Справа № 222/1411/20
Провадження 2/222/58/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2021 року Володарський районний суд Донецької області у складі: судді Доценко С.І., за участі секретаря судового засідання Болбат Н.І., представника позивача Сидоренко Т.О., представника відповідачів Шутенко О.В.,розглянувши у підготовчому судовому засіданні в смт. Нікольське цивільну справу за позовом Дочірнього підприємства Ілліч-Агро Донбас Публічного акціонерного товариства Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча до ОСОБА_1 , Фермерського господарства Агроленд-2018 , Нікольської районної державної адміністрації про визнання договору недійсним, скасування державної реєстрації права оренди,-
В С Т А Н О В И В :
30.04.2021 року відповідачем ОСОБА_1 до суду подана зустрічна позовна заява до Дочірнього підприємства Ілліч-Агро Донбас про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 2,5888 га та 6,0653 га, яка на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯЖ №430646 належить ОСОБА_1 .
Представник відповідачів ОСОБА_1 та ФГ Агроленд-2018 - Шутенко О.В. в судовому засіданні просила прийняти зустрічний позов до спільного розгляду з первісним, так як обидва позови взаємопов`язані між собою. Пояснила, що строк на подачу зустрічного позову рахувався з моменту подання останньої уточненої заяви від 15.03.2021 року.
Представник позивача за первісним позовом в судовому засіданні заперечувала проти прийняття зустрічної позовної заяви, так як відповідачем пропущений строк встановлений для пред`явлення зустрічного позову.
Вислухавши сторони та ознайомившись із заявою суд встановив наступні обставини.
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , Фермерського господарства Агроленд-2018 , Нікольської районної державної адміністрації про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, укладеним між ОСОБА_2 та ФГ АГРОЛЕНД-18 та скасування державної реєстрації права оренди земельної ділянки за цим договором.
Ухвала суду від 27.10.2020 року було відкрите провадження у справі та відповідачам роз`яснене право протягом 15 днів з моменту отримання ухвали та подати відзив на позовну заяву, або відповідно до ст.193 ЦПК України- зустрічний позов.
ОСОБА_1 отримала ухвалу, позовну заяв та додані до неї матеріали, згідно відмітки на рекомендованому листі 04.11.2020 року.
26.11.2020 року до суду надійшла заява позивача про уточнення позовних вимог, в якій було змінено вимогу №2 на скасування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записи про інше речове право № 30284158 а 30283628 від 12.02.2019 року про державну реєстрацію права оренди земельних ділянок, укладених між ОСОБА_1 та АГРОЛЕНД-18 , яка була відправлена відповідачам 25.11.2020 року.
15.03.2021 року до суду надійшла уточнена позовна заява позивача в якій змінено вимогу №2 на скасування державної реєстрації права оренди ФГ АГРОЛЕНД-18 на земельні ділянки, проведеної на підставі договору оренди землі від 12.02.2019 року, укладеного між відповідачами та доповнено вимогою про припинення права оренди за цим договором. Примірник уточненої заяви був направлений ОСОБА_1 15.03.2021 року.
Зустрічна позовна заява ОСОБА_1 подана до суду 30.04.2021 року, тобто з пропуском строку, встановленого для подання відзиву.
Згідно ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Згідно ч.3 ст.194 ЦПК України зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої статті 193 цього Кодексу, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
Враховуючи, що зустрічний позов пред`явлено з порушенням строку, встановленого ч.1 ст.193 ЦПК України, та ОСОБА_1 , зустрічний позов підлягає поверненню заявнику.
Це не позбавляє ОСОБА_1 права звернутись із зазначеним позовом в загальному порядку.
Керуючись ст.ст.189, 193, 194, 260, 261, 353-355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Повернути ОСОБА_1 зустрічну позовну заяву до Дочірнього підприємства Ілліч-Агро Донбас про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.
Копію зустрічної позовної заяви долучити до матеріалів справи.
Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом її право на звернення до суду з позовом в загальному порядку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду через Володарський районний суд Донецької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а у разі складання ухвали відповідно до ч. 6 ст. 259 ЦПК України - з дня складання ухвали в повному обсязі.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги на ухвалу суду. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.І. Доценко
Суд | Володарський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 27.05.2021 |
Номер документу | 97192745 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Донецької області
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні