ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" квітня 2021 р. Справа№ 910/9889/20
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Сітайло Л.Г.
суддів: Пашкіної С.А.
Андрієнка В.В.
секретар судового засідання - Бовсунівська Л.О.
учасників справи, згідно з протоколом судового засідання
розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1
на рішення Господарського суду міста Києва від 19.03.2021
у справі №910/9889/20 (суддя Лиськов М.О.)
за позовом ОСОБА_1
до Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний"
про визнання недійсними рішення загальних зборів
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний" про визнання недійсними рішення загальних зборів від 18 квітня 2019 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що 18.04.2019 відбулись загальні збори Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний". Питання порядку денного яких: Обрання Голови та Секретаря загальних зборів, уповноваження Голови та Секретаря Зборів на підписання протоколу Загальних зборів членів Кооперативу, списку присутніх на Загальних Зборах членів Кооперативу; Вибори лічильної комісії; Затвердження членів Кооперативу; Звіт Голови Кооперативу; Звіт Ревізійної комісії Кооперативу; Вибори членів Правління Кооперативу; Обрання Голови Кооперативу; Обговорення проекту кошторису на 2019 рік; Вибори Ревізійної комісії. Враховуючи відсутність кворуму, просила визнати рішення вищезазначених зборів недійсними.
Рішенням Господарського суду міста Києва від 19.03.2021 у справі №910/9889/20 в задоволенні позовних вимог відмовлено в повному обсязі.
Рішення обґрунтовано тим, що оскільки позивачка була присутня на загальних зборах товариства і мала можливість безпосередньо приймати участь щодо порядку денного та ставити питання на розгляд загальних зборів, голосувала за прийняття рішень, які були прийняті на загальних зборах, відтак позивачкою не доведено, що ці рішення, загальних зборів від 18.04.2019 порушили її корпоративні права щодо управління товариством.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, ОСОБА_1 звернулась до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду міста Києва від 19.03.2021 скасувати та ухвалити нове, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги позивач зазначила що місцевий господарський суд, встановивши, що кількість членів кооперативу становить 157 членів безпідставно відмовив в позові, оскільки в такому випадку мінімальна кількість членів для прийняття рішення становить 79 учасників, в той час як кількість присутніх на зборах 18.04.2019 становила 64 особи.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.04.2021 апеляційну скаргу ОСОБА_1 у справі №910/9889/20 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Сітайло Л.Г., судді: Пашкіна С.А., Андрієнко В.В.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 08.04.2021 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Господарського суду міста Києва від 17.02.2021 у справі №910/9889/20. Справу №910/9889/20 призначено до розгляду на 22.04.2021.
Статтею 269 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, проаналізувавши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, оцінивши наявні у справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Північний апеляційний господарський суд, в межах доводів апеляційної скарги, дійшов до наступних висновків.
18 квітня 2019 року відбулись загальні збори Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний", оформлені протоколом №6 загальних зборів Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний", в якому зафіксовані рішення, прийняті на цих зборах.
Відповідно до Протоколу позачергових Загальних зборів членів Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний" №6 від 18.04.2019 визначено наступні питання порядку денного: Обрання Голови та Секретаря Загальних зборів, уповноваження Голови та Секретаря зборів на підписання протоколу Загальних зборів членів Кооперативу, списку присутніх на Загальних зборах членів Кооперативу; Вибори лічильної комісії; Затвердження членів Кооперативу; Звіт Голови Кооперативу; Звіт Ревізійної комісії Кооперативу; Вибори членів Правління Кооперативу; Обрання Голови Кооперативу; Обговорення проекту кошторису на 2019 рік; Вибори Ревізійної комісії.
Відповідно до частини першої статті 92 Цивільного кодексу України юридична особа набуває цивільних прав та обов`язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Згідно з правилами статті 101 Господарського кодексу України управління виробничим кооперативом здійснюється на основі самоврядування, гласності, участі його членів у вирішенні питань діяльності кооперативу. Вищим органом управління виробничого кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До органів управління кооперативу належать правління (голова) кооперативу та ревізійна комісія (ревізор) кооперативу.
Згідно ч.1 ст.15 Закону України "Про кооперацію" вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу.
Відповідно до приписів частини першої статті 102 Господарського кодексу України загальні збори, вносять зміни до статуту кооперативу; обирають шляхом прямого таємного голосування голову кооперативу, членів правління кооперативу, членів ревізійної комісії (ревізора), членів спостережної ради кооперативу; затверджують напрями розвитку кооперативу; заслуховують звіти органів управління кооперативу про їх діяльність; визначають види і розміри фондів кооперативу, порядок їх формування та використання; затверджують правила внутрішнього розпорядку кооперативного підприємства, річний звіт і баланс кооперативу, порядок формування і розподілу доходу кооперативу, рішення правління (голови) кооперативу про прийняття нових членів; вирішують питання про входження кооперативного підприємства до об`єднань підприємств (кооперативів), участь кооперативу у заснуванні інших суб`єктів господарювання; приймають рішення про реорганізацію або ліквідацію кооперативу.
Місцевим господарським судом встановлено, що на час проведення позачергових загальних зборів 18.04.2018 року діяв Статут гаражно-будівельного кооперативу „Лісний" (надалі-Статут) в редакції, затвердженій Протоколом №5 загальних зборів від 18.12.2018 року.
Відповідно до п.п. 2.1, 2.2. Статуту ГБК "Лісний", в редакції 2018 року, Кооператив є юридичною особою з дати його державної реєстрації. Кооператив має цивільні права та обов`язки, здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України, цього Статуту та розроблених на їх основі внутрішніх нормативних документів.
Членами кооперативу можуть бути - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи України та іноземних держав, які беруть участь у діяльності Кооперативів через своїх представників, внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом. (п.п. 5.1 Статуту)
Вищим органом управління кооперативу є Загальні збори членів кооперативу. Виконавчим органом управління кооперативу є Правління, яке очолює Голова кооперативу (п.п. 8.1,9.1 статуту у редакції 2018 року).
Загальні збори членів Кооперативу правомочні (легітимні) вирішувати питання порядку денного при умові наявності кворуму на Загальних зборах, тобто якщо на них присутні більше 1/2 (половини) його членів, тобто не менше 50% +1 ухвальний голос членів Кооперативу за виключенням випадків, визначених у цьому Статуті. Наявність кворуму визначається один раз на момент завершення реєстрації членів Кооперативу, які прибули для участі у зборах. Усі члени Кооперативу та/або їх представники на Загальних зборах повинні мати при собі оригінали документів, які посвідчують їх особу, членство у Кооперативі, для представників членів Кооперативу додатково - відповідну довіреність. Кожний член Кооперативу має один ухвальний голос (п.п. 8.10 Статуту).
Рішення Загальних зборів членів Кооперативу щодо прийняття або внесення змін до Статуту, реорганізацію або ліквідацію Кооперативу, в межах їх повноважень, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 % (сімдесят п`ять відсотків) членів Кооперативу, присутніх на Загальних зборах (п.п. 8.11 Статуту).
Місцевим господарським судом встановлено, що реєстраційна справа юридичної особи (відповідача) містить ряд документів, які визначають кількість членів на певні дати. Зокрема,
- протокол №1 від 02.04.2018, яким визначається загальна кількість членів кооперативу 130 осіб (68 осіб присутніх, що складає 52,3% загальної кількості);
- протокол №3 від 17.05.2018, за яким загальна кількість членів кооперативу складає 70 осіб (68 присутніх на зборах);
- протокол №5 від 18.12.2018, за яким загальна кількість членів кооперативу складає 156 осіб (присутніх - 84).
Виходячи з наведеної у протоколах загальних зборів 2018 року динаміки, протягом квітня-травня відповідач втратив 60 членів кооперативу, а протягом наступних місяців збільшив їх кількість 86 осіб, при цьому матеріали реєстраційної справи (як і даної судової) не містять жодного документу про дотримання відповідачем встановленого Розділом 5 Статуту, затвердженого загальними зборами від 18.12.2018 (чинний станом на 18.04.2019), порядку прийняття у члени кооперативу та виключення з нього,
Доказів щодо підтвердження загальної кількості членів ГБК "Лісний" на момент проведення зборів 18.04.2019 у кількості 113 осіб, відповідачем не надано.
Відповідно до списку членів кооперативу ГБК "Лісний" до складу засновників ГБК "Лісний", зазначених у Державному реєстрі, - кількість членів ГБК "Лісний" складає 157 осіб.
Зазначена кількість членів ГБК Лісний також встановлена рішенням Господарського суду міста Києва від 28.05.2020 у справі №910/7554/18, яке набрало законної сили 07.08.2020.
Згідно з п.4 ст.75 ГПК України - обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином наведена у протоколі №6 від 18.04.2019 загальна кількість членів кооперативу (113 осіб) не відповідає дійсності.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла до висновку, що спірні рішення приймались за відсутності кворуму, встановленого для їх прийняття.
При цьому, суд першої інстанції обґрунтовано відхилив посилання відповідача на Акт Ревізійної комісії від 01.08.2020, як на доказ підтвердження кількості членів ГБК "Лісний" на момент проведення зборів 18.04.2019.
Крім того, Господарський суд міста Києва дійшов висновку про неможливість встановлення наявності кворуму спірних загальних зборів. Наведене є окремою підставою для визнання вказаних рішень недійсними.
Згідно з положеннями статті 12 Закону України "Про кооперацію" основними правами члена кооперативу є, зокрема, участь в господарській діяльності кооперативу, а також в управлінні кооперативом, право голосу на його загальних зборах, право обирати і бути обраним в органи управління; користування послугами кооперативу; право вносити пропозиції щодо поліпшення роботи кооперативу, усунення недоліків у роботі його органів управління та посадових осіб; право звертатися до органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, посадових осіб кооперативу із запитами, пов`язаними з членством у кооперативі, діяльністю кооперативу та його посадових осіб, одержувати письмові відповіді на свої запити.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про кооперацію" для досягнення мети своєї діяльності кооператив набуває та використовує майно, фінансові та інші ресурси. Джерелами формування майна кооперативу є: вступні, членські та цільові внески його членів, паї та додаткові паї; майно, добровільно передане кооперативу його членами; кошти, що надходять від провадження господарської діяльності; кошти, що надходять від створених кооперативом підприємств, установ, організацій; грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних інші надходження, не заборонені законодавством. Кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої передбаченої статутом діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом. Володіння, користування та розпорядження майном кооперативу здійснюють органи управління кооперативу відповідно до їх компетенції, визначеної статутом кооперативу.
З вказаною нормою кореспондуються положення частини другої статті 15 Закону України "Про кооперацію".
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 5 Господарського процесуального кодексу України здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Рішення загальних зборів учасників (акціонерів, членів) та інших органів юридичної особи не є правочинами, в розумінні статті 202 ЦК України. До цих рішень не можуть застосовуватися положення ст.ст. 203 та 215 ЦК України, які визначають підстави недійсності правочину, і, відповідно, правові наслідки недійсності правочину за статтею 216 ЦК України. Зазначені рішення є актами ненормативного характеру (індивідуальними актами), тобто офіційними письмовими документами, що породжують певні правові наслідки, які спрямовані на регулювання господарських відносин і мають обов`язковий характер для суб`єктів цих відносин.
У зв`язку з цим, підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів учасників (акціонерів, членів) юридичної особи можуть бути: невідповідність рішень загальних зборів нормам законодавства; порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів; позбавлення учасника (акціонера, члена) юридичної особи можливості взяти участь у загальних зборах.
Підставами для визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів (учасників) господарського товариства можуть бути:
- порушення вимог закону та/або установчих документів під час скликання та проведення загальних зборів товариства;
- позбавлення акціонера (учасника) товариства можливості взяти участь у загальних зборах;
- порушення прав чи законних інтересів акціонера (учасника) товариства рішенням загальних зборів.
Однак, не всі порушення законодавства, допущені під час скликання та проведення загальних зборів юридичної особи, є підставами для визнання недійсними прийнятих ними рішень.
Безумовною підставою для визнання недійсними рішень загальних зборів у зв`язку з порушенням прямих вказівок закону є:
- прийняття загальними зборами рішення за відсутності кворуму для проведення загальних зборів чи прийняття рішення або у разі неможливості встановлення наявності кворуму;
- прийняття загальними зборами рішень з питань, не включених до порядку денного загальних зборів товариства;
- відсутність протоколу загальних зборів.
Рішення загальних зборів юридичної особи можуть бути визнані недійсними в судовому порядку в разі недотримання процедури їх скликання, встановленої статтею 15 Закону України "Про кооперацію".
Права учасника (акціонера, члена) юридичної особи можуть бути визнані порушеними внаслідок недотримання вимог закону про скликання і проведення загальних зборів, якщо він не зміг взяти участь у загальних зборах, належним чином підготуватися до розгляду питань порядку денного, зареєструватися для участі у загальних зборах тощо.
З урахуванням наведеного, право окремих членів кооперативу на участь в загальних зборах і голосуванні при прийнятті рішення є порушеним та підлягає захисту у випадку їхньої відсутності на зборах через недотримання органами кооперативу вимог закону і статуту про порядок скликання і проведення зборів.
Так, позивачем визначено спосіб захисту свого порушеного права: визнання недійсним акту ненормативного характеру, що породжував для позивача правові наслідки.
Таким чином, з огляду на те, що рішення загальних зборів від 18 квітня 2019 року відбулись за відсутності кворуму для проведення загальних зборів, колегія суддів дійшла до висновку про порушення прав позивача, як члена Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний" на участь в його управлінні, в зв`язку з чим позовні вимоги, в частині визнання недійсними рішення загальних зборів від 18 квітня 2019 року підлягають задоволенню.
Щодо вимоги про зобов`язання скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Відповідності до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, ім`я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
За змістом ч. 1 ст. 25 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі: судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" щодо, зокрема визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі.
Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1006865063 відповідачем 14.05.2019 зареєстровано зміни до установчих документів юридичної особи, щодо зміни керівника юридичної особи, зміни складу або інформації про засновників за реєстраційним номером запису № 10711070010024638.
Беручи до уваги те, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено записи на підставі рішень спірних загальних зборів, які в судовому порядку підлягають визнанню недійсними з підстав відсутності кворуму, колегія суддів пришла до висновку про обґрунтованість позовних вимог про скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний", які проведені за №10711070010024638 від 14.05.2019.
Відповідно до частин 1, 2, 4, 5 статті 236 ГПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно зі статтею 277 ГПК України підставами для скасування судового рішення повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни судового рішення є нез`ясування обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, встановленим обставинам справи.
Враховуючи вищевикладене, висновки місцевого господарського суду не можна вважати такими, що відповідають приписам статей 86, 236, 261, 238 ГПК України щодо всебічного, повного, об`єктивного і безпосереднього розгляду всіх обставин справи в їх сукупності, що свідчить про наявність підстав для скасування оскаржуваного рішення.
Зважаючи на те, що місцевим господарським судом допущено порушення норм матеріального права, колегія суддів вбачає правові підстави для задоволення апеляційної скарги ОСОБА_1 та скасування оскаржуваного рішення місцевого суду.
Керуючись ст. 129, 267-285 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Господарського суду міста Києва від 19.03.2021 у справі №910/9889/20 задовольнити.
2.Рішення Господарського суду міста Києва від 19.03.2021 у справі №910/9889/20 скасувати. Постановити нове, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
3.Визнати недійсними рішення загальних зборів Гаражно-будівельного кооперативу "Лісний" (код ЄДРПОУ 24725311) від 18 квітня 2019 року, яке оформлене у вигляді протоколу №6 від 18.04.2019.
4.Скасувати державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що непов`язані зі змінами в установчих документах Гаражно-будівельного кооперативу Лісний (ідентифікаційний код 24725311) - дата запису 14.05.2019; номер запису 10711070010024638.
5.Стягнути з Гаражно-будівельного кооперативу Лісний (04215, місто Київ, проспект Свободи, 28, ідентифікаційний код 24725311) на користь ОСОБА_1 (паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , 8029 від 12.02.2020, АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) 4204 (чотири тисячі двісті чотири) грн 00 коп - судового збору за подання позовної заяви.
6.Стягнути з Гаражно-будівельного кооперативу Лісний (04215, місто Київ, проспект Свободи, 28, ідентифікаційний код 24725311) на користь ОСОБА_1 (паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , 8029 від 12.02.2020, АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ) 6306 (шість тисяч триста шість) грн 00 коп - судового збору за подання апеляційної скарги.
7.Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду у порядку та строк, передбачений ст. ст. 287-289 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст постанови складено та підписано 23.04.2021.
Головуючий суддя Л.Г. Сітайло
Судді С.А. Пашкіна
В.В.Андрієнко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2021 |
Оприлюднено | 26.04.2021 |
Номер документу | 96498810 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Сітайло Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні