Справа № 369/12649/19
Провадження № 2/369/2512/21
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
Іменем України
25.05.2021 року
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі
головуючого - судді Пінкевич Н.С.,
при секретарі судового засідання - Середенко Б.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві питання про ухвалення додаткового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 20 травня 2021 р. позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди задоволено частково.
Однак, при постановленні вказаного рішення судом помилково не вирішено питання про розподіл судових витрат.
Згідно п. 1 ч. 1ст. 270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: 1) стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення.
Відповідно до ч. 2, 3ст. 270 ЦПК України заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Ч. 4 ст. 270 ЦПК України встановлено, що у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. Додаткове рішення або ухвалу про відмову в прийнятті додаткового рішення може бути оскаржено.
Суд не вбачає необхідності у виклику учасників справи. Тому, оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється .
12.05.2021 року через канцелярію Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшли заперечення на позовні вимоги, просив суд зменшити вартість надання юридичних послуг до 1500 грн.
18.05.2021 року через канцелярію Києво-Святошинського районного суду Київської області від представника позивача надійшла заява про стягнення судових витрат. Вказав, що позивач під час розгляду справи поніс витрати в розмірі 12 500 грн. на професійну правничу допомогу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірними із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.
Згідно до ч. 3 ст. 133, ст. 140, ч. 2 ст. 141 ЦПК України, особа, як понесла витрати, пов`язані з витребуванням доказів та вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи, має право вимагати відшкодування цих судових витрат за рахунок іншої сторони.
Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
З матеріалів справи вбачається що, 28 серпня 2019 року між ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_3 укладено договір про надання юридичних послуг № 28/08/2019-ЦС.
Відповідно до п. 1.1 замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов`язання надати замовнику юридичні послуги щодо відшкодування у зв`язку з ДТП, що мала місце 10.07.2019 року за адресою: м. Київ, вул. Велика Кільцева за участі автомобіля VW Passat , д.н. НОМЕР_1 та Hyundai Santa д.н. НОМЕР_2 , в порядку та на умовах, визначених цим Договором.
Відповідно до п. 2.1 Замовник зобов`язує своєчасно та в повному обсязі здійснити оплату послуг виконавця відповідно до умов даного договору.
Відповідно до актів виконаних робіт та додаткової угоди від 28.08.2019 року, ОСОБА_3 будучи представником позивача здійснив ряд юридичних послуг щодо ведення цивільної справи та представництва інтересів замовника в Києво-Святошинському районному суді Київської області. Позивачем було здійснено оплату за надання юридичних послуг згідно договору № 28/08/2019- ЦС у розмірі 12500 грн., що підтверджується квитанціями до прибуткового касового ордера № 28/08/2019-1, №16/09/20-1, №11/02/20-1, №19/03/20-1, №14/04/21-1, № 12/05/21-1.
З урахуванням складності справи, обсягу і складності виконаної роботи та значимості таких дій у справі, виходячи з її конкретних обставин, суд вважає, що зазначені витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 12500 грн. є завищеними, що суперечить принципу розподілу судових витрат.
З огляду на складність і обсяг справи та виконаної роботи, кількості судових засідань, принципи співмірності та розумності судових витрат, критерій реальності витрат, а також критерій розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та спірних правовідносин, суд дійшов висновку про необхідність зменшити розмір заявлених до стягнення витрат на правничу допомогу до розміру 8000 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 133, 137, 141, 270 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Ухвалити додаткове рішення у цивільній справі 369/12649/19 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 8 000 грн. ( вісім тисяч грн.)
Інформація про позивача: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Інформація про відповідача: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4
Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області або безпосередньо до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Пінкевич Н.С.
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2021 |
Оприлюднено | 03.06.2021 |
Номер документу | 97359470 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Пінкевич Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні