Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28.04.2021 м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого - судді Левка Т. Ю., присяжних - Меренич Н.І., Скоромослей М.І., секретар судового засідання - Роман К. С., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м.Виноградів цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Виноградівської міської ради Закарпатської області, про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до Виноградівського районного суду Закарпатської області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки, заінтересована особа: орган опіки та піклування Олешницької сільської ради.
Ухвалою суду від 07.04.2021 року заінтересовану особу орган опіки та піклування Олешницької сільської ради замінено на орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Виноградівської міської ради Закарпатської області.
Вимоги заяви мотивовані тим, що рідний брат заявника ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який з народження страждає на психічне захворювання і проживав з батьками, які його доглядали. Після смерті батьків ОСОБА_2 залишився без опікуна і з того часу за ним веде догляд і опікується заявник. ОСОБА_2 важко хворіє, страждає на тяжке хронічне психічне захворювання, перебуває на обліку у Виноградівському психіатричному кабінеті. Неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні. Внаслідок вказаного психічного розладу він не в повній мірі розуміє слова, на запитання не може відповісти зв`язано, не усвідомлює значення своїх дій та не може керувати ними, потребує постійного нагляду та турботи. Для захисту прав брата заявника виникла необхідність визнати його недієздатним та оформити опіку.
Заявник в підготовче судове засідання не з`явилися, однак подав до суду письмову заяву, згідно якої просить розгляд справи провести у його відсутність, заявлені вимоги підтримує та просить такі задоволити.
Представник заінтересованої особи впідготовче судове засідання також не з`явився, подав до суду заяву про підтримання вимог заявника та розгляд справи у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв"язку, суд приходить до висновку про про задоволення заявлених вимог з огляду на наступне.
У відповідності до ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , являється інвалідом з дитинства другої групи безтерміново, що стверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 01.01.2004 року.
Згідно висновку судово-психіатричної експертизи № 166 від 12.11.2020 року, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виявляє ознаки хронічного стійкого психічного розладу у вигляді легкої розумової відсталості з емоційно-вольовими порушеннями, що позбавляє його здатності розуміти значення своїх дій та керувати ними.
Відповідно до ч.1 ст.300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати заявника ОСОБА_3 , а ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько ОСОБА_1 .
Після смерті батьків догляд за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснює його рідний брат, заявник по справі ОСОБА_1 , якого і слід призначити опікуном.
Згідно ч.6 ст.300 ЦПК України строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом, але не може перевищувати двох років.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе визнати ОСОБА_2 недієздатним, встановити над ним опіку та призначити опікуна.
Строк дії даного рішення суд встановлює тривалістю у два роки з моменту набрання ним законної сили.
Згідно ч.1 ст.40 ЦК України фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це.
У відповідності до вимог ч.2 ст.299 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Керуючись ст.ст. 39, 40, 60 Цивільного кодексу України, ст. ст. 19, 76-81, 209, 263-265, 295-300 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 задоволити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 - недієздатним.
Встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 опіку і призначити його опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканця АДРЕСА_2 .
Копію рішення суду після набрання ним законної сили надіслати органу опіки та піклування та органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Встановити строк дії рішення 2 (два) роки з моменту набрання ним законної сили.
Крім того, за приписами ч. 5 ст. 300 ЦПК України рішення суду після набрання ним законної сили надсилається судом органу опіки та піклування, органам ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання фізичної особи.
Роз`яснити положення ч.ч. 7, 8 ст. 300 ЦПК України, згідно яких клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною має право подати опікун, представник органу опіки та піклування не пізніше ніж за п`ятнадцять днів до закінчення строку, визначеного частиною першою цієї статті. Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною повинно містити обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головуючий Т. Ю. Левко
Присяжні Н. І. Меренич
М. І. Скоромослей
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2021 |
Оприлюднено | 06.05.2021 |
Номер документу | 96712526 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Левко Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні