Справа № 308/10755/20
1-кс/308/1769/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
До Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області надійшло клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів. Клопотання обґрунтовано наступним.
Досудовим розслідуванням встановлено, в період 2016 -2018 років посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , діючи за попередньою змовою та в інтересах директора радгоспу заводу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що державний акт на право постійного користування земельною ділянкою ІІ-ЗК №001696 від 03.07.1997 виданий ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » визнано недійсним, а технічна документації із землеустрою щодо встановлення ( відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) незаконна та не відповідає вимогам законодавства, внесли дані про формування земельної ділянки на землях комунальної власності з присвоєнням кадастрового номеру 2110100000:44:001:0275 площею 1,6321 га. з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.
У подальшому наказом №807-сг від 01.04.2016 ІНФОРМАЦІЯ_1 земельна ділянка була передана у приватну власність громадянці ОСОБА_6 , та зареєстровано право власності на земельну ділянку в Реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Вичерпний перелік підстав набуття права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності визначені ст. ст.116, 118, 122, 134, 186 Земельного Кодексу України, при цьому, з огляду на те, що державний акт на право постійного користування земельною ділянкою ІІ-ЗК №001696 від 03.07.1997 виданий ДП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » визнано недійсним, земельна ділянка відносилася до земель комунальної власності та могла передаватися у власність або користування виключно за рішенням відповідної ради.
Таким чином, земельна ділянка загальною площею 1,6321 га., незаконно вибула з комунальної власності, чим спричинено значну шкоду охоронюваним законом інтересам держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На даний час на місці вказаної земельної ділянки утворено п`ять земельних ділянок з кадастровими номерами 2110100000:44:001:0360 площею 0,2561 га., 2110100000:44:001:0359 площею 0,2640 га., 2110100000:44:001:0387 площею 0,1659 га., 2110100000:44:001:0427 площею 0,8885 га. та 2110100000:44:001:0428 площею 0,0576 га., з цільовим призначенням 02.10 для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об`єктами торгово-розважальної інфраструктури.
Згідно з висновком експерта за результатами проведення судової експертизи з питань землеустрою та оціночно-земельної експертизи у кримінальному провадженні №1691/21-41 від 23.03.2021 надання дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_6 в АДРЕСА_1 належало до компетенції ІНФОРМАЦІЯ_4 так само, як і рішення про передачу у приватну власність зазначеної земельної ділянки.
У кримінальному провадженні для проведення відповідних почеркознавчих експертиз, а також встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення виникла необхідність отримати наступні документи:
-Накази про призначення та переведення (звільнення), функціональні обов`язки, посадову інструкцію начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_7 , які діяли станом на березень 2016 року.
-Положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 ;
-Належним чином завірені копії наказів №1044-сг від 20.08.2014 та №2938-сг від 31.12.2014;
-Оригінали будь-яких 10 документів, на яких наявний власний підпис працівника ОСОБА_7 .
Саме оригінали та копії вказаних документів мають значення речових доказів, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (ст. 98 КПК України), а також копії документів нададуть можливість отримати відомості про всі дії вчинені для досягнення мети кримінального правопорушення.
Для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин даного кримінального правопорушення необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів та копій документів, що містяться в розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_2 , та частково зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_7 , а частково у ІНФОРМАЦІЯ_8 за адресою АДРЕСА_3 , з можливістю їх вилучення в оригіналах та належним чином завірених копіях.
У судове засідання слідча не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі. Клопотання підтримує у повному обсязі, просить задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідча, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Як випливає з матеріалів клопотання, слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020070000000417 від 22.09.2020 за ч. 2 ст.364 КК України.
У межах даного кримінального провадження в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно зст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідност. 160 КПК України, сторони кримінальногопровадження маютьправо звернутисядо слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя враховує, що слідчою наведені правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, вказана інформація може мати важливе значення для встановлення фактичних даних у кримінальному провадженні, отримані відомості можуть використовуватися як докази, іншим способом довести обставини неможливо. У зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Закарпатській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ужгородської місцевої прокуратури ОСОБА_8 , про надання тимчасового доступу до речей і документів задовольнити.
Надати сторонікримінального провадження старшій слідчій Слідчого Управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області підполковнику поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступдо документів, які перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_2 ), та частково зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_7 , а частково у ІНФОРМАЦІЯ_9 (адреса: АДРЕСА_3 , а саме до:
-наказів про призначення та переведення (звільнення), функціональні обов`язки, посадову інструкцію начальника ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_7 , які діяли станом на березень 2016 року у належним чином завірених копіях;
-положення про ІНФОРМАЦІЯ_6 у належним чином завіреній копії;
-належним чином завірені копії наказів №1044-сг від 20.08.2014 та №2938-сг від 31.12.2014;
-оригінали будь-яких 10 документів, на яких наявний власний підпис працівника ОСОБА_7 .
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2021 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 96604458 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Хамник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні