Ухвала
від 05.04.2021 по справі 908/554/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 18/52/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05.04.2021 справа № 908/554/21

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут В.В., розглянувши матеріали

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Ізопрофіль» (69106, м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, буд. 20Є)

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Недекс-Інвест» (301032, Росія, Тульська область, м. Ясногорськ, вул. Заводська, буд. 3, літера 91,92, кімната 10)

про стягнення 11481,18 євро

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Ізопрофіль» звернулось до Господарського суду Запорізької області з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Недекс-Інвест» 11481,18 євро основного боргу по оплаті за поставлений товар на підставі договору поставки № 02-11/18 від 02.11.2018. Позов обґрунтований нормами ст.ст. 11, 509, 510, 610, 611 Цивільного кодексу України, ст.ст. 42, 193, 216, 218, 222 Господарського кодексу України.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.03.2021 справу № 908/554/21 передано на розгляд судді Левкут В.В.

Ухвалою суду від 09.03.2021 позовну заяву ТОВ «Ізопрофіль» залишено без руху; позивачу наданий строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 26.03.2021, шляхом надання суду: доказів щодо правового статусу та місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Недекс-Інвест» (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо); письмових пояснень з приводу розбіжностей про зазначенні адреси відповідача у позові і доданих до позову документах та в описі вкладення від 03.03.2021; письмової інформації щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Господарським судом Запорізької області 16.03.2021 отримано заяву ТОВ «Ізопрофіль» про усунення недоліків позовної заяви, в якій наведено пояснення з приводу розбіжностей про зазначенні адреси відповідача у позові і доданих до позову документах та в описі вкладення від 03.03.2021; інформацію щодо попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи, і до якої надано докази щодо правового статусу та місцезнаходження ТОВ «Недекс-Інвест» (Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб від 10.03.2021).

Отже, позивач фактично усунув недоліки позовної заяви, про які зазначено в ухвалі суду від 09.03.2021.

Зважаючи на знаходження судді-доповідача у справі Левкут В.В. на лікарняному з 16.03.2021 по 02.04.2021, заява ТОВ «ЛЮКС КОМЕРЦІЯ» розглядається судом 05.04.2021.

Частиною 3 ст. 174 ГПК України встановлено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Зважаючи на виконання позивачем вимог ухвали суду, позовну заяву слід визнати такою, що відповідає вимогам ст. 162 ГКП України, та прийняти до розгляду.

Згідно з ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Приймаючи до уваги розмір заявлених вимог та суб`єктний склад сторін, суд дійшов висновку, що дану справу належить розглядати за правилами загального позовного провадження.

При прийнятті до розгляду позовної заяви, судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом, достовірна інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв юридичної особи-відповідача у суду відсутня.

Як вбачається з позовних матеріалів, місцезнаходженням товариства з обмеженою відповідальністю «Недекс-Інвест» є: 301032, Росія, Тульська область, м. Ясногорськ, вул. Заводська, буд. 3, літера 91,92, кімната 10.

Згідно з частинами першою та другою статті 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

За змістом частини першої статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Частиною 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Росія (дата набрання чинності для України - 19.12.1992 рік, дата набрання чинності для Російської Федерації - 19.12.1992 рік) передбачено, що компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.

Згідно статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» суди можуть приймати до свого провадження та розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

У пункті 10.1 договору поставки № 02-11/18 від 02.11.2018 сторони передбачили, що усі спори, які можуть виникати по даному договору або у зв`язку з ним, будуть вирішуватися у Господарському суді Запорізької області, при цьому буде використовуватись право України.

Враховуючи наведене, подані матеріали відносяться до юрисдикції та підсудні Господарському суду Запорізької області.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 2 ГПК України основним завданням (принципом) господарського судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

За приписами статті 365 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Частинами першою та другою статті 367 ГПК України передбачено, якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Згідно зі ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Росія, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема, проведення експертизи, заслуховування сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

Згідно з ч. 1 ст. 15 Конвенції судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що судовий документ було вручено або доставлено особисто відповідачеві і це було здійснено в належний строк, достатній для здійснення захисту.

У випадку, передбаченому ч. 2 ст. 15 Конвенції суд може постановити рішення, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

Відповідно до ст. 1 вказаної вище Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Пунктами 2.1, 2.1.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 № 1092/5/54 (надалі - Інструкція) встановлено, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном. Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.

Відповідно до п. 2.2 Інструкції, у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.

Враховуючи вищевикладене, суд визнав за необхідне звернутися до Арбітражного суду Тульської області (Російська Федерація) з дорученням про надання правової допомоги з вручення товариству з обмеженою відповідальністю «Недекс-Інвест» копії ухвали Господарського суду Запорізької області від 05.04.2021 про відкриття провадження у справі № 908/554/21.

Враховуючи положення Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, укладеної урядами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (при зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою), суд вважає за можливе викласти документ, який підлягає врученню, - ухвалу про відкриття провадження у справі, українською мовою, тобто мовою держави, яка запитує, судове доручення про вручення документу - викласти російською мовою.

Пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Згідно пункту 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Приймаючи до уваги вищенаведене, у зв`язку із зверненням до компетентного суду Російської Федерації - Арбітражного суду Тульської області із судовим дорученням про вручення відповідачу документів, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 908/554/21 до дати призначеного судового засідання - 09.06.2021.

Суд вважає за необхідне зауважити, що з огляду на запровадження режиму надзвичайної ситуації на всій територій України та продовження Кабінетом Міністрів України карантинних заходів, підготовче засідання у справі № 908/554/21 може відбутися без участі в судовому засіданні уповноважених представників сторін.

Керуючись ст. ст. 176, 228, 229, 234, 367 Господарського процесуального кодексу України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (Гаага, 15 листопада 1965 року) , Угодою про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, укладеної урядами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (20 березня 1992 року, Київ), суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Присвоїти справі номер провадження 18/52/21.

2. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження.

3. Підготовче засідання призначити на 09.06.2021 о/об 12 год. 20 хв.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Гетьманська, 4, корпус ІІ, зал № 215.

Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

4. Направити судове доручення про вручення даної ухвали стороні-нерезиденту (відповідачу) господарюючому суб`єкту Російської Федерації через Арбітражний суду Тульської області (Росийская Федерация, 300041, г. Тула, Тульская область, Красноармеский проспект, 5).

5. Провадження у справі зупинити до 09.06.2021.

6. Запропонувати відповідачу, відповідно до ст. 165 ГПК України, надати суду в строк не пізніше 25.05.2021 відзив на позовну заяву і докази в його обґрунтування; одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачу та докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву); надати суду документи, що підтверджують правовий статус, видані компетентними органами Російської Федерації.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

7. Запропонувати позивачу, відповідно до ст. 166 ГПК України, у строк - протягом п`яти днів з моменту отримання відзиву надати відповідь на відзив (в разі отримання); надати оригінали документів, доданих до позову (суду для огляду); всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, крім доданих до позову, копії таких доказів направити на адресу відповідача.

8. Явку в судове засідання уповноважених представників учасників справи визнати необов`язковою на період карантину .

При направленні в судове засідання уповноважених представників учасників справи, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують їх повноваження (довіреність, ордер тощо).

Суд звертає увагу, що відповідно до пп. 11 п. 16-1 Перехідних положень Конституції України з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції представництво в суді згідно ст.ст.131-1, 131-2 Конституції України, здійснюється виключно прокурорами або адвокатами, крім малозначних спорів.

Усі процесуальні документи у справі: заяви, клопотання, заперечення проти заяв і клопотань, відзиви на позовну заяву, відповідь на відзив, пояснення, заперечення (ст.ст. 42, 46, 161, 165-170 ГПК України) та інші витребувані судом документи необхідно подавати завчасно до судового засідання через службу діловодства суду. Копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Із відеоінструкцією щодо реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі можна ознайомитися на сайті судової влади України за посиланням: https://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/pres-centr/news/548658/ . Реєстрація в системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Суд наголошує , що з метою максимального використання засобів електронного зв`язку для надсилання процесуальних документів сторонам у справі пропонується використовувати підсистему «Електронний суд» (для чого необхідно здійснити відповідну реєстрацію), або подати до суду заяву про надсилання процесуальних документів, судових викликів і повідомлень на електронну пошту, зазначивши при цьому актуальну адресу електронної пошти. На сайті суду в розділі «Громадянам» - вкладка «Бланки заяв» розміщено зразок відповідної заяви на отримання процесуальних документів в електронному вигляді. Заява доступна для скачування.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 05.04.2021

Суддя В.В. Левкут

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення05.04.2021
Оприлюднено06.04.2021
Номер документу96003958
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/554/21

Ухвала від 09.02.2023

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Судовий наказ від 24.11.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Рішення від 06.10.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 10.08.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 09.06.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 05.04.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 09.03.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні