13.05.21
Справа № 664/1314/18
УХВАЛА
13 травня 2021 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області
у складі: головуючого судді Яценко О.М.,
секретар судового засідання Брустман О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Олешки Херсонської області цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. ОСОБА_3 , про стягнення безпідставно отриманих коштів.-
в с т а н о в и в :
В провадженні Цюрупинського районного суду Херсонської області знаходиться зазначена цивільна справа.
В судове засідання від представника відповідача надійшла заява, в якій він подане клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи підтримав, проти клопотання позивача про витребування доказів не заперечував, просив судове засідання провести за його відсутності
Позивач проти призначення експертизи не заперечував, подане клопотання про витребування доказів підтримав, судове засідання просив провести за його відсутності та відсутності представника.
Дослідивши подані клопотання та матеріали справи, суд приходить наступного висновку.
Відповідно до положень ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Частиною першою ст.104 ЦПК України визначено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ст. 21 Закону України Про психіатричну допомогу судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Таким чином, суд приходить до висновку, що заявлене представником відповідача клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи є обґрунтованим, а питання, які необхідно поставити на розгляд експертів, відповідають меті проведення експертизи і можуть бути предметом експертного дослідження.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи.
Тому на період проведення призначеної експертизи провадження підлягає зупиненню.
Щодо заявленого позивачем клопотання про витребування доказів суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 107 ЦПК України при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Частиною 1 статті 84 ЦПК України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 84 ЦПК України у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Враховуючи те, що для проведення експертизи необхідні офіційні вільні зразки підпису ОСОБА_2 максимально наближені періоду 2016 року, не пов`язані з його підприємницькою діяльністю, а сторони не мають змоги самостійно надати оригінали документів за вказаний період, відомості, які в них містяться, сприятимуть правильному, об`єктивному та всебічному розгляду справи, а також проведенню судової почеркознавчої експертизи, тому клопотання позивача про витребування документів є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 84, 95, 103-104, 107, 252, 259, 260, 298, 299, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника відповідача про призначення експертизи - задовольнити.
Призначити у даній цивільній справі судову почеркознавчу експертизу, на вирішення експертів поставити наступні питання:
1) Чи виконаний підпис на рукописному договорі під назвою Расписка від 02.01.2016 року після дати 02.01.2016 перед прізвищем та ініціалами ОСОБА_2 під печаткою ФГ Вільне ОСОБА_2 або іншою особою?
Проведення експертизи доручити експертам Херсонського НДЕКЦ МВС України.
В розпорядження експертів надати копію зазначеної ухвали та оригінал рукописного договору від 02.01.2016 року.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, за що передбачена кримінальна відповідальність ст.ст. 384, 385 КК України.
Зобов`язати ОСОБА_2 здійснити оплату за судової почеркознавчої експертизи та про здійснення оплати повідомити Цюрупинський районний суд Херсонської області, Херсонський НДЕКЦ МВС України .
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Клопотання позивача про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області оригінал заяви форми № 1 та інших документів, які містять вільні зразки підпису ОСОБА_2 , та зобов`язати надати витребувані документи в строк до 28.05.2021 року .
Роз`яснити начальнику Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області , що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Копію зазначеної ухвали направити сторонам та їх представникам для відома, до Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області - для виконання.
На ухвалу в частині призначення експертизи та зупинення провадження у справі може бути подана апеляційна скарга протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Херсонського апеляційного суду через Цюрупинський районний суд. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Яценко
Суд | Цюрупинський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2021 |
Оприлюднено | 13.05.2021 |
Номер документу | 96851520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Цюрупинський районний суд Херсонської області
Яценко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні