УХВАЛА
14 травня 2021 року
Київ
справа №9901/143/21
адміністративне провадження №П/9901/143/21
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Кашпур О.В., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Сх груп до Президента України Зеленського Володимира Олександровича про визнання протиправним і скасування Указу в частині,
у с т а н о в и в :
Товариство з обмеженою відповідальністю Сх груп 06 травня 2021 року звернулось до Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом, у якому просить визнати протиправним і скасувати Указ Президента України від 03 квітня 2021 року №140/2021 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 квітня 2021 року Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) в частині введення в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02 квітня 2021 року Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) , а саме додатку №2, відповідно до якого застосовано санкції до Товариства з обмеженою відповідальністю Сх груп .
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11 травня 2021 року для розгляду цієї справи визначено склад колегії суддів: Кашпур О.В. (головуючий суддя, суддя-доповідач), Мартинюк Н.М., Мацедонська В.Е., Мельник-Томенко Ж.М., Уханенко С.А.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та підлягає розгляду судом в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі немає.
Відповідно до частини другої статті 266 КАС України адміністративна справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Обставин, які перешкоджають призначенню справи до судового розгляду, не встановлено. Особливості розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження встановлено у статті 262 КАС України.
Разом із позовною заявою Товариство з обмеженою відповідальністю Сх груп подало клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Раду національної безпеки і оборони України. Обґрунтовуючи це клопотання позивач посилається на статтю 49 КАС України та зазначає, що з огляду на обставини прийняття відповідачем оскаржуваного Указу, судове рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки Ради національної безпеки і оборони України.
Відповідно до частини другої статті 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Згідно з частиною четвертою статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (частина п`ята статті 49 КАС України).
Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача та залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Раду національної безпеки і оборони України, оскільки судове рішення у цій справі може вплинути на її права та обов`язки.
За приписами пункту 7 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику (повідомлення) сторін.
Керуючись статтями 3, 49, 171, 241, 248, 256, 262, 266 КАС України, Суд,
у х в а л и в :
Прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сх груп і відкрити провадження у справі №9901/143/21.
Залучити до участі у справі №9901/143/21 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Раду національної безпеки і оборони України.
Розгляд справи №9901/143/21 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п`яти суддів.
Справу призначити до розгляду в судовому засіданні з викликом учасників справи, яке відбудеться 24 червня 2021 року об 11 год 30 хв у приміщенні суду за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5, м. Київ, 01029.
Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (частини третя, четверта статті 162 КАС України).
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, а відповідач - заперечення протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив. До відповіді на відзив та заперечень застосовуються правила, встановлені частинами другою-четвертою статті 162 КАС України.
Установити третій особі строк для подання пояснень щодо позову та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються ці пояснення, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього документів сторонам протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання цієї ухвали.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із пам`яткою про права та обов`язки сторін і осіб, які беруть участь у справі, що передбачені статтями 44, 45, 47 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не оскаржується.
Суддя О.В. Кашпур
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2021 |
Оприлюднено | 17.05.2021 |
Номер документу | 96907581 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Кашпур О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні