Справа № 212/2208/20
1-кп/212/227/21
У Х В А Л А
08 червня 2021 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 за ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває вищезазначене кримінальне провадження.
В судовому засіданні обвинувачені ОСОБА_5 та ОСОБА_6 надали письмові покази, у яких зазначили про позапроцесуальне досудове розслідування та психологічний тиск з боку правоохоронних органів, однак не наполягали на перевірки викладених ними фактів, вважаючи, що це спричинить затягування судового процесу.
Обвинувачений ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснив, що слідчий Єгоров та інші дві особи, які йому невідомі, вчинили психологічний тиск під час досудового розслідування, яке виразилося у розповсюдженні відомостей щодо нього як фігуранта кримінального провадження.
Прокурор вважав за необхідне звернутися до відповідного органу для перевірки викладених обвинуваченими фактів.
Захисник ОСОБА_7 також вважала за доцільне перевірити повідомлені обвинуваченими факти.
Обвинувачений ОСОБА_4 повідомив, що під час досудового розслідування жодних недозволених методів до нього не застосовувалося.
Захисник ОСОБА_8 не заперечив проти перевірки викладених обвинуваченими фактів.
Суд, вислухавши сторони кримінального провадження, дійшов такого висновку.
Згідно ст. ст. 2, 9 КПК України завданнями кримінальногопровадження є захистособи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.
Виходячи з практики Європейського Суду з прав людини у випадках, коли особа висуває небезпідставну скаргу на жорстоке поводження з боку представників держави, що порушує статтю 3 Конвенціїпро захист прав людини та основних свобод, обов`язком національних органів є проведення «ефективного офіційного розслідування», спроможного встановити факти та виявити і покарати винних (п. 102, рішенняЄСПЛ«Ассенов та інші проти Болгарії» та п. 131, рішенняЄСПЛ«Лабіта проти Італії»).
Відповідно до вимог ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ними з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язані внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державне бюро розслідувань», Державне бюро розслідувань вирішує завдання із запобігання, виявлення, припинення, розкриття і розслідування, зокрема, злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесено до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро України.
Отже, враховуючи те, що перевірка повідомлених обвинуваченими фактів застосування психологічного тиску під час досудового розслідування повинна проводитись неупередженою особою, про що зазначено в рішенні ЄСПЛ «Захаркін О.М. проти України» від 24 червня 2010 року, а також те, що при наявності підстав та доказів, вказані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 діяння можуть бути розцінені як кримінально-каране, а суд в силу своїх повноважень, позбавлений можливості перевірити достовірність вказаних ним обставин,а тому вважає за необхідне доручити керівнику Територіального відділення управління Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві, яке поширює свою діяльність на Дніпропетровську область, провести перевірку зазначених обвинуваченими у своїх поясненнях обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 9, 350,372 КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Доручити керівнику Територіального відділення управління Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві, яке поширює свою діяльність на Дніпропетровську область, провести перевірку зазначених обвинуваченими ОСОБА_6 та ОСОБА_5 у своїх письмових поясненнях від 07.06.2021 та 08.06.2021 відповідно, та усних поясненнях, наданих у судовому засіданні поданих 08.06.2021, обставин щодо протиправних дій працівників правоохоронних органів під час здійснення досудового розслідування кримінальних проваджень №№ 12020040730000010, 12020040730000690,у відповідності з вимогами Закону України «Про державне бюро розслідувань» та нормами КПК України.
Копії письмових пояснень ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , витяг з журналу судового засідання від 08.06.2021 направити доТериторіального відділення управління Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві, за адресою: вул. Соборності, 37, м. Полтава, 36014.
Про результати перевірки невідкладно повідомити Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (суддя ОСОБА_1 ).
Контроль за виконанням ухвали покласти на директораТериторіального відділення управління Державного бюро розслідувань, розташованому у м. Полтаві, або посадову особу, яка тимчасово виконує його обов`язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 08.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97480294 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Колочко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні