ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2021 року Справа № 915/386/21
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
за позовом Приватного підприємства «Філіг» ,
вул. Потьомкінська, 52, кв. 21, м. Миколаїв, 54001;
адреса для листування: вул. Шнеєрсона, 9, м. Миколаїв, 54001;
до Миколаївської міської ради,
вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001;
про зобов?язання вчинити дії
В С Т А Н О В И В:
Приватним підприємством (ПП) «Філіг» пред`явлено до Миколаївської міської ради позов з такими вимогами:
« 1. Визнати неправомірною бездіяльність Миколаївської міської ради щодо неприйняття рішення за заявою ПП «ФІЛІГ» , код ЄДРПОУ 20867209, від 25.07.2017 про прийняття рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 4810137200:09:022:0003 за адресою м. Миколаїв, вул. Декабристів, поблизу житлового будинку № 20.
1. Зобов`язати Миколаївську міську раду розглянути заяву ПП «ФІЛІГ» , код ЄДРПОУ 20867209, від 25.07.2017 та прийняти рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки кадастровий номер 4810137200:09:022:0003 за адресою м. Миколаїв, вул. Декабристів, поблизу житлового будинку № 20.
2. Стягнути з Відповідача грошові кошти на відшкодування витрат з оплати судового збору за подачу позовної заяви.»
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху у зв?язку з наступним.
Згідно з господарським процесуальним законодавством, позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви (п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Позов ПП «Філіг» не містить викладення обставин щодо вжиття або не вжиття відповідних заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України «Про судовий збір» (далі - Закон) визначено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону).
Позовна заява ПП «Філіг» містить три вимоги немайнового характеру (про визнання неправомірною бездіяльності; про зобов?язання розглянути заяву та про зобов`язання прийняти рішення), які, згідно з указаними вище положеннями Закону, мають бути оплаченими судовим збором у загальній сумі 6810 грн. (2270 грн. * 3).
Натомість, позивачем в якості доказу оплати позову судовим збором подано фіскальний чек від 24.03.2021 на суму 4540 грн., і ця сума є меншою, ніж та, якою має бути оплачений даний позов; несплаченою залишилася сума судового збору 2270 грн.
Отже, ПП «Філіг» не подано суду доказів оплати даного позову судовим збором у розмірі, визначеному законодавством.
Крім того, до позовної заяви не додано рішення Миколаївської міської ради № 32/40, посилання на яке міститься в позові.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п??яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, позовна заява ПП «Філіг» підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 176, 234 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Приватного підприємства «Філіг» без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви, зазначеного у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня вручення даної ухвали.
3. Копію даної ухвали направити позивачу на адресу для листування, зазначену у вступній частині ухвали.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2021 |
Оприлюднено | 02.04.2021 |
Номер документу | 95939326 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні