Герб України

Ухвала від 16.03.2021 по справі 920/1202/19

Північний апеляційний господарський суд

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

"16" березня 2021 р. Справа№ 920/1202/19

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Дикунської С.Я.

суддів: Станіка С.Р.

Тарасенко К.В.

секретар судового засідання Макуха О.А.

за участю представників сторін згідно протоколу судового засідання

розглянувши матеріали апеляційних скарг Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми, Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України

на рішення Господарського суду Сумської області

від 13.07.2020 (повний текст рішення складено 23.07.2020)

у справі № 920/1202/19 (суддя Соп`яненко О.Ю.)

за позовом Заступника військового прокурора Сумського гарнізону

Центрального регіону України в інтересах держави в особі

1.Міністерства оборони України,

2.Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко"

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Сумська Девелоперська Компанія"

про зобов`язання звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 у справі № 920/1202/19 в задоволенні позову Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України в інтересах держави в особі: 1. Міністерства оборони України 2. Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сумська Девелоперська Компанія", про зобов`язання звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки - відмовлено. Стягнуто з Міністерства оборони України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" 15 250,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу. Стягнуто з Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" 15 250,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Не погоджуючись із згаданим рішенням, Квартирно-експлуатаційний відділ міста Суми оскаржив його в апеляційному порядку, просив скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити вимоги позовної заяви в повному обсязі та судові витрати стягнути з відповідача.

Вищезгадане рішення також оскаржив в апеляційному порядку Заступник військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України, просив скасувати рішення, постановити нове, яким позовну заяву заступника військового прокурора Сумського гарнізону задовольнити та зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Инеко" за власний рахунок звільнити самовільно зайняту земельну ділянку в межах військового містечка № 1 за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 165/57 шляхом знесення самочинно збудованого об`єкту нерухомого майна за цією адресою на земельній ділянці, яка згідно державного акту на право користування землею серії "Б" № 018645 перебуває у безстроковому та безоплатному користуванні Міністерства оборони України, судові витрати стягнути з відповідача на користь військової прокуратури Центрального регіону України.

Відповідно до автоматизованого розподілу справ між суддями від 31.08.2020 справу № 920/1202/19 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Тищенко О.В., Станік С.Р.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.09.2020 відкрито апеляційне провадження у справі № 920/1202/19 за апеляційними скаргами Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 у справі № 920/1202/19 та їх об`єднано для спільного розгляду. Встановлено іншим учасникам справи строк для подання відзиву на апеляційну скаргу протягом 10 діб з дня вручення даної ухвали, але не пізніше 22.09.2020.

Оскільки з 28.09.2020 до 02.10.2020 та з 12.10.2020 до 23.10.2020 головуючий суддя Дикунська С.Я. знаходилась у відпустці, суддя Тищенко О.В., яка входить до складу колегії суддів, 06.10.2020 була у відпустці, а суддя Станік С.Р. з 22.09.2020 по 09.10.2020 перебував на лікарняному, питання призначення справи до розгляду здійснювалось після виходу суддів з відпусток та лікарняного відповідно.

24.09.2020 до Північного апеляційного господарського суду надійшли відзиви відповідача на апеляційні скарги, за змістом яких він просив оскаржуване рішення залишити без змін, апеляційні скарги - без задоволення.

02.10.2020 та 08.10.2020 до Північного апеляційного господарського суду надійшли відповіді Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України та Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми на відзиви на апеляційні скарги.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 26.10.2020 розгляд справи № 920/1202/19 за апеляційними скаргами Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 призначено на 10.11.2020.

02.11.2020 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому останній просив визначити Ковпаківський районний суд м. Суми відповідальним за проведення відеоконференції під час вищевказаного судового засідання.

03.11.2020 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшло клопотання Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, в якому останній просив визначити Господарський суд Сумської області відповідальним за проведення відеоконференції під час вищезгаданого судового засідання.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 03.11.2020 в задоволенні клопотань Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" та Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми про участь в судовому засіданні 10.11.2020 в режимі відеоконференції відмовлено.

В зв`язку з перебуванням судді Станік С.Р. який входить до складу колегії суддів у відпустці, на підставі службової записки судді Дикунської С.Я. від 10.11.2020, розпорядженням керівника апарату Північного апеляційного господарського суду 10.11.2020 призначено повторний автоматизований розподіл судових справ.

Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.11.2020 замінено склад колегії суддів у справі № 920/1202/19 та визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Шаптала Є.Ю., Тищенко О.В.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 10.11.2020 розгляд справи № 920/1202/19 призначено на 22.12.2020.

04.12.2020 до Північного апеляційного господарського суду надійшло клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" Мирославського С.В. про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Сумської області. Одночасно зазначено, що з 12.10.2020 в м. Суми встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, обмежена посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньо обласного та міжобласного сполучення, а тому не може прибути до Північного апеляційного господарського суду.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 07.12.2020 задоволено клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Инеко" Мирославського С.В. про розгляд справи № 920/1202/19 в режимі відеоконференції. Ухвалено судове засідання 22.12.2020 о 14 год. 00 хв. у справі № 920/1202/19 провести в режимі відеоконференції. Доручено забезпечення проведення відеоконференції Господарському суду Сумської області.

На підставі службової записки головуючого судді від 22.12.2020 та розпорядження Північного апеляційного господарського суду від 22.12.2020 у зв`язку з перебуванням судді Шаптали Є.Ю., який не є головуючим суддею (суддею-доповідачем), призначено повторний автоматизований розподіл справи № 920/1202/19.

Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.12.2020 замінено склад колегії суддів у справі № 920/1202/19 та визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Тарасенко К.В., Тищенко О.В.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 22.12.2020 справу № 920/1202/19 за апеляційними скаргами Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 прийнято до провадження колегії суддів у складі: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Тищенко О.В., Тарасенко К.В.

В судове засідання апеляційної інстанції 22.12.2020 з`явились прокурор, представники позивачів 1 та 2, відповідача, представники третіх осіб 1 та 2 не з`явились не зважаючи на їх належне повідомлення про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення їм відповідної ухвали суду про призначення справи до розгляду, яку згідно наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення поштових відправлень 18.11.2020 отримано уповноваженими представниками третіх осіб 1 та 2.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 22.12.2020 оголошено перерву в судовому засіданні на 02.02.2021.

02.02.2021 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшли пояснення представника Міністерства оборони України Пономаренко В.І., за текстом якого останній просив поновити процесуальний строк на подання пояснень і залучити дані пояснення до матеріалів справи. Апеляційні скарги Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 задовольнити, рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовну заяву Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України задовольнити та зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Инеко" за власний рахунок звільнити самовільно зайняту земельну ділянку в межах військового містечка № 1 за адресою: м. Суми, вул.. Герасима Кондратьєва, 165/57 шляхом знесення самочинно збудованого об`єкту нерухомого майна за вищезгаданою адресою на земельній ділянці, яка згідно з державним актом на право користування землею серії "Б" № 018645 перебуває у безстроковому та безоплатному користуванні Міністерства оборони України. Судове засідання призначене на 02.02.2021 провести без участі представника Міністерства оборони України.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 02.02.2021 клопотання представника Міністерства оборони України Пономаренко В.І. про поновлення процесуального строку на подання пояснень і їх доручення до матеріалів справи № 920/1202/19 задоволено та оголошено перерву у розгляді справи до 16.03.2021.

12.03.2021 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшов лист Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України про перенесення судового засідання у зв`язку з реформуванням військової прокуратури Сумського гарнізону, а також призначення та перепризначення керівників прокуратур та прокурорів прокуратури до неї.

В зв`язку з перебуванням судді Тищенко О.В., яка входить до складу колегії суддів у відпустці, на підставі службової записки судді Дикунської С.Я. від 15.03.2021, розпорядженням керівника апарату Північного апеляційного господарського суду 15.03.2021 призначено повторний автоматизований розподіл судових справ.

Згідно витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.03.2021 замінено склад колегії суддів у справі № 920/1202/19 та визначено наступний склад колегії суддів: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Тарасенко К.В. та Станік С.Р.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 15.03.2021 справу № 920/1202/19 за апеляційними скаргами Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 прийнято до провадження колегії суддів у складі: головуючий суддя Дикунська С.Я., судді Тарасенко К.В. та Станік С.Р.

16.03.2021 на адресу Північного апеляційного господарського суду надійшло клопотання Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми про доручення до матеріалів справи №920/1202/19 копії постанови Північного апеляційного господарського суду від 10.02.2021 у справі №920/1102/19.

В судове засідання апеляційної інстанції 16.03.2021 з`явились представники позивача 2 та відповідача, представники прокуратури, позивача 1, третіх осіб 1 та 2 не з`явились не зважаючи на їх належне повідомлення про дату, час та місце розгляду справи шляхом направлення їм відповідної ухвали суду про оголошення перерви, яку згідно наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення поштових відправлень отримано уповноваженим представником третьої особи 1 - 09.02.2021 та уповноваженим представником третьої особи 2- 11.02.2021, стосовно належного повідомлення про дату, час та місце розгляду справи представників прокуратури та позивача 1, в матеріалах справи міститься розписка, згідно якої уповноважені представники прокуратури та позивача 1 повідомлені під розписку 09.02.2021.

При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства на підставі ст.ст. 2, 4 ГПК України щодо забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку та забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

У випадках, встановлених ч. 3 статті 202 цього Кодексу суд відкладає розгляд справи згідно ст. 216 ГПК України. Про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами .

Відповідно до ст. 270 ГПК України суд апеляційної інстанції відкладає розгляд справи в разі неявки у судове засідання учасника справи, стосовно якого немає відомостей щодо його повідомлення про дату, час і місце судового розгляду, або за його клопотанням, коли повідомлені ним причини неявки будуть визнані судом поважними.

З огляду на неявку в судове засідання апеляційної інстанції представників прокуратури, позивача 1, третіх осіб 1 та 2, яким не відомо про зміну складу суду, яка відбулась 15.03.2021в зв`язку з перебуванням судді Тищенко О.В. у відпустці з 05.03.2021, а вони вправі подати заяву про відвід заміненому судді, за необхідності додаткового вивчення матеріалів справи, з метою повно, об`єктивного і неупередженого розгляду справи, апеляційний господарський суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи.

За таких обставин, керуючись ст.ст. ст. 232, 234, 270 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд

У Х В А Л И В:

Задовольнити клопотання Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України про перенесення судового засідання у справі №920/1202/19.

Відкласти розгляд справи №920/1202/19 за апеляційними скаргами Квартирно-експлуатаційного відділу міста Суми та Заступника військового прокурора Сумського гарнізону Центрального регіону України на рішення Господарського суду Сумської області від 13.07.2020 на 15 год. 30 хв. 30.03.2021 в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, зал судових засідань № 9.

Довести до відома учасників справи, що неявка сторін або інших учасників справи не перешкоджає розгляду справи.

Головуючий суддя С.Я. Дикунська

Судді С.Р. Станік

К.В. Тарасенко

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення16.03.2021
Оприлюднено18.03.2021
Номер документу95571392
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1202/19

Ухвала від 23.06.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Ухвала від 21.05.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Краснов Є.В.

Постанова від 20.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Постанова від 20.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Ухвала від 09.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Ухвала від 09.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Постанова від 30.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Постанова від 30.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Ухвала від 16.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

Ухвала від 16.03.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Дикунська С.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні