Справа №:755/4883/19
Провадження №: 1-кс/755/1902/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" квітня 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження №32019100000000192 від 01.03.2019 року про тимчасовий доступ до документів,
в с т а н о в и в:
Старший слідчийз особливоважливих справчетвертого слідчоговідділу розслідуваннякримінальних провадженьслідчого управлінняФР ГУДФС ум.Києві звернувся до суду з вказаним клопотанням, у межах кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000192 від 01.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю їх вилучення /виїмки/.
Із клопотання вбачається, що у період 2017-2018 років, перебуваючи на території м. Києва група осіб, до складу якої входять ОСОБА_4 (і.н. НОМЕР_2 ) та ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_3 ), використовуючи банківські рахунки підконтрольних фізичних осіб-підприємців, а саме: ФОП « ОСОБА_6 » (і.н. НОМЕР_4 ), ФОП « ОСОБА_7 » (і.н. НОМЕР_5 ), ФОП « ОСОБА_8 » (і.н. НОМЕР_6 ), ФОП « ОСОБА_9 » (і.н. НОМЕР_7 ), ФОП « ОСОБА_10 » (і.н. НОМЕР_8 ), ФОП « ОСОБА_11 » (і.н. НОМЕР_9 ), ФОП « ОСОБА_12 » (і.н. НОМЕР_10 ), ФОП « ОСОБА_13 » (і.н. НОМЕР_11 ), ФОП « ОСОБА_14 » (і.н. НОМЕР_12 ), ФОП « ОСОБА_15 » (і.н. НОМЕР_13 ), ФОП « ОСОБА_16 » (і.н. НОМЕР_14 ), ФОП « ОСОБА_17 » (і.н. НОМЕР_15 ), ФОП « ОСОБА_18 » (і.н. НОМЕР_16 ), ФОП « ОСОБА_19 » (і.н. НОМЕР_17 ), ФОП « ОСОБА_20 » (і.н. НОМЕР_18 ), ФОП « ОСОБА_21 » (і.н. НОМЕР_19 ), ФОП « ОСОБА_22 » (і.н. НОМЕР_20 ), ФОП « ОСОБА_23 » (і.н. НОМЕР_21 ), ФОП « ОСОБА_24 » (і.н. НОМЕР_22 ), ФОП « ОСОБА_25 » (і.н. НОМЕР_23 ), ФОП « ОСОБА_26 » (і.н. НОМЕР_24 ), ФОП « ОСОБА_27 » (і.н. НОМЕР_25 ), ФОП « ОСОБА_28 » (і.н. НОМЕР_26 ), ФОП « ОСОБА_29 » (і.н. НОМЕР_27 ), ФОП « ОСОБА_30 » (і.н. НОМЕР_28 ), ФОП « ОСОБА_31 » (і.н. НОМЕР_29 ), ФОП « ОСОБА_32 » (і.н. НОМЕР_30 ) та інші, перевели безготівкові кошти в готівку під виглядом чистого прибутку, при цьому їх не задекларувавши, в результаті чого ухилилися від сплати податку з доходів фізичних осіб в особливо великих розмірах.
Також указано, що допитані як свідки фізичні особи-підприємці ОСОБА_17 та ОСОБА_6 показали, що в період 2017 року вони, діючи на прохання невстановлених на даний момент осіб, перебуваючи в офісних приміщеннях, розташованих на третьому поверсі нежитлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 , в присутності інших таких же громадян, які прибули туди з тією ж ціллю, підписали ряд документів з приводу реєстрації їх як суб`єктів господарювання та відкриття банківських рахунків, без мети ведення фінансово-господарської діяльності, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб. Згідно показань встановлено, що дані суб`єкти господарювання у подальшому будуть використані з метою незаконного переведення безготівкових грошових коштів в готівку та іншої незаконної діяльності. Також ними здійснювалось оформлення нотаріально завірених довіреностей на уповноваження осіб діяти від їхнього імені, у тому числі для відкриття, використання та закриття банківських рахунків.
У даний період часу ідентичні нотаріально завірені довіреності на представництво і розпорядження в адресу ОСОБА_4 . ОСОБА_5 виписували інші фізичні особи-підприємці, а саме: ФОП « ОСОБА_7 », ФОП « ОСОБА_8 », ФОП « ОСОБА_33 », ФОП « ОСОБА_10 », ФОП « ОСОБА_11 », ФОП « ОСОБА_12 », ФОП « ОСОБА_13 », ФОП « ОСОБА_14 », ФОП « ОСОБА_15 », ФОП « ОСОБА_16 », ФОП « ОСОБА_18 », ФОП « ОСОБА_19 », ФОП « ОСОБА_20 », ФОП « ОСОБА_21 », ФОП « ОСОБА_22 », ФОП « ОСОБА_23 », ФОП « ОСОБА_24 », ФОП « ОСОБА_25 », ФОП « ОСОБА_26 », ФОП « ОСОБА_27 », ФОП « ОСОБА_28 », ФОП « ОСОБА_29 », ФОП « ОСОБА_30 », ФОП « ОСОБА_31 » та ФОП « ОСОБА_32 ».
Зазначена вище інформація дає достатні підстави вважати, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 безпосередньо причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, зокрема щодо переведення безготівкових грошових коштів в готівку, шляхом зняття її з банківських рахунків підконтрольних фіктивних суб`єктів підприємницької діяльності, в даному випадку фізичних осіб-підприємців, без проведення належного податкового обліку.
За результатами аналізу руху коштів по банківських рахунках зазначених фізичних осіб-підприємців, відкритих в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_31 ), ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (МФО НОМЕР_32 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_33 ), АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_34 ) та АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (МФО НОМЕР_35 ) встановлено, що всі грошові кошти отримані ними від нібито від здійснення діяльності, пов`язаної із перевезенням пасажирів через програму «UBER». Дані кошти перераховано з одного рахунку за № НОМЕР_36 , відкритого в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (МФО НОМЕР_37 ), найменування платника «Кр. з-ть UBER UAH» (код ЄДРПОУ НОМЕР_38 ) із призначенням платежу «Інформаційні посередницькі послуги». У подальшому, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , діючи на підставі зазначених довіреностей та використовуючи доступ до вказаних рахунків, вчинили дії щодо зняття готівкових коштів з них під виглядом прибутку від підприємницької діяльності таких фізичних осіб-підприємців, хоча вони насправді жодною фінансово-господарською діяльністю такого роду насправді не займались.
Такі дії ОСОБА_4 та ОСОБА_5 можуть свідчити про підробку та незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, у результаті чого вони отримали прибуток, який у подальшому не задекларували.
У рамках досудового розслідування проведено ряд обшуків за місцями здійснення незаконної діяльності ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в результаті яких вилучено документи, що підтверджують незаконну діяльність, а також грошові кошти, незаконно отримані ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з банківських рахунків одного з підконтрольних ФОП.
У результаті огляду речей і документів вилучених під час обшуків встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_39 ) являється партнером компанії « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». У період 2017 2018 років керівником та засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_39 ) є ОСОБА_4 , основний вид діяльності компанії: «49.32 Надання послуг таксі». Згідно оглянутих відомостей виявлено, що ОСОБА_4 та ОСОБА_5 використовують у своїй господарській Інтернет ресурс зареєстрований під доменом
ІНФОРМАЦІЯ_10 інтернет - ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_10 встановлено, що за даною адресою знаходиться інтернет сайт який надає послуги щодо підключення і працевлаштування в «UBER» без реєстрації ФОП для водіїв у всіх великих містах України.
Інтернет - ресурс ІНФОРМАЦІЯ_10 належить хостинг - провайдеру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того,у клопотаннізазначено,що зметою швидкого,повного інеупередженого дослідженнявсіх обставинкримінального правопорушення, а також з метою притягнення до відповідальності винних осіб в міру своєї вини виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Слідчий у судове засідання не з`явився, просив про задоволення клопотання у його відсутність.
Згідно норми ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити її копії та вилучити їх /здійснити їх виїмку/. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 7 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до речей та документів.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а також така інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ, відомостей що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 163-165, 309 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , у межах кримінального провадження №32019100000000192 від 01.03.2019 року про тимчасовий доступ до документів - задовольнити.
Надати старшому слідчому з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 або слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №32019100000000192 - ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до інтернет-ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_11 ) у формі копіювання (образу) всього інтернет ресурсу, а також іншої інформації, пов`язаної із зазначеним ресурсом (клієнтської бази, логів доступу, інформації про осіб які надсилали форму для реєстрації на вищевказаному інтернет - ресурсі та активували обліковий запис (акаунт) в системі «UBER» через даний сайт, способу оплати клієнтами за надані послуги через інтернет-сайт, номенклатури та кількості реалізованої продукції тощо) та надати розпорядження про надання можливості вилучити копії цих документів.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96584003 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Курило А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні