Справа № 459/2521/20
Провадження № 2/459/170/2021
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2021 року Червоноградський міський суд Львівської області
у складі: головуючого-судді Отчак Н.Я.
з участю секретаря Савіцької Б.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Червонограді за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Львіввугілля в особі Відокремленого підрозділу Червоноградське спецуправління з гасіння териконів та рекультивації земель Державного підприємства Львіввугілля про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В :
06.04.2021 р. суд ухвалив рішення про часткове задоволення позову, допустивши описку в його резолютивній частині.
В силу приписів ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
У відповідності до ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Рішення суду першої інстанції має властивість незмінності, тобто суд, який постановив рішення, за загальним правилом не може сам скасовувати або змінювати своє рішення. Чіткість - це одна з вимог, якій має задовольняти рішення суду першої інстанції. На відміну від ясності, що є вимогою до форми викладу, чіткість є вимогою до змісту рішення. Відповідно до цієї вимоги рішення має бути викладене чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок, явних арифметичних помилок. Невиконання цієї вимоги може бути усунуто шляхом їх виправлення.
Згідно роз`яснень, викладених у пункті 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 № 14 Про судове рішення у цивільній справі, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.
Суд може виправити лише ті описки та арифметичні помилки, яких він сам припустився
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що у третьому абзаці резолютивної частини рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 06.04.2021 р. допущено арифметичну помилку у частині обрахунку розміру середнього заробітку за час вимушеного прогулу, який підлягає стягненню у користь позивача , а саме зазначено - 113 682 (сто тринадцять тисяч шістсот вісімдесят дві) грн. 13 коп. , попри вірне - 68 390 (шістдесят вісім тисяч триста дев`яносто) грн. 44 коп. .
За таких обставин у вище вказане судове рішення необхідно внести виправлення.
Керуючись ст.ст. 247, 260-261, 269 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Внести виправлення у третій абзац резолютивної частини рішення Червоноградського міського суду Львівської області від 06.04.2021 р. у справі № 459/2521/20, вказавши правильний розмір середнього заробітку за час вимушеного прогулу - 68 390 (шістдесят вісім тисяч триста дев`яносто) грн. 44 коп. , взамін помилкового - 113 682 (сто тринадцять тисяч шістсот вісімдесят дві) грн. 13 коп. .
Надіслати примірник ухвали всім особам, яким видавалося чи надсилалося вище зазначене судове рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не були вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено 09.04.2021 р.
Суддя: Н. Я. Отчак
Суд | Червоноградський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2021 |
Оприлюднено | 13.04.2021 |
Номер документу | 96189981 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червоноградський міський суд Львівської області
Отчак Н. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні