Справа № 128/720/21
УХВАЛА
17 травня 2021 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Якушинецької об`єднаної територіальної громади, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Вінницька районна державна нотаріальна контора,-
УСТАНОВИВ:
15.03.2021 року до Вінницького районного суду Вінницької області надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Якушинецької об`єднаної територіальної громади, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення факту проживання однією сім`єю , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Вінницька районна державна нотаріальна контора, справа №128/720/21, в якій позивач просить суд встановити факт її проживання однією сім`єю як чоловік та жінка без шлюбу із ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з 2003 року і по день його смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини, по АДРЕСА_1 .
Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 17.05.2021 відкрито провадження у даній справі.
Також у позовній заяві позивач просить суд викликати в судове засідання для допиту свідків: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ); ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ); ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_3 ); ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_4 ), посилаючись на те, що вказані свідки можуть підтвердити факт того, що ОСОБА_1 проживала однією сім`єю з ОСОБА_4 .
Крім цього, просить суд витребувати з Вінницької районної нотаріальної контори спадкову справу № 62842976, заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
Суд, розглянувши клопотання позивача про виклик свідків та витребування доказів, виходить з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно до ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до положень, викладених в ч.1 ст.69, ст.76,ч.1 ст.90 ЦПК України, свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами;2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Відповідно до положень, викладених у ст.91 ЦПК України, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про виклик свідків та допитати в судовому засіданні у якості свідків: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ); ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ); ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_3 ); ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_4 ), роз`яснити їм положення ст.71 ЦПК та попередити свідків про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено:1) який доказ витребовується ; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Також, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду цивільної справи, для з`ясування обставин справи, враховуючи, що позивач немає об`єктивної можливості надати даний доказ, суд вважає за необхідне клопотання позивача задовольнити та витребувати з Вінницької районної нотаріальної контори копію спадкової справи №62842976 (за наявності) після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
Також, суд вважає за необхідне встановити строк подачі витребуваних документів- в десять днів, з дня отримання копії даної ухвали та роз`яснити положення ч.ч.7-10 ст.84 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 69, 71, 84, 91 ЦПК, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання позивача про виклик свідків та витребування доказів - задовольнити.
Викликати в судове засідання для допиту свідків: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ); ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_2 ); ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ( АДРЕСА_3 ); ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 ( АДРЕСА_4 ),
Суд роз`яснює свідкам, що фізична особа не має права відмовитися давати показання, крім показань щодо себе, членів сім`ї чи близьких родичів (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, над якою встановлено опіку чи піклування, член сім`ї або близький родич цих осіб), які можуть тягнути юридичну відповідальність для нього або таких членів сім`ї чи близьких родичів. Особа, яка відмовляється давати показання, зобов`язана повідомити причини відмови.
Суд попереджає свідків: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Витребувати з Вінницької районної державної нотаріальної контори копію спадкової справи №62842976, заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 .
Копію ухвали для виконання направити до Вінницької районної державної нотаріальної контори (м. Вінниця, 21009, вул. Винниченка, 29).
Встановити строк подачі витребуваних документів в десять днів, з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити учасникам справи положення ч.ч.7-10 ст.84 ЦПК України, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Б. Саєнко
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.05.2021 |
Оприлюднено | 18.05.2021 |
Номер документу | 96937755 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Саєнко О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні