Справа № 953/3303/21
н/п 1-кс/953/5329/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" червня 2021 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Харкова клопотання прокурора Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12020220000001143 від 16.09.2020 року про продовження строку дії процесуальних обов`язків відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, не працюючого, одруженого, раніше не судимого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 189 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
31.05.2021 до суду надійшло клопотання про застосування до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 189 КК України, про продовження строку дії процесуальних обов`язків, покладених ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 30.04.2021, строком на 2 місяці в межах строку досудового розслідування, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, чи суду за кожною вимогою; не відлучатися з м. Харкові без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; здати на зберігання до територіальних органів Державної міграційної служби України паспорт громадянина України для виїзду за кордон на своє ім`я.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , очолюючи громадську організацію «Правове співтовариство «НАКИПІЛО» ЄДРПОУ 43319771, маючи умисел направлений на незаконне збагачення, маскуючи свої противоправні дії під боротьбу із забрудненням навколишнього середовища, вирішив створити із числа членів ГО «Правове співтовариство «НАКИПІЛО», на постійній основі організовану групу осіб, метою діяльності якої є скоєння особливо тяжких кримінальних правопорушень проти власності вимагань грошей у фізичних осіб-підприємців, які надають послуги пов`язані із збиранням рідких нечистот у населення на території Харківського району, Харківської області. З цією метою, ОСОБА_5 на початку березня 2020, запропонував ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які входили до членів ГО «Правове співтовариство «НАКИПІЛО», а також іншим невстановленим слідством особам, під прикриттям громадської діяльності ГО «Правове співтовариство «НАКИПІЛО», на постійній основі вчиняти вимагання грошей у фізичних осіб-підприємців, які надають послуги пов`язані із збиранням рідких нечистот у населення на території Харківського району, Харківської області. На вказану пропозицію ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , а також інші невстановлені слідством особи дали свою згоду і висловили бажання вчиняти корисливі злочини на постійній основі в складі організованої групи, метою діяльності якої стало вчинення вимагання грошей у фізичних осіб-підприємців, які надають послуги пов`язані із збиранням рідких нечистот у населення на території Харківського району, Харківської області.
Продовжуючи свою злочинну діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого противоправного діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, діючи з прямим умислом, з корисливих мотивів, маючи на меті незаконне збагачення, розробили злочинний план направлений на вимагання у вищезазначених фізичних осіб-підприємців грошей за їх законну підприємницьку діяльність. Відповідно до розробленого ОСОБА_5 єдиного злочинного плану учасники організованої групи повинні були блокувати транспортні засоби на яких фізичні особи-підприємці здійснюють свою законну діяльність пов`язану із збиранням рідких нечистот у населення на території Харківського району, Харківської області, та шляхом психологічного впливу у вигляді спричинення тілесних ушкоджень, погроз насильства над потерпілими, пред`являти останнім вимогу передачі грошових коштів у розмірі 3000 гривень за безперешкодне зайняття законною підприємницькою діяльністю по наданню вказаних послуг. У разі виникнення конфліктних ситуацій і відмови підприємців платити грошові кошти, учасники організованої групи, у разі відсутності ОСОБА_5 , повинні були сповіщати про це останнього, який в свою чергу разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами повинні були виїжджати на місце злиття рідких нечистот та шляхом використання психічного та фізичного впливу, примушувати перевізників (асенізаторів) здійснювати систематичні платежі на користь останніх, маскуючи свою незаконну діяльність боротьбою з порушенням екологічного законодавства.
Таким чином, ОСОБА_5 була створена та очолена організована злочинна група, що представляє собою стійке об`єднання трьох осіб, які спеціально зорганізувалися для вчинення особливо тяжких злочинів проти власності, об`єднаних єдиним планом, з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення єдиного плану, відомого всім її учасникам та у період часу з березня 2020 по 05.03.2021, відповідно до розробленого злочинного плану ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами були скоєні особливо тяжкі злочини проти власності.
05.03.2021 в порядку, передбаченому ст.208 КПК України, був затриманий ОСОБА_5 .
06.03.2021 ОСОБА_5 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189 КК України.
07.03.2021 слідчим суддею Київського районного суду м. Харкова відносно ОСОБА_5 застосовано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 58 діб, тобто до 03.05.2021 із визначеною сумою застави у розмірі 181600 грн.
09.03.2021 ОСОБА_5 внесено заставу, у зв`язку з чим був звільнений з-під варти.
19.03.2021 органом досудового розслідування ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри з ч.2 ст.189 КК України на ч.4 ст.189 КК України вимагання, тобто вимога передачі чужого майна з погрозою застосування насильства над потерпілими, обмеження прав, свобод, законних інтересів цих осіб, пошкодженням чи знищенням їхнього майна, або майна, що перебуває у їхньому віданні, вчинене організованою групою.
Постановою першого заступника керівника Харківської обласної прокуратури від 29.04.2021 строк досудового розслідування кримінального провадження №12020220000001143 продовжено до 3-х місяців, тобто до 05.06.2021. 03.06.2021 слідчим суддею Київського районного суду м. Харкова продовжено строк досудового розслідування кримінального провадження №12020220000001143 від 16.09.2020 продовжено до 6 місяців, тобто до 05.09.2021.
Сторона обвинувачення вказує, що обґрунтованість повідомленої підозри ОСОБА_5 підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами, а саме: показаннями потерпілого ОСОБА_8 ; показаннями свідка ОСОБА_9 ; протоколом затримання ОСОБА_5 від05.03.2021, під час якого при особистому обшуку у нього виявлено та вилучено грошові купюри, які останній отримав від ОСОБА_6 , який отримав їх від потерпілого ОСОБА_10 ; протоколами обшуку автомобіляPeugeot 3008, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_5 , в ході якого з салону були вилучені частина грошових коштів, які останній отримав від ОСОБА_6 , який отримав їх від потерпілого ОСОБА_10 ; протоколом огляду, копіювання та вручення грошових купюр, проведених в рамках виконання постанови про проведення контролю за вчиненням злочину-спеціального слідчого експерименту від 04.11.2020; показаннями потерпілих ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 .
Незважаючи на те, що на даний час у кримінальному провадженні виконаний великий обсяг слідчих дій, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим внаслідок особливої складності провадження. Для закінчення досудового розслідування необхідно виконати наступне: закінчити проведення призначених 4-ох судово-балістичних експертиз; здійснити тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні операторів мобільного зв`язку ТОВ «Лайфселл», ПрАТ «ВФ України», ПрАТ «Київстар» та після отримання провести її аналіз; призначити судово-фоноскопічну експертизу по отриманим та розсекреченим матеріалам проведених негласних слідчих (розшукових) дій, продовжити підозрюваним строк дії процесуальних обов`язків, встановити всіх потерпілих в результаті вчинення даного кримінального правопорушення та провести за їх участю необхідні слідчі дії; встановити всіх свідків вчинення кримінальних правопорушень та за їх участю провести впізнання підозрюваних, провести інші слідчі (розшукові) дії для остаточного та беззаперечного доведення вини вищевказаних підозрюваних у інкримінованому їм кримінальному правопорушенню, встановити всіх осіб причетних до скоєння даного злочину, відносно яких прийняти рішення відповідно до ст. 276 КПК України, а також перевірити вказаних осіб на причетність до вчинення інших злочинів, виконати вимоги ст.290 КПК України, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.
Сторона обвинувачення також вважає наявними ризики, передбачені п.п. 1, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме того, що ОСОБА_5 ,. може переховуватися від органів досудового розслідування та суду; може знищити, сховати або спотворити речі та інформацію, яка на даний час не вилучена та не долучена до матеріалів кримінального провадження; незаконно впливати на потерпілого, свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
У судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання, просив задовольнити на підставах викладених у клопотанні з урахуванням долучених матеріалів. Підозрюваний ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, надав до суду медичні документи в обґрунтування поважності причин неможливості з`явитися до суду через погіршення стану здоров`я, надав письмову заяву про проведення судового розгляду за його відсутності, не заперечував проти задоволення клопотання прокурор про продовження строку дії відносно нього процесуальних обов`язків. Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_4 не заперечував проти проведення судового засідання за відсутності підозрюваного, а також не заперечував проти продовження строку дії процесуальних обов`язків відносно підозрюваного ОСОБА_5 .
Слідчий суддя, вислухавши доводи сторін кримінального провадження та дослідивши надані докази вважає встановленим існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість ОСОБА_5 переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на потерпілого, свідків, інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні.
Отже, враховуючи існування зазначених ризиків, передбачених п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а також оцінюючи сукупність обставин, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років та усвідомлюючи тяжкість такого покарання, яке може бути застосоване до нього, може переховуватись від органу досудового розслідування та суду, а також може незаконно впливати на свідків, потерпілого, іншого підозрюваного з метою надання необхідних йому показів в майбутньому, що вказує на наявність та обґрунтованість вищенаведених ризиків, з урахуванням доведеності обґрунтованої підозри та фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення, його тяжкості, унеможливлюють запобігання зазначеним ризикам, у зв`язку з чим існує необхідність у продовженні строку виконання вищевказаних обов`язків покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , який закінчується 03.05.2021 в межах строку досудового розслідування.
Відповідно до ч. 7 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений в порядку, передбаченому ст.199 КПК України.
З огляду на вищенаведені обставини, вбачаються правові підстави для продовження застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 обов`язків в межах строку досудового розслідування, у зв`язку з чим клопотання прокурора підлягає задоволенню.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 177, 178, 182, 183, 193, 194, 196, 197, 206, 208, 211, 372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора Харківської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12020220000001143 від 16.09.2020 року про продовження строку дії процесуальних обов`язків - задовольнити.
Продовжити строк дії процесуальний обов`язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 30.04.2021, в межах строку досудового розслідування, а саме до 01.08.2021 включно, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора чи суду за кожною вимогою;
- не відлучатися з м. Харкові без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до територіальних органів Державної міграційної служби України паспорт громадянина України для виїзду за кордон на своє ім`я.
Встановити строк дії ухвали до 01.08.2021 року включно.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення, а підозрюваним ОСОБА_5 - в той же строк, але з моменту вручення йому копії цієї ухвали суду.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97429695 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Попрас В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні