Герб України

Ухвала від 26.05.2021 по справі 922/2009/21

Господарський суд харківської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

26 травня 2021 року м. ХарківСправа № 922/2009/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Смірнової О.В.

без виклику представників сторін

розглянувши заяву Приватного акціонерного товариства "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" про забезпечення позову у справі

за позовом Приватного акціонерного товариства "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок", м. Харків до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування", м. Харків про стягнення 64418,39 грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування", в якій просить суд стягнути з останнього основний борг у сумі 42934,12 грн., пеню в сумі 8106,70 грн., штраф у сумі 8586,24 грн., 3% річних у сумі 1605,62 грн. та інфляційні втрати в сумі 3971,41 грн., мотивуючи свої вимоги неналежним виконанням відповідачем грошових зобов`язань за договорами оренди № 39, 40, 41 від 01.01.2016 року. Судові витрати (2270,00 грн. судового збору) позивач просить покласти на відповідача.

Разом з позовною заявою Приватним акціонерним товариством "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" подано заяву про забезпечення позову, в якій позивач просить накласти арешт на майно та рахунки Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківський завод тракторного устаткування" в межах позовних вимог.

Відповідно до ч.2 ст.136 Господарського процесуального кодексу України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з ч.1 ст.139 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

За приписами ч.5 ст.139 Господарського процесуального кодексу України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Однак, всупереч ч.5 ст.139 Господарського процесуального кодексу України доказів сплати судового збору заявником не подано.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 141 ГПК України зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснене шляхом:

1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів;

2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов`язаних із забезпеченням позову.

Відповідно до ч. 3 ст. 141 ГПК України розмір зустрічного забезпечення визначається судом з урахуванням обставин справи. Заходи зустрічного забезпечення позову мають бути співмірними із заходами забезпечення позову, застосованими судом, та розміром збитків, яких може зазнати відповідач у зв`язку із забезпеченням позову.

Враховуючи вищевикладене, суд встановив, що заявником також не дотримано положення п. 6 ч. 1 ст. 139 ГПК України - не надано пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення, що є підставою застосування судом ч. 7 ст. 140 ГПК України - повернення даної заяви.

Отже, заява Приватного акціонерного товариства "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" про забезпечення позову подана без додержання вимог ст.139 Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 7 ст. 140 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

За вказаних обставин, заява Приватного акціонерного товариства "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" про забезпечення позову та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику.

В той же час, суд наголошує, що повернення заяви про забезпечення позову з наведених вище підстав не перешкоджає повторному зверненню до суду з відповідною заявою після усунення визначених вище недоліків.

Керуючись, ст.ст.136, 139, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Приватного акціонерного товариства "Харківський електротехнічний завод "Трансзв`язок" про забезпечення позову та додані до неї документи повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та відповідно до ст.ст.256, 257, п.п.17.5 п.17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги через Господарський суд міста Києва протягом десяти днів з дня складення повної ухвали.

Суддя О.В. Смірнова

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення26.05.2021
Оприлюднено08.06.2021
Номер документу97450854
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2009/21

Ухвала від 04.03.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 08.02.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Погорелова О.В.

Рішення від 16.08.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 14.06.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 26.05.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 26.05.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні