УХВАЛА
15 квітня 2021 року
м. Київ
Справа № 921/494/20
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Стратієнко Л.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Обслуговуючого кооперативу Добробуд Сервіс
на рішення Господарського суду Тернопільської області
(суддя - Гевко В.Л.)
від 23.11.2020,
на постанову Західного апеляційного господарського суду
(головуючий - Плотніцький Б.Д., судді - Кордюк Г.Т., Кравчук Н.М.)
від 24.02.2021,
за позовом Обслуговуючого кооперативу Добробуд Сервіс
до 1) Відкритого акціонерного товариства Тернопільобленерго , 2) Дочірнього підприємства МЖК ІРЛАГА Товариства з обмеженою відповідальністю МЖК ІРЛАГА
про зобов`язання відповідача-1 та відповідача-2 розірвати укладений договір про надання послуг, зобов`язання відповідача-1 укласти договір та надати проект договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії протягом семи робочих днів після набрання законної сили рішенням суду
ВСТАНОВИВ:
19.03.2021 Обслуговуючий кооператив Добробуд Сервіс звернувся з касаційною скаргою на рішення Господарського суду Тернопільської області від 23.11.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 24.02.2021 у справі №921/494/20 до суду касаційної інстанції.
Касаційна скарга Обслуговуючого кооперативу Добробуд Сервіс не відповідає вимогам пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України з таких підстав.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру визначена у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 1 січня установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
За подання касаційної скарги на рішення суду ставки судового збору встановлю-ються у розмірі 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви (підпункт 5 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір").
Предметом спору у справі №921/494/20 є зобов`язання відповідача 1 та відповідача 2 розірвати укладений між відповідачем 1 та відповідачем 2 договір про надання послуг з розподілу електричної енергії від 11.06.2020 року №4412 у зв`язку з істотною зміною обставин та зміною споживача послуг ; зобов`язати відповідача 1 укласти договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з позивачем (ОК "Добробуд сервіс") як з новим споживачем послуг з розподілу електричної енергії за адресою: м. Тернопіль вул. Микулинецька 3А та надати проект договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії протягом семи робочих днів після набрання законної сили рішенням суду".
Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 23.11.2020, залишеним без змін постановою Західного апеляційного господарського суду від 24.02.2021 у справі №921/494/20 в позові відмовлено повністю.
Позивач в касаційній скарзі просить скасувати вказані судові рішення та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити повністю.
Враховуючи вимоги касаційної скарги та предмет спору, а саме три немайнові вимоги, скаржник при подачі цієї касаційної скарги повинен був сплатити судовий збір у розмірі 8 408,00 грн = (2102,00 грн х 2) х 200 %).
Проте, до касаційної скарги доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі не додано.
Згідно з частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки суд касаційної інстанції має застосовувати вказані вимоги до касаційних скарг, то у зв`язку з несплатою судового збору, скаржнику необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду оригінал документу, що підтверджує сплату судового збору у сумі 8 408,00 грн.
Крім того, в обґрунтування підстав касаційного оскарження, скаржник посилається на пункт 3 частини 2 статті 287 Господарського процесуального кодексу України та зазначає, що висновок Верховного Суду щодо можливості розірвання договору у зв`язку з істотною зміною обстановки, пов`язаною із зміною споживача послуг з розподілу електричної енергії, можливості ініціювання питання щодо розірвання договору у зв`язку з істотною зміною обставин не стороною договору, відсутності правового регулювання ініціювання розірвання договору власниками комерційної нерухомості, відсутній.
Проте, суд зауважує, що скаржнику необхідно надати письмові пояснення в яких конкретизувати визначені у касаційній скарзі підстави касаційного оскарження, а саме зазначити норму права (пункт, абзац, частина тощо) щодо якої відсутній висновок її застосування із конкретизацією змісту правовідносин, в яких цей висновок відсутній, та обґрунтувати необхідність формування єдиної правозастосовчої практики щодо цієї норми для правильного вирішення цієї справи
Враховуючи викладене, касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 234, 287, 288, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Обслуговуючого кооперативу Добробуд Сервіс на рішення Господарського суду Тернопільської області від 23.11.2020 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 24.02.2021 у справі №921/494/20 залишити без руху.
2. Надати Обслуговуючому кооперативу Добробуд Сервіс строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
3. Роз`яснити Обслуговуючому кооперативу Добробуд Сервіс , що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали скарга вважатиметься неподаною та буде повернута скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Л. Стратієнко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2021 |
Оприлюднено | 16.04.2021 |
Номер документу | 96275992 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Стратієнко Л.В.
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Плотніцький Борис Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні