Справа № 461/10969/20
Провадження № 1-кс/461/633/21
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
04.02.2021 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого у кримінальному провадженні слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
слідчий у кримінальному провадженні слідчий управління ГУ Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № 12020140000000883 від 20.11.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, погодженим прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасового доступу до оригіналів речей і документів, з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: експертний звіт, щодо розгляду проектної документації на будівництво оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , договір про надання послуг, укладений між експертною організацією та ПП « ОСОБА_5 », проектно-кошторисну документацію будівництва оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , а також інші супровідні документи, на підставі яких здійснювалася експертиза проекту.
Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи та інформація котра перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до вказаної документації та інформації з можливістю вилучення оригіналів.
Слідчий в судове засідання не з`явився, однак в клопотанні просить розглядати справу без його та прокурора участі.
Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, що відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим управлінням ГУ Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні, відомості про яке 20.11.2020 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140000000883, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про те що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 23.09.2020 зловживаючи службовим становищем в інтересах ПП « ОСОБА_6 » видали сертифікат № ЛВ 122200923187 про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта - оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , попри його фактичну неготовність до експлуатації та несплату повної суми пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, чим спричинили тяжкі наслідки.
Так, встановлено, що 23.09.2020 службовими особами вказаного вище структурного підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_2 , в порушення вимог п.2 та п.З ч. 7 ст. 39 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», а також норм постанови КМУ від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів», зареєструвано у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва сертифікат № ЛВ 122200923187 про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта - оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , попри його фактичну неготовність до експлуатації, наявність недостовірних відомостей у поданих замовником документах та подальше ведення підрядними організаціями загально- будівельних та внутрішньо-оздоблювальних робіт.
Проте, наявні оперативні дані вказують на те, що у наведені вище документи внесено завідомо неправдиві відомості щодо реального стану об`єкта будівництва, його кошторисної вартості, техніко-економічних показників, що свідчить про невідповідність об`єкта проектній документації на будівництво та вимогам будівельних норм, державних стандартів та правил. Водночас, службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 , у ході проведення огляду рекреаційно-оздоровчого комплексу з житловими апартаментами, в порушення п. 25 постанови КМУ від 13.04.2011 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів», не здійснено заходів, спрямованих на з`ясування питання достовірності відомостей у поданих замовником документах. Відтак, не відображено наявних порушень містобудівного законодавства в офіційних документах, складених за результатами огляду, зокрема у чек- листі за результатами виїзного огляду об`єкта будівництва на місцевості з фотофіксацією об`єкта та довідці щодо розгляду документів, поданих для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта. Зазначене може свідчити про наявність корупційних домовленостей між службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 та посадовими особами ПП « ОСОБА_6 ». Крім цього, встановлено, що органом державного архітектурно-будівельного контролю нездійснено перевірки факту сплати коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавець (у повному обсязі) у зв`язку з будівництвом рекреаційно-оздоровчого комплексу з житловими апартаментами.
Так, відповідно до умов договору від 23.09.2020 № 11.23.09.20 про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Трускавця, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_2 та ПП « ОСОБА_6 », останній зобов`язаний сплатити кошти у розмірі 506 917 грн. на спеціальний рахунок міського бюджету м. Трускавця в повному обсязі не пізніше дати реєстрації інспекцією державного архітектурно- будівельного контролю м. Трускавець сертифіката про готовність. Водночас, на момент введення об`єкта в експлуатацію замовником ПП « ОСОБА_6 » сплачено лише 80 000 грн. Відтак, у бюджет м. Трускавець не надійшло близько 420 000 грн. Поряд з цим, у даний час зазначений вище рекреаційно-оздоровчий комплекс перебуває в активній фазі будівництва, яке здійснюється із грубим порушенням вимог законодавства у сфері містобудування, будівельних норм, державних стандартів та правил, за що передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафних санкцій згідно ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». Відтак, зазначене вище унеможливлює реєстрацію сертифіката про готовність оздоровчого комплексу з житловими апартаментами до експлуатації.
Для виготовлення експертного звіту, щодо розгляду проектної документації оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 ПП « ОСОБА_5 » звернулось до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий зазначає, що дослідження зазначеної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, визначити приналежність осіб котрі вчинили кримінальне правопорушення. Крім цього вказує, що в ході досудового необхідно провести ряд експертиз, з метою встановлення осіб, котрі причетні до вказаного кримінального правопорушення.
Згідно ст. 11 Закону України «Про інформацію» до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров`я, а також адреса, дата і місце народження.
Документи, котрі необхідно вилучити підпадають під ознаки конфіденційної інформації, оскільки містять дані котрі передбачені у ст. 11 Закону України «Про інформацію».
Слідчий зазначає, що вилучення такої документації дасть можливість отримати важливі документи, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни, або знищення, в тому числі у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин.
Слідчим доведено, що документи та інформація котра перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Відповідно до ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6ст.163КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.7ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до групи слідчих у кримінальному провадженні № 12020140000000883 від 20.11.2020, на тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: експертний звіт, щодо розгляду проектної документації на будівництво оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , договір про надання послуг, укладений між експертною організацією та ПП « ОСОБА_5 », проектно-кошторисну документацію будівництва оздоровчого комплексу з житловими апартаментами за адресою: АДРЕСА_2 , а також інші супровідні документи, на підставі яких здійснювалася експертиза проекту.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96085415 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні