Ухвала
від 12.05.2021 по справі 527/529/19
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/529/19

провадження № 1-кс/527/267/21

УХВАЛА

іменем України

12 травня 2021 року слідчий суддя Глобинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Відділу поліції №1 КРУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420191711900000 від 12 березня 2021 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.ч. 1,3,4 ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

11 травня 2021 року до Глобинського районного суду Полтавської області надійшло клопотання слідчого СВ Відділу поліції №1 КРУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Глобинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420191711900000 від 12 березня 2021 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.ч. 1,3,4 ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України, в якому просив надати тимчасовий доступ до документів, що містять інформацію, яка знаходиться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг щодо абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період з 00 год. 00 хв. 11.05.2018 року по 00 год. 00 хв. 11.05.2021 року, із вказанням:

1.1.Дата з`єднань.

1.2.Час з`єднань.

1.3.Тривалість з`єднань.

1.4.Надати інформацію про активізацію GPRS з`єднань, GPS з`єднань, інтернет з`єднань, службових SMS - повідомлень, службових телефонних з`єднань, не тарифікованих з`єднань, а також їх зв`язків на період дії ухвали.

1.5.Типи з`єднань абонентського номеру: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPR (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо.

1.6.Дата, час та тривалість з`єднань нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентського номеру.

1.7.Ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв`язку абонента

1.8.За наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації)

з абонентом надати відомості про його особу.

1.9.Номери і адреси розташування базових станцій мобільного зв`язку, в яких відбувалося з`єднання абонентського номеру за вказаний період.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у вчиненні даного кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 про що 28.04.2021 останньому, повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 5 ст. 191, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366 КК України.

Обґрунтованість підозри відносно ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами.

Допитано в якості свідка ОСОБА_6 яка повідомила, що не підписувала протягом 2018 року жодних документів по об`єкту будівництва «Капітальний ремонт міського будинку ІНФОРМАЦІЯ_3 по АДРЕСА_2 .

Також в ході досудового розслідування встановлено що технічний нагляд по об`єкту будівництва «Капітальний ремонт міського будинку ІНФОРМАЦІЯ_3 по АДРЕСА_2 здійснював інженер технічного нагляду ОСОБА_7 , про що ставила відповідні підписи у актах приймання виконаних будівельних робіт.

Згідно рапорту працівника УСР в Полтавській області ДСР НПУ ОСОБА_8 встановлено, що вище вказані особи користуються мобільними телефонами з наступними номерами мобільного оператора: ОСОБА_6 НОМЕР_1 , ОСОБА_5 НОМЕР_4 , ОСОБА_7 НОМЕР_3 .

З метою повного та всебічного розслідування кримінального провадження, встановлення істини у справі, для встановлення зв`язків останніх їх місце перебування, а також осіб які можуть володіти інформацією про скоєний злочин та його готування, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

У зв`язку із тим, що в інший спосіб неможливо отримати інформацію, виникла необхідність отримання повної інформації (дата, час, тривалість з`єднання, тип зв`язку (вхідний, вихідний, SMS, MMS, GPRS тощо), номери і адреси розташування базових станцій мобільного зв`язку, номери абонентів, з якими відбувались з`єднання (далі - абоненти «А»)): абонентських номерів: НОМЕР_1 НОМЕР_4 , НОМЕР_3 за період з 00 год. 00 хв. 11.05.2018 року по 00 год. 00 хв. 11.05.2021 року.

Зазначена інформація має суттєве значення для встановлення істини у справі.

Беручи до уваги вище викладене, а також тяжкість злочину і неможливість отримання відомостей в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

У судове засідання слідчий не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду клопотання.

Представник особи, у володінні якої перебуває майно - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового розгляду клопотання.

Відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідност. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються:

1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;

2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;

4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;

6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;

7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно з ч.5, 6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

В клопотанні слідчий посилається на те, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у отриманні інформації про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг щодо абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період з 00 год. 00 хв. 11.05.2018 року по 00 год. 00 хв. 11.05.2021 року.

В обґрунтування поданого клопотання слідчим додано витяг з ЄРДР, повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення ОСОБА_5 , протокол допиту свідка ОСОБА_6 , копія Акту приймання виконаних робіт за липень 2019 року, а також рапорт оперуповноваженого 3-го відділу УСР в Полтавській області ДСР НП України, відповідно до якого встановлено, номери мобільних телефонів, якими користуються ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 ( а.с. 3-15).

Разом з тим, згідно п.2.2.9 Інструкції з діловодства в системі ІНФОРМАЦІЯ_4 , затвердженої наказом МВС України від 23.08.2012 №747 рапорт відноситься до внутрішніх документів ІНФОРМАЦІЯ_5 та не є доказом в розумінніст. 84 КПК України, а інші додані документи взагалі не містять інформації про абонентські номери НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 та їх користувачів.

Крім того, слідчим у клопотанні не обґрунтовано для встановлення яких обставин у кримінальному провадженні має значення інформація про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг щодо абонентських номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період з 11.05.2018 року по 11.05.2021 року.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим не доведено, яким чином відомості із документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, можуть бути використані як докази в рамках даного кримінального.

Приймаючи до уваги викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання необґрунтоване, а тому задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст.159-164,166 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання слідчого СВ Відділу поліції №1 КРУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Глобинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420191711900000 від 12 березня 2021 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191, ч.ч. 1,3,4 ст.358, ч. 1 ст. 366 КК України відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.05.2021
Оприлюднено28.05.2024
Номер документу96809729
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —527/529/19

Ухвала від 18.05.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 12.05.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 12.05.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 29.04.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 29.04.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 05.03.2021

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 28.09.2020

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 10.09.2020

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 10.02.2020

Кримінальне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні