ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про оголошення перерви в судовому засіданні
"06" квітня 2021 р. Справа№ 910/12888/19
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Зубець Л.П.
суддів: Дідиченко М.А.
Мартюк А.І.
при секретарі судового засідання : Пастернак О.С.
представники учасників справи:
від позивача за первісним позовом: Шкуро Ю.А. (у режимі відеоконференції);
від відповідача за первісним позовом: Гаврилова І.А. (у приміщенні суду)
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР"
на рішення Господарського суду міста Києва
від 17.12.2020 (повний текст складено - 18.12.2020)
у справі №910/12888/19 (суддя - Гумега О.В.)
за первісним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСО ГРУП"
про виконання зобов`язання в натурі
та за зустрічним
позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСО ГРУП"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР"
про розірвання договору та стягнення попередньої оплати товарів
за договором
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Північного апеляційного господарського суду у складі колегії суддів: головуючий суддя - Зубець Л.П. (суддя - доповідач), судді: Мартюк А.І., Дідиченко М.А. перебуває справа №910/12888/19 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2020, розгляд якої призначено на 06.04.2021.
У судове засідання 06.04.2021 з`явились представники сторін.
Представник позивача за первісним позовом у судовому засіданні надала колегії суддів пояснення, у яких доводи апеляційної скарги підтримала.
Представник відповідача за первісним позовом надала колегії суддів пояснення, у яких заперечувала проти доводів апеляційної скарги.
Заслухавши пояснення представників сторін по суті спору, колегія суддів, з метою повного, об`єктивного та всебічного розгляду даної справи, вирішила оголосити перерву у судовому засіданні.
Разом з тим, присутнім представником відповідача за первісним позовом у судовому засіданні подано клопотання про продовження строків розгляду апеляційної скарги у даній справі.
Відповідно до ст. 8 Конституції України та ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах "ФПК "ГРОСС" проти України", "Лагун проти України", "Буряк проти України", "ТОВ "Гержик проти України") суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.
Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту, з урахуванням основних засад (принципів) господарського судочинства, встановлених ст. 2 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на практику Європейського суду з прав людини, розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Фрідлендер проти Франції", "Смірнова проти України").
За таких обставин, Північний апеляційний господарський суд оцінюючи "розумність" тривалості строку розгляду у даній справі, її складність та важливість її предмета позову для заявника, з метою забезпечення процесуальних прав учасників справи, передбачених ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, вважає за необхідне оголосити перерву в розгляді справи №910/12888/19 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2020, продовживши строк розгляду зазначеної апеляційної скарги.
Водночас, у судовому засіданні представником позивача за первісним позовом (скаржника) заявлено усно клопотання про проведення наступного судового засідання у даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд апеляційної інстанції зазначає, що згідно з ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Враховуючи вищевикладене, розглянувши клопотання представника позивача за первісним позовом про проведення наступного судового засідання у даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, виходячи із необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, визначених ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, а також процесуальних прав учасників справи, колегія суддів дійшла висновку про задоволення зазначеного клопотання та проведення наступного судового засідання у даній справі у режимі відеоконференції за участі повноважного представника позивача за первісним позовом.
Керуючись ст.ст. 216, 234, 235, 270 Господарського процесуального кодексу України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ІСО ГРУП" про продовження строків розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2020 у справі №910/12888/19 - задовольнити.
2. Продовжити строк розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2020 у справі №910/12888/19.
3. Оголосити перерву в судовому засіданні до 18.05.2021 о 14 год. 30 хв. Судове засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1 літера А, зал судових засідань №5.
4. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" про проведення судового засідання 18.05.2021 у даній справі у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
5. Здійснювати розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР" на рішення Господарського суду міста Києва від 17.12.2020 у справі №910/12888/19 у судовому засіданні 18.05.2021 у режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення EasyCon за участі повноважного представника скаржника.
Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги по суті.
6. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю "РОТЕР", що відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання за участі сторін поза межами приміщення суду, він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі "EasyCon" за 10 хвилин до початку судового засідання.
Ухвала набирає законної сили негайно та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Л.П. Зубець
Судді М.А. Дідиченко
А.І. Мартюк
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2021 |
Оприлюднено | 12.04.2021 |
Номер документу | 96143689 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Зубець Л.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні