Справа № 757/38807/20-к
Провадження № 1-кп/761/2208/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2021 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві матеріали обвинувального акту у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100060002458 від 27 липня 2020 року,-
В С Т А Н О В И В:
16 березня 2021 року до Шевченківського районного суду м. Києва з Київського апеляційного суду надійшов обвинувальний акт з відповідними додатками у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100060002458 від 27 липня 2020 року.
Прокурор у кримінальному провадженні ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні просив призначити обвинувальний акт до судового розгляду.
Обвинувачена ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_4 заперечували щодо призначення обвинувального акту до судового розгляду, однак вказували, що у випадку прийняття судом рішення про призначення обвинувального акту до судового розгляду, клопочуть про його проведення судом колегіально у складі трьох суддів. Захисник ОСОБА_4 надав суду клопотання про повернення обвинувального акту прокурору, мотивоване тим, що: обвинувальний акт у кримінальному провадженні не відповідає вимогам нормативно-правових актів щодо порядку затвердження, а саме не містить відтиску печатки державної установи, службовою особою якої проводилось досудове розслідування та здійснювався нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування; правова кваліфікація дій обвинуваченої за ч. 4 ст. 190 КК України не відповідає встановленим органом досудового розслідування фактичним обставинам справи, що повинні бути кваліфікованими за відповідною частиною ст. 191 КК України; виклад в обвинувальному акті встановлених досудовим слідством обставин не відповідає вимогам КПК України щодо викладення обставин провадження, які належать до предмету доказування; реєстр матеріалів досудового розслідування не відповідає вимогам КПК України, оскільки не містить відомостей щодо дати, часу, посади слідчого та прокурора якими складено та, відповідно, затверджено обвинувальний акт, не містить відомостей про повідомлення про підозру, відомостей про потерпілого та його представника.
Заслухавши думку сторін кримінального провадження, суд приходить до переконання, щодо необхідності призначити обвинувальний акт до судового розгляду, виходячи з наступного.
Кримінальне провадження відповідно до ст.ст.32, 33 КПК України підсудне Шевченківському районному суду м. Києва.
Підстав для закриття кримінального провадження, передбачених п.п.4-8 ч.1 або ч.2 ст.284 КПК України, або зупинення провадження, не має.
Обвинувальний акт складений у відповідності до вимог ст.291 КПК України, при його затвердженні прокурором дотримано вимог процесуального закону, підстави для його повернення прокурору відсутні. Викладені захисником ОСОБА_4 у клопотанні доводи суд знаходить непереконливими та такими, що не перешкоджають призначенню обвинувального акту до судового розгляду з огляду на те, що вказані доводи в частині порядку затвердження обвинувального акту не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні в силу наявності на титульній сторінці обвинувального акту відтиску печатки Київської місцевої прокуратури №6. Що ж стосується доводів з приводу невірної правової кваліфікації інкримінованого обвинуваченій діяння, форми викладу фактичних обставин, встановлених органом досудового розслідування та оформлення реєстру досудового розслідування, суд не вважає їх перешкодою для проведення судового розгляду.
Зазначене судове засідання з урахування принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити відкрито, обмеження щодо цього, передбачені ч.2 ст.27 КПК України, відсутні.
Враховуючи позицію обвинуваченої з приводу складу суду, який повинен проводити судовий розгляд обвинувального акту, відповідно до вимог ч. 2 ст. 31 КПК України, судовий розгляд обвинувального акту слід проводити колегіально судом у складі трьох суддів.
Коло осіб, що беруть участь у судовому засіданні, є наступним: прокурор, обвинувачена, захисник, представник потерпілого .
Враховуючи викладене,керуючись ст. ст. 31, 314-316 КПК України,суд,- -
У Х В А Л И В:
Призначити судовий розгляд у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020100060002458 від 27 липня 2020 року на 30 березня 2021 року, на 08 годин 00 хвилин.
Провести судовий розгляд кримінального провадження колегіально судом у складі трьох суддів.
Викликати для участі в судовому засіданні прокурора ОСОБА_3 , обвинувачену ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_4 , представника потерпілого ОСОБА_6 .
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Повний текст ухвали буде оголошений 24 березня 2021 року о 08 годині 05 хвилин.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 95710546 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Сидоров Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні