Справа № 1512/4291/2012
Провадження № 6/947/333/21
УХВАЛА
про заміну сторони у виконавчому провадженні
10.06.2021 року
Київський районний суд м. Одеси
головуючий суддя Куриленко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі № 1512/4291/2012 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
28 квітня 2021 року заявник звернувся до суду з заявою, в якій просить: замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні з ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК ДРА , як вибулої сторони, на його правонаступника: Товариство з обмеженою відповідальністю LAHCOBA КОМПАНІЯ ДНІПРОФІНАНСГРУП на підставі рішення Київського районного суду м. и у цивільній справі № 1512/4291/2012 за провадженням № 2/520/1253/13 від 19.06.2013 року, яке було :ено на користь ПАТ КБ НАДРА про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кредитним договором №ОД19/10/2007/840-К/66 від 22 жовтня 2007 року.
Особи, що беруть участь у справі, про час і місце судового розгляду сповіщені належним чином у порядку ст.ст. 128-130 ЦПК України.
Представник заявника Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій просив розглянути заяву за відсутності представника.
Інші сторони по справі у судове засідання також не з`явились, повідомлялись належним чином, про причини неявки суду не повідомили.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що в провадженні Київського районного суду м. Одеси перебувала цивільна справа № 1512/4291/2012 за позовом публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 19 червня 2013 року, позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра задоволено. Стягнуто у солідарному порядку з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на користь публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра загальну суму заборгованості за кредитним договором Автопакет №ОД19/10/2007/840-К/66 від 22.10.2007 року в розмірі 381 194 (триста вісімдесят одна тисяча сто дев`яносто чотири) гривні 91 коп. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра 1 073,00 витрат по сплаті судового збору. Стягнуто з ОСОБА_2 на користь публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра 1 073, 00 гривень витрат по сплаті судового збору. Стягнуто з ОСОБА_3 на користь публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра 1 073, 00 гривень витрат по сплаті судового збору.
Згідно Договору №GL48N718070_ 16 про відступлення (купівлі-продажу) прав вимоги від 04 серпня 2020 року, який посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Михайленком С.А. та зареєстровано за № 1740, право вимоги за кредитним договором № ОД19/10/2007/840-К/66 від 22 жовтня 2007 року, що укладений між Публічним акціонерним товариством КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА та ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ), відступлено ПЕРВІСНИМ КРЕДИТОМ - Акціонерне товариство КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА на користь ТОВ ФК ДНІПРОФІНАНСГРУП - (НОВИЙ КРЕДИТОР), адреса: 49089, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Автотранспортна, буд.2, офіс 205; код ЄДРПОУ 40696815, п/р № НОМЕР_2 в ПАТ КБ ПРИВАТБАНК , МФО 305299, разом з усіма додатками до нього (у т.ч. графіками здійснення платежів та додатковими договорами (угодами), договорами про внесення змін, змінами і доповненнями, в тому числі за договорами забезпечення, що є невід`ємними частинами.
Отже, факт отримання Первісним кредитором грошових коштів від Нового кредитора за Договором підтверджується фактом набрання ним чинності, що зазначено у п. 14 Договору.
Таким чином, ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ДНІПРОФІНАНСГРУП набула права вимоги за Кредитним договором №ОД19/10/2007/840-К/66 від 22 жовтня 2007 року.
Згідно статті 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно п. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 55 Цивільного процесуального кодексу України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу . Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
За положенням ч. і ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених ст. 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі ст. 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Отже, за змістом ст. 512 ЦК України, ст. 442 ЦПК України та ч. 5 ст. 15 ЗУ Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із системного аналізу цих норм, зокрема пунктів і, 2 ч. і ст. 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає за необхідне заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп задовольнити.
При винесенні ухвали суд бере до уваги, що рішення не виконано і не втратило своєї законної сили, а також те, що докази повернення виконавчих листів до суду, що передбачено Законом України Про виконавче провадження , в матеріалах справи - відсутні. Крім того, враховує те, що сума боргу є досить значною і неповернення грошових коштів може значно погіршити фінансовий стан банку.
Судове рішення (постанова, ухвала) - це акт судової влади, що здійснює захист порушених або оскаржених прав громадян і організацій шляхом підтвердження наявності або відсутності правовідносин і розпорядженням відповідних дій в майбутньому.
Обов`язок виконувати судове рішення (постанову) випливає не з рішення (постанови) суду як такого, а із санкцій, передбачених нормами права, що були застосовані судом. Навіть у тих випадках, коли закон передбачає відповідальність за невиконання рішень, ця відповідальність має на меті примусити зобов`язану рішенням суду особу виконати розпорядження норми, що застосував суд.
Одними з властивостей судового рішення, що вступило в законну силу є: можливість примусового виконання судового рішення мимо волі зобов`язаної особи та обов`язковість, яка полягає в тому, що судове рішення, що вступило в законну силу, стає обов`язковим для всіх органів, підприємств, установ, організацій, посадових осіб і громадян і підлягають виконанню на всій території України. Рішення, що вступило в законну силу, є обов`язковим і підлягає точному виконанню. Усі державні органи, посадові особи й окремі громадяни, зобов`язані сприяти виконанню рішення суду, виконуючи вимоги державного виконавця.
Відповідно до ч.5 ст. 124 Конституції України Судові рішення ухвалюються іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України . Серед основних засад судочинства в Україні, згідно з п.9 ч.3 ст.129 Конституції України, є обов`язковість рішень суду
Судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом (ч.1 та ч. 2 ст. 18 ЦПК України).
Також згідно ст. 11 Про судоустрій України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об`єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України. Обов`язковість урахування (преюдиціальність) судових рішень для інших судів, органів прокуратури, слідства, дізнання визначається процесуальним законом.
Керуючись ст. ст.512, 514,521,1054 ЦК України,ст. 1 Закону України Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг , ст.442 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Дніпрофінансгруп про заміну сторони виконавчого провадження по цивільній справі № 1512/4291/2012 за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Надра до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.
Замінити сторону стягувача у виконавчому провадженні з ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА , як вибулої сторони, на його правонаступника: Товариство з обмеженою відповідальністю ФІAHCOBA КОМПАНІЯ ДНІПРОФІНАНСГРУП на підставі рішення Київського районного суду м. Одеси у цивільній справі № 1512/4291/2012 за провадженням № 2/520/1253/13 від 19.06.2013 року, яке було винесене на користь ПАТ КБ НАДРА про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кредитним договором №ОД19/10/2007/840-К/66 від 22 жовтня 2007 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, зокрема до Київського районного суду м. Одеси.
Суддя Куриленко О. М.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2021 |
Оприлюднено | 11.06.2021 |
Номер документу | 97557371 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Куриленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні