Справа № 167/489/17 Головуючий у 1 інстанції: Корецька В. В. Провадження № 22-ц/802/10/21 Категорія: 16 Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 травня 2021 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - судді Федонюк С. Ю.,
суддів - Карпук А. К., Киці С. І.,
з участю:
секретаря судового засідання - Губарик К. А.,
представника позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про залучення правонаступників позивача у цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Прайд-Н", треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, Луцька міська рада, Реєстраційна служба Рожищенського районного управління юстиції Волинської області, про визнання свідоцтв про право власності на нерухоме майно недійсними, скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_5 на рішення Ківерцівського районного суду Волинської області від 07 травня 2020 року,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ківерцівського районного суду Волинської області від 07 травня 2020 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду, ОСОБА_5 подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.
ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач ОСОБА_5 помер.
Ухвалою Волинського апеляційного суду від 15 жовтня 2020 року провадження у цій справі було зупинено до залучення до участі у справі правонаступників після смерті позивача ОСОБА_5
12 квітня 2021 року від ОСОБА_7 надійшло клопотання про залучення її до справи як правонаступника позивача та поновлення провадження у справі, оскільки вона є дружиною померлого позивача ОСОБА_5 , прийняла спадщину після його смерті шляхом постійного проживання з ним та подачі заяви про прийняття спадщини.
Ухвалою Волинського апеляційного суду від 29 квітня 2021 року залучено ОСОБА_7 як правонаступника померлого позивача ОСОБА_5 у цій справі. Провадження у цивільній справі поновлено. Справу призначено до апеляційного розгляду на 15 год. 00 хв. 25 травня 2021 року.
24 травня 2021 року на адресу суду від ОСОБА_4 та ОСОБА_3 надійшла заява про залучення їх правонаступниками позивача у даній справі, як спадкоємців ОСОБА_5 - його дочки та сина, які також прийняли спадщину, подавши відповідні заяви нотаріусу.
Вирішуючи заяву, колегія суддів доходить наступного висновку.
Згідно із ч. 1 ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги, що позивач помер, а дані правовідносини передбачають правонаступництво, суд вважає за необхідне здійснити процесуальне правонаступництво позивача, залучивши до участі у справі правонаступника позивача ОСОБА_3 , оскільки в матеріалах справи наявні докази прийняття ним спадщини після сметрі батька ОСОБА_5 .
Щодо клопотання ОСОБА_4 про залучення її в якості правонаступника позивача суд зазначає таке.
Згідно із ч. 1, ч.2 ст.48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Статтями 46, 47 ЦПК України передбачено, що особи можуть мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони (цивільна процесуальна правоздатність) та здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність).
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_4 має статус відповідача у даній справі.
Отже, клопотання ОСОБА_4 про залучення її як правонаступника позивача ОСОБА_5 у справі задоволенню не підлягає, оскільки Цивільний процесуальний кодекс України не містить норм, які б передбачали можливість особі брати участь у розгляді справі як позивач і відповідач одночасно, що в свою чергу суперечить вимогам процесуального закону та виключають диспозитивність та змагальність у судовому процесі.
Враховуючи викладене, відсутність правових підстав для залучення ОСОБА_4 в якості правонаступника позивача, суд вважає, що у задоволенні її клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. 55 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_4 про залучення її в якості правонаступника позивача ОСОБА_5 у даній справі відмовити.
Клопотання ОСОБА_3 про залучення його в якості правонаступника позивача ОСОБА_5 задовольнити.
Залучити ОСОБА_3 як правонаступника позивача ОСОБА_5 у цій справі.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття і в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 26.05.2021 |
Номер документу | 97160534 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Федонюк С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні