КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Головуючий у суді першої інстанції: Савицький О.А.
Єдиний унікальний номер справи № 761/3559/20
Апеляційне провадження № 22-ц/824/5750/2021
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
26 березня 2021 року місто Київ
Київський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Коцюрби О.П., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 26 січня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Київського національного університету імені Тараса Шевченка про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та відшкодування моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 26 січня 2021 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням, позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу, при цьому сплативши судовий збір не у повному розмірі .
Відповідно до ч.7 ст. 6 Закону України Про судовий збір , у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Згідно із п. 5 ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, а саме: позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підпункту 6 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Апеляційна скарга подана від імені обох позивачів та підписана ними особисто. До апеляційної скарги додано квитанції про сплату судового збору ОСОБА_1 та ОСОБА_4 у розмірі по 908 грн.
Враховуючи заявлену ціну позову, кількість та зміст позовних вимог, судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений з урахуванням вимог кожного апелянта а саме - по 4098,90 (2102 х 0,4 х 2) + 2102/2) х 150%) грн.
За таких обставин ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно доплатити по 3 190,90 (4098,90 - 908) грн.
Сплата судового збору повинна бути здійснена за реквізитами: призначення платежу: судовий збір за подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, рахунок отримувача: UA548999980313101206080026010, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030101, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО (код банку отримувача) 899998 .
Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Київського апеляційного суду в оригіналі. У випадках, коли особа звільняється від судового збору, до суду слід надати копії документів, що підтверджують наявність пільг щодо сплати судового збору.
Крім цього, апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Як вбачається з матеріалів справи, рішення було постановлено 26 січня 2021 року. Дати складення повного тексту рішення не містить.
Отже, останнім днем строку на апеляційне оскарження є 25 лютого 2021 року.
Апеляційну скаргу направлено до суду 26 лютого 2021 року, тобто, з пропуском тридцятиденного строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Разом з цим, у матеріалах справи міститься розписка, відповідно до якої представник ОСОБА_1 - адвокат Тимчишин Л.М. отримала копію повного тексту рішення суду 09 лютого 2021 року (т. 2, а.с. 60).
Зазначивши про це у своїй апеляційній скарзі, апелянти не заявляють клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Оскільки апеляційна скарга ОСОБА_1 , ОСОБА_2 подана із пропуском строку на апеляційне оскарження, апелянти не заявили клопотання про поновлення цього строку, а такожоплачена судовим збором не у повному розмірі, то її слід залишити без руху, надавши апелянтам строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185, 357 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 26 січня 2021 року залишити без руху та надати апелянту строк для усунення зазначених недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали. В іншому випадку апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Коцюрба
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2021 |
Оприлюднено | 01.04.2021 |
Номер документу | 95899097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Коцюрба Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні