Справа № 2-109/11
пров. № 6/544/19/2021
У Х В А Л А
іменем України
21 травня 2021 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Ощинської Ю.О.,
за участі секретаря судового засідання Пірогова В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пирятин по вул. Ярмарковій, 17, заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи Пирятинський районний відділ державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_2 про скасування ухвали Пирятинського районного суду Полтавської області від 05.11.2011 у справі № 6-22/2011 та тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеною заявою, в обґрунтування якої вказав, що ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 05 липня 2011 року йогообмежено у праві виїзду за межі України до моменту виконання у повному обсязі покладених на нього зобов`язань згідно виконавчого провадження № 48801765 щодо стягнення з нього на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% неоподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 18.01.2011 і до досягнення повноліття. Станом на 11 травня НОМЕР_1 заборгованість зі сплати аліментів відсутня.
Заявник у судове засідання не з`явився, просив слухати справу у його відсутність, заявлені вимоги підтримав, просив їх задовольнити, про що зазначив у заяві.
Заінтересована особа ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Представник заінтересованої особи Пирятинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) до суду подала заяву про розгляд справи у їх відсутність. Не заперечує проти задоволення позовних вимог.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Суд, розглянувши заяву, оцінивши докази, що маються в матеріалах справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання та право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
У відповідності до п. 19 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, державний виконавецьмає право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
У відповідності до ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо: він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.
Ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 05 липня 2011 року задоволено подання відділу державної виконавчої служби Пирятинського районного управління юстиції Полтавської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_1 , до моменту виконання у повному обсязі покладених на нього зобов`язань, щодо стягнення з нього на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше ніж 30% неоподаткованого мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 18.01.2011 і до досягнення повноліття.
У випадку ж виконання боржником зобов`язань відповідно скасовуються і здійснені державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, в тому числі тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
Відповідно до ч. 5 ст. 441 ЦПК України суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.
Відповідно довідки Пирятинського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) від 11.05.2021 № 17.21-34/4426 станом на 11.05.2021 заборгованість по сплаті аліментів за виконавчим листом 2-109/11, виконавче провадження № 48801765 відсутні (а.с. 105).
З огляду на викладене, враховуючи про відсутність боргу, який рахувавсь за ОСОБА_1 , заява останньго є вмотивованою, обставини викладені в заяві обґрунтовані належними та допустими доказами, а тому суд вважає за можливе скасувати тимчасове обмеження, застосоване за ухвалою суду від 05 липня 2011 року щодо ОСОБА_6 у праві виїзду за межі України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 441 ЦПК України, ст. 18 Закону України Про виконавче провадження , ст. 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України , Конституцією України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Пирятинський районний відділ державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), ОСОБА_2 , про скасування ухвали Пирятинського районного суду Полтавської області від 05 липня 2011 у справі № 6-22/2011 та тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України - задовольнити.
Скасувати тимчасове обмеження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , у праві виїзду за межі України, яке було встановлено ухвалою Пирятинського районного суду Полтавської області від 05 липня 2011 року (справа № 6-22/2011).
Копію ухвали для відома направити учасникам справи.
Після вступу ухвали в законну силу її копію для виконання направити до Державної прикордонної служби України та управління Державної міграційної служби України в Полтавській області.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Полтавського апеляційного суду через Пирятинськийй районний суд Полтавської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Ю.О. Ощинська
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2021 |
Номер документу | 97073312 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Ощинська Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні