ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"22" березня 2021 р. Справа№ 910/12541/20
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Тищенко О.В.
суддів: Куксова В.В.
Чорногуза М.Г.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 (про повернення зустрічної позовної заяви)
у справі № 910/12541/20 (суддя Полякова К.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Хімекс Лімітед
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго ,
2) Товариства з обмеженою відповідальністю Смарт-3000
простягнення 1 610 326,92 грн.
та за зустрічним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Хімекс Лімітед ,
2) Товариства з обмеженою відповідальністю Смарт-3000
про визнання права
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю Хімекс Лімітед звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго та Товариства з обмеженою відповідальністю Смарт-3000 про солідарне стягнення за договором від 17.08.2016 № 17/08-2016 основного боргу в розмірі 1352264,76 грн, 91762,50 грн пені, 63708,60 грн трьох процентів річних, 102591,06 грн інфляційних втрат.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
08.10.2020 через відділ діловодства та документообігу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго надійшла зустрічна позовна заява до Товариства з обмеженою відповідальністю Хімекс Лімітед та Товариства з обмеженою відповідальністю Смарт-3000 про визнання права на звільнення від орендної плати за період з липня 2017 року по липень 2020 року за договором оренди від 17.08.2016 № 17/08-2016.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 повернуто зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго разом із доданими до неї документами, роз`яснено позивачу, що повернення вказаної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Не погоджуючись із винесеною ухвалою місцевого господарського суду, Товариство з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго звернулось до апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 про повернення без розгляду зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго у справі № 910/12541/20 без розгляду, скасувати.
Згідно із витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 910/12541/20 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Гаврилюк О.М., судді: Сулім В.В., Майданевич А.Г.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 16.11.2020 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 у справі № 910/12541/20 - залишено без руху.
Запропонувано Товариству з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме: протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, надати до Північного апеляційного господарського суду докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги у справі №910/12541/20 у розмірі 2 102,00 грн.
Зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго подати до Північного апеляційного господарського суду також і оригінал зустрічної позовної заяви із доданими до неї документами, яка була повернута ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 у справі №910/12541/20.
Роз`яснено Товариству з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго , що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.
Ухвала Північного апеляційного господарського суду від 16.11.2020 отримана Товариством з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго 27.11.2020 за адресою юридичного місцезнаходження: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 13, що підтверджується рекомендованим поштовим відправленням про вручення 0411632809697.
У зв`язку з перебуванням головуючого судді (суді доповідача) Гаврилюка О.М. на лікарняному з 01.12.2020, протоколом повторного автоматизованого розподілу справи між суддями у справі №910/12541/20 визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя - Тищенко О.В., судді: Куксов В.В., Чорногуз М.Г.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 23.12.2020 справу №910/12541/20 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 прийнято до провадження колегією суддів у складі: головуючий суддя - Тищенко О.В., судді: Куксов В.В., Чорногуз М.Г.
Ухвала Північного апеляційного господарського суду від 23.12.2020 отримана Товариством з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго 05.01.2021 за адресою юридичного місцезнаходження: 01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 13, що підтверджується рекомендованим поштовим відправленням про вручення 0411633263736.
Приписами ч. 1 ст. 116 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 встановлено з 12.03.2020 на усій території України карантин.
Строк карантину неодноразово продовжувався.
Постановою Кабінету міністрів України №104 від 17.02.2021 строк карантину продовжено до 30.04.2021.
Законом України №731-ІХ від 18.06.2020 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі - Закон України №731-ІХ від 18.06.2020), пункт 4 розділу X Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) викладено в такій редакції:
4. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином .
Закон України №731-ІХ від 18.06.2020 набрав чинності 17.07.2020.
При цьому, заяв чи клопотань про продовження строку для усунення недоліків апеляційної скарги відповідно до пункту 4 розділу X Прикінцеві положення Господарського процесуального кодексу України, в редакції Закону України №731-ІХ від 18.06.2020, до суду не надходило.
Враховуючи вищевикладене, строк на усунення скаржником недоліків - сплив, і станом на 22.03.2021 скаржником недоліки апеляційної скарги не усунуто.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України на учасників судового процесу та їх представників покладено обов`язок добросовісно користуватися процесуальними правами.
Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 цього кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України визначено, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України якщо скаржник не усунув вищезазначені недоліки у строк встановлений судом, питання про повернення апеляційної скарги буде вирішено колегією судів протягом п`яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Про вказані наслідки скаржника було попереджено ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 16.11.2020 про залишення без руху поданої апеляційної скарги.
Згідно з частиною 8 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що оскільки скаржником у встановлений судом строк недоліки апеляційної скарги - не усунуто, враховуючи п. 4 ст. 174 та ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 у справі №910/12541/20 вважається неподаною і підлягає поверненню скаржнику.
Роз`яснити апелянту, що згідно з ч. 2 ст. 260, ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з дотриманням вимог ст.ст. 256, 258 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст.174, 234, 256, 258, ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Паливно-енергетична компанія Газ-Енерго на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 у справі №910/12541/20 вважати неподаною та повернути скаржнику разом з доданими до неї документами.
2. Матеріали оскарження ухвали Господарського суду міста Києва від 12.10.2020 у справі №910/12541/20 повернути до Господарського суду міста Києва.
3. Копію ухвали Північного апеляційного господарського суду надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку в порядку і строки, встановлені ст. 286-291 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя О.В. Тищенко
Судді В.В. Куксов
М.Г. Чорногуз
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2021 |
Оприлюднено | 25.03.2021 |
Номер документу | 95742338 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Тищенко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні