КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
19 березня 2021 року м. Київ
Справа №753/20733/19
Апеляційне провадження № 22-ц/824/5470/2021
Київський апеляційний суд в складі судді-доповідача Соколової В.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне на рішення Дарницького районного суду м. Києва ухваленого під головуванням судді Лужецької О.Р. 11 грудня 2020 року у місті Києві, дата складення повного тексту рішення не зазначена, у справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне про захист прав споживача та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В
Рішенням Дарницького районного суду м. Києва від 11 грудня 2020 року позов ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне про захист прав споживача та зобов`язання вчинити дії - задоволено частково.
Не погодилось із зазначеним судовим рішенням ОСББ Молодіжне , 26 лютого 2021 року представником ОСББ на адресу суду першої інстанції поштою направлено апеляційну скаргу та заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.
В обґрунтування заяви представник ОСББ Молодіжне вказує на те, що оскаржуване рішення було ними отримано 27 січня 2021 року, що підтверджується розпискою (а.с. 195), у зв`язку з чим просить поновити строк на апеляційне оскарження.
Виходячи з принципу доступу до правосуддя та положень ч.1 ст. 127, ч. 2 ст. 354 ЦПК України, суддя вважає за доцільне задовольнити заяву та поновити строк на апеляційне оскарження.
Також апеляційна скарга містить заяву про звільнення від сплати судового збору.
Заява мотивована скороченням коштів на рахунках ОСББ Молодіжне у зв`язку із запровадженням карантину, зменшенням сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території. А тому беручи до уваги викладене та відсутність коштів, призначених на сплату судового збору, представник просить звільнити ОСББ Молодіжне від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі, а з підстав, визначених частиною 1 цієї статті, суд може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх оплати.
Як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п. 29 Постанови Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах № 10 від 17 жовтня 2014 року, єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визнано рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв`язку із цим обставини, пов`язані з фінансуванням установи чи організації з державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Посилання представника відповідача на значне скорочення коштів на рахунках ОСББ Молодіжне у зв`язку із запровадженням карантину, зменшенням сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території не є достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору. Крім того, заява про звільнення від сплати судового збору не підтверджена жодними доказами, а тому задоволенню не підлягає.
Таким чином, апеляційне провадження у справі не може бути відкрито у зв`язку із несплатою суми судового збору.
Пунктом 2) ч.1 ст. 3 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.
Відповідно до п. 6) ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір , розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні вказаної позовної заяви до суду першої інстанції становив 3073,60 грн, а тому враховуючи положення п.6 ч. 2 ст. 4 вищевказаного Закону, відповідачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 150 %, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, тобто 4610,40 грн.
Таким чином, особі, яка подала апеляційну скаргу необхідно сплатити суму судового збору в розмірі - 4610,40грн на розрахунковий рахунок отримувача: UA 548999980313101206080026010, отримувач коштів УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Оригінал квитанції про сплату судового збору необхідно надати до Київського апеляційного суду.
Згідно з п. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, а також у разі несплати судового збору, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В
Поновити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне строк на апеляційне оскарження рішення Дарницького районного суду міста Києва від 11 грудня 2020 року.
Заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне про звільнення від сплати судового збору - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Молодіжне на рішення Дарницького районного суду міста Києва від 11 грудня 2020 року - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу строк для усунення виявлених в ній недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали суду.
Роз`яснити, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків апеляційна скарга буде вважатись неподаною та повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя: Соколова В.В.
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2021 |
Оприлюднено | 23.03.2021 |
Номер документу | 95697939 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Синельников Євген Володимирович
Цивільне
Київський апеляційний суд
Соколова Вікторія Вячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні