Справа № 404/2698/21
Номер провадження 1-кс/404/900/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2021 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кропивницького РУП ГУНП ОСОБА_3 погоджене з прокурором Кропивницької окружної прокуратури ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження №42021122010000021 від 06.04.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання слідчого погоджене з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, про надання дозволу на проведення обшуку володіння особи, за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , а фактичним володільцем є ПП«Транзит-Траст» з метою фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення та відшукання: документів, які стосується переробки паливо-мастильних матеріалів, документація з правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, фінансово-господарської документації, журнали інструктажів, та документів з техніки безпеки, електронно-обчислювальних приладів, електронних носіїв інформації, печаток та штампів, документів, що підтверджують облік нафтопродуктів придбаних (реалізованих) в розрізі маркувань, в тому числі актів/протоколів випробувань та інвентаризацій нафтопродуктів, документів підтверджуючих облік та списання ПММ, накази (контрактів) на призначення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за правила безпеки та виробництво та фінансового-господарську діяльність за період з 01.01.2020 по 08.04.2021.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначила, що СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області проводиться досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021122010000021 від 06.04.2021, розпочатому на підставі заяви голови правління БО «Благодійний фонд «Благомир ВС» ОСОБА_16 , про те, що на території нафтобази в АДРЕСА_2 та Мурманська 3А, здійснюється переробка паливо-мастильних матеріалів, а саме змішування багатофункціональних присадок (компоненти для пального), та/або газового конденсату, із паливно-мастильними матеріалами, шляхом зливання їх з вантажних автомобілів до стаціонарних резервуарів, після чого шляхом обману споживачів щодо якості паливо-мастильної суміші, здійснюється реалізація під виглядом бензину А-95, А-92 та дизельного пального, через мережу підконтрольних АЗС за готівку, що у свою чергу завдає великої шкоди споживачам у виді реалізації їм паливно-мастильних матеріалів низької якості, яке не відповідає ДСТУ, а також шкоду державі у вигляді ненадходження до бюджетів відповідних платежів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3,ст.190 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що за адресою: Кіровоградська область, м. Кропивницький, смт Нове, вул. Мурманська, 3а, розташована нафтобаза на якій розташовані резервуари в кількості 3 шт. загальним об`ємом 10 тис. тон., робота якої забезпечується ПП«Транзит-Траст» ЄДРПОУ33213146, фактичним власником якого є ОСОБА_17 .
Так, ОСОБА_17 залучив до процесу виробництва співробітників нафтобази, які за вказівкою останнього проводять змішування в резервуарах розміщених на території нафтобази, високоякісного бензину, шляхом додавання низькооктанового стабільного бензину та компонентів моторного палива високооктанового. Крім того на вказаній нафтобазі здійснюється процес змішування дизельного палива та газового конденсату, що значно знижує фізико-хімічні показники пального та відповідно вартість. Вказані нафтопродукти ОСОБА_17 реалізовує через підконтрольні підприємства та безпосередньо за готівку в адресу фермерських господарств.
Відповідно до показів свідків та проведених заходів встановлено, що до території нафтобази в період з 01.01.2020 по 08.04.2021 неодноразово приїжджали вантажні автомобілі напівпричепами цистернами та здійснювали розвантаження паливно-мастильних матеріалів, а саме компонентів для виробництва бензину та дизельного палива, які надходили з Полтавської області.
Реалізацію отриманого бензину вказані особи здійснюють через підконтрольне підприємство ТОВ «Кюс груп» ЄДРПОУ43321820, юридична адреса: Кіровоградська область, Світловодський район, вул. Колгоспна, 6, за вказаною адресою розміщена АЗС на які здійснюється реалізація бензину А-95 та А-92 та дизельного пального. Відповідно до показів свідків, встановлено, що паливно-мастильні матеріали реалізовуються низької якості тобто пальне яке не відповідає діючим ДСТУ, ціна на вказані паливно-мастильні матеріали значно нижча ніж на інших АЗС в зв`язку з чим реалізація пального знаходиться на досить високому рівні.
Так, ведення в товарні бензини та дизельне паливо присадок, які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад мийні властивості, зміна кольору тощо), при цьому не змінюється марка нафтопродуктів, не може визначатись як виробництво, а змішування компоненту автомобільного бензину та компоненту дизельного палива, які не є товарною продукцією, з додатками (присадками), внаслідок чого отримують товарні бензини та товарне дизельне паливо, вважається виробництвом.
Відповідно до висновку Мінпаливенерго введення в товарні бензини та дизельне паливо присадок, які покращують експлуатаційні властивості палив (наприклад мийні властивості, зміна кольору тощо), при цьому не змінюється марка нафтопродуктів, не може визначатись як виробництво, а змішування компоненту автомобільного бензину та компоненту дизельного палива, які не є товарною продукцією, з додатками (присадками), внаслідок чого отримують товарні бензини та товарне дизельне пальне, які повинні відповідати діючим в Україні нормативно-технічним документам, вважається виробництвом.
При виробництві товарних нафтопродуктів методом змішування компонента автомобільного бензину та компонента дизельного палива з додатками (присадками) відповідно до Закону України від 17 травня 2001 року №2408-III «Про стандартизацію» зі змінами та доповненнями та п.1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 05.07.2004 №130 «Про затвердження національних стандартів України, зміни до національного стандарту, національної зміни до міждержавного стандарту, поновлення чинності міждержавного стандарту та скасування нормативних документів» необхідно здійснювати процедуру постановки продукції на виробництво згідно з ДСТУ 4311:2004 «Система розробленнята постановки продукції на виробництво. Продукція нафтопереробки та нафтохімії». Після здійснення постановки продукції на виробництво необхідно проводити обов`язкову сертифікацію цих нафтопродуктів у системі УкрСепро.
Згідно зі ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 року №46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію» зі змінами та доповненнями наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 01.02.2005 №28 затверджено перелік продукції, що підлягає обов`язковій сертифікації в Україні, який визначається відповідно як до коду Державної класифікації продукції та послуг, так і до коду Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Отже, виготовлення товарних бензинів та товарного дизельного пального методом змішування компонента бензину моторного або компонента дизельного палива з додатками (присадками) є виробництвом.
В ході досудового розслідування встановлено, що ПП «Транзит-Траст», ТОВ «Кюс груп» фактично знаходяться та здійснюються фінансово-господарську діяльність за адресою: Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Гоголя, 134, де розташований їх офіс, що дає обґрунтовані підстави вважати, що за вказаною адресою зберігається службова документація, яка стосується переробки паливо-мастильних матеріалів, документація з правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, фінансово-господарська документація, що має значення для розслідування.
Так, для забезпечення ефективності досудового розслідування встановлення усіх обставин вчинення кримінального правопорушення, та встановлення повного кола причетних осіб, виникла необхідність у фіксації обставин вчинення кримінального правопорушення та відшукання документація, яка стосується переробки паливо-мастильних матеріалів, документація з правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, фінансово-господарська документація, що має значення для розслідування, а також електронно-обчислювальні прилади, електронні носії інформації, печатки та штампи, документів, що підтверджують облік нафтопродуктів придбаних (реалізованих) в розрізі маркувань, в тому числі акти/протоколи проведених інвентаризацій нафтопродуктів інші документи підтверджуючі облік та списання ПММ, об`єми, накази (контрактів) на призначення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за правила безпеки та виробництві та фінансового-господарську діяльність за період з 01.01.2020 по 08.04.2021, журнали інструктажів, та документів з техніки безпеки.
Витребування такої документації іншим шляхом, окрім як проведення обшуку за вказаною адресою, може мати негативні наслідки для кримінального провадження, оскільки метою не забезпечить фіксації обставин, які мають значення для розслідування.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила його задовольнити посилаючись на обставини в ньому викладені.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав:
Частина 1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних та причетних до кримінального правопорушення осіб.
У провадженні Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021122010000021 від 06.04.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3ст.190 КК України.
В рамках вказаного кримінального провадження, працівникам УСР ДСР НП України в Кіровоградській області було надано доручення у порядку ст. 40 КПК України, з метою проведення ряду слідчих (розшукових) заходів.
В ході проведення оперативних заходів було встановлено, що за адресою: АДРЕСА_2 , робота якої забезпечується ПП«Транзит-Траст» ЄДРПОУ33213146, фактичним власником якого є ОСОБА_17 . На даній нафтобазі проводиться змішування в резервуарах розміщених на території нафтобази, високоякісного бензину, шляхом додавання низькооктанового стабільного бензину та компонентів моторного палива високооктанового. Крім того на вказаній нафтобазі здійснюється процес змішування дизельного палива та газового конденсату, що значно знижує фізико-хімічні показники пального та відповідно вартість. Вказані нафтопродукти ОСОБА_17 реалізовує через підконтрольні підприємства та безпосередньо за готівку на адресу фермерських господарств.
Реалізація отриманого бензину здійснюється через підконтрольне підприємство ТОВ «Кюс груп» ЄДРПОУ43321820, юридична адреса: Кіровоградська область, Світловодський район, вул. Колгоспна, 6, за вказаною адресою розміщена АЗС на які здійснюється реалізація бензину А-95 та А-92.
Згідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_18 свідок вказав, що особисто бачив, що за адресою: АДРЕСА_2 за допомогою сепарації та подальшого перегону темних нафтопродуктів через сорбентні фільтри здійснюється висвітлення темних нафтопродуктів, які в подальшому реалізуються через суб`єктів господарювання за підробними документами, як дизельне пальне класу Євро - 5. Весь ресурс дизельного пального сумнівної якості забирає вантажний автомобіль Даф, а розрахунок за вищезазначену продукцію з директором нафтобази здійснює ОСОБА_19 .
Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_20 , свідок вказав, що працює водієм бензовозу, власником якого є ОСОБА_19 , яка здійснює свою господарську діяльність, за адресою: АДРЕСА_1 . Так, ОСОБА_21 запропонувала свідку у якості додаткового заробітку здійснювати завантаження та перевезення дизелю сумнівної якості з нафтобази, яка розташована, за адресою: АДРЕСА_2 , на що він погодився.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно власниками приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 .
Таким чином, сторона кримінального провадження (слідчий) довів наявність достатніх підстав для одержання ним дозволу на проведення обшуку.
Сукупність перерахованих та документально підтверджених у клопотанні обставин доводить, що відшукуванні речі повинні знаходитись у вище вказаному офісному примушенні.
Відповідно до п. 1 ч. 1-2 ст. 91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Зазначені в клопотанні речі та документи фактично можуть бути доказом вчинення кримінального правопорушення і мають важливе значення для встановлення визначальних обставин по даному кримінальному провадженню.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 2 ст. 235 КПК України згідно якої ухвала суду про дозвіл на обшук житла чи іншого володінні повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
В клопотанні слідчий просить провести обшук з метою вилучення печаток та штампів, однак вказана вимога є необґрунтованою, оскільки їх вилучення унеможливить здійснення господарської діяльності ПП «Транзит-Траст», ТОВ «Кюс груп», тому слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл відтворити та вилучити зразки печаток та штампів та факсиміле, які використовувались під час здійснення господарської діяльності ПП «Транзит-Траст», ТОВ «Кюс груп».
Щодо виявлення та вилучення електронних приладів (носії інформації), то вцій частиніклопотання необхіднозадовольнити частковонадавши дозвілна зняттяінформаціїз вказаної техніки, оскільки не доведено, що вилучення вказаних приладів необхідне для проведення експертного дослідження по одній з призначених експертиз та вилучення такої техніки може призвести до перебоїв в роботі ПП «Транзит-Траст», ТОВ «Кюс груп».
За таких обставин, клопотання є достатньо обґрунтованим і підлягає задоволенню частково, оскільки представлені матеріали кримінального провадження містять достатньо даних (ст. 234 КПК України), які вказують про необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають вирішальне значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення.
Керуючись ст.ст. 206, 233 - 236, 309, 369-372, 376, 532 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СВ Кропивницького РУП ГУНП ОСОБА_3 на проведення обшуку (один раз) офісного приміщення, за адресою: АДРЕСА_1 , власниками якого є ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , фактичним володільцем є ПП«Транзит-Траст» з метою відшукання та вилучення: електронно-обчислювальних приладів на час необхідний експерту для зняття інформації, документів, які стосується переробки паливо-мастильних матеріалів, документація з правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, фінансово-господарської документації, журнали інструктажів, та документів з техніки безпеки, документів, що підтверджують облік нафтопродуктів придбаних (реалізованих) в розрізі маркувань, в тому числі актів/протоколів випробувань та інвентаризацій нафтопродуктів, документів підтверджуючих облік та списання ПММ, накази (контрактів) на призначення директора, заступників, головного бухгалтера, головного інженера, головного технолога, технологів, бухгалтерів, осіб відповідальних за правила безпеки та виробництво та фінансового-господарську діяльність за період з 01.01.2020 по 08.04.2021.
Забезпечити умови по зняттю інформації з електронних приладів (ноутбуків, флешкарт, дисків, системних блоків, зовнішніх жорстких дисках), в тому числі із залученням спеціаліста.
Надати дозвіл відтворити та вилучити зразки печаток та штампів та факсиміле, які використовувались під час здійснення господарської діяльності ПП «Транзит-Траст», ТОВ «Кюс груп».
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Дія ухвали починається з дня її постановлення, протягом місяця, тобто до 14.05.2021 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96319381 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні