Справа № 462/1933/21
провадження 1-кс/462/745/21
У Х В А Л А
29 квітня 2021 року суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_1 , розглянувши заяву слідчого судді Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_2 про самовідвід,
в с т а н о в и в :
на розгляд Залізничного районного суду м. Львова надійшло клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду, подане в рамках кримінального провадження №12020145060000465 від 10.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України.
Протоколом автоматичного визначення слідчого судді від 28.04.2021 року для розгляду даної скарги визначено слідчого суддю ОСОБА_2 .
28 квітня 2021 року слідчий суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_2 заявив собі самовідвід покликаючись на те, що ознайомившись із змістом клопотання, встановлено, що у клопотанні дізнавач просить надати дозвіл на проведення огляду нежитлових будівель, які належать ОСОБА_4 , з яким слідчий суддя ОСОБА_2 навчався, знайомий протягом тривалого часу та перебуває у дружніх відносинах.
28 квітня 2021 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, судді ОСОБА_1 передано для розгляду заявупросамовідвід слідчого судді ОСОБА_2 .
Вивчивши матеріали клопотання, заяву про самовідвід, суд виходить з такого.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 75 КПК України, обставиною, що виключає можливість участі слідчого судді в кримінальному провадженні, є наявність обставин, що викликають сумніви у його неупередженості.
Статтею 80КПК України встановлено, що за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід, за цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Частиною першою ст.21КПК України передбачено, що кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки належним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.
Статтею ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав та основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий розгляд його справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Згідно з п.12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів при винесенні судових рішень, у відношенні сторін в судовому розгляді судді повинні бути безсторонніми, тобто вільними від будь-яких зв`язків, упередженості, які впливають або можуть сприйматися як такі, що впливають на здатність судді приймати незалежне рішення. Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси визначеної сторони в якому-небудь спорі. Судова влада повинна користуватися довірою не тільки зі сторони сторін в конкретному розгляді, але і зі сторони суспільства в цілому. І суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. Інакше довіру до незалежної судової влади буде підірвано.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (рішення від 09 листопада 2006 р. у справі «Білуха проти України, рішення від 28 жовтня 1998 р. у справі «Ветштайн проти Швейцарії») важливим питанням є довіра у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості повинен брати самовідвід або бути відведений.
Враховуючи наведене, з метою недопущення будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості слідчого судді ОСОБА_2 , а також забезпечення справедливого, об`єктивного та неупередженого розгляду даного клопотання повноважним судом, встановленим законом, суд приходить до переконання, що заява слідчого судді ОСОБА_2 про самовідвід є підставною та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 82 КПК України, у разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді кримінальне провадження передається на розгляд іншому судді.
Керуючись ст.75, 80-82 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
заяву слідчого судді ОСОБА_2 про самовідвід у розгляді клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду, подане в рамках кримінального провадження №12020145060000465 від 10.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України - задовольнити.
Клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду, подане в рамках кримінального провадження №12020145060000465 від 10.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України передати для автоматизованого розподілу в порядкуст. 35 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2021 |
Оприлюднено | 27.01.2023 |
Номер документу | 96644378 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Бориславський Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні