Справа № 369/10903/19
Провадження № 2/369/3671/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.06.2021 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Ковальчук Л.М.,
за участю: секретаря судового засідання Миголь А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2019 року Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А (далі - позивач) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідачка), у якому просило стягнути з відповідачки заборгованість по внескам та платежам співвласників об`єднання за період з червня 2017 року по серпень 2019 року у розмірі 5507,52 грн та пеню в розмірі 1157,34 грн, всього 6664,86 грн та судові витрати.
Свої вимоги мотивувало тим, що ОСОБА_1 , власниця квартири АДРЕСА_1 , є співвласником багатоквартирного будинку, в якому створено ОСББ Машинобудівників 17А . Згідно Статуту ОСББ Машинобудівників 17А завданням та предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. На думку позивача, відповідачка поручає ОСББ Машинобудівників 17А обслуговування будинку АДРЕСА_2 та прибудинкової території та приймає участь у витратах по виконаних роботах та утримання будинку згідно затверджено розміру внеску. У результаті не виконання власником квартири умов Статуту, у останньої виникла заборгованість по внескам членів об`єднання в сумі 5507,52 грн та пеня в розмірі 1157,34 грн.
Заочним рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 25.11.2019 позов задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 (інд. код НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А (р/р НОМЕР_2 , ПАТ КБ Приватбанк , МФО 321842, ЄДРПОУ 40546694) заборгованість по внескам та платежам співвласників об`єднання за період з червня 2017 року по серпень 2019 року в розмірі 5507,52 грн (п`ять тисяч п`ятсот сім гривень 52 коп.) та пеню в розмірі 1157,34 грн (одна тисяча сто п`ятдесят сім грн. 34 коп.), всього 6664,86 грн (шість тисяч шістсот шістдесят чотири гривня 86 коп.). Стягнуто ОСОБА_1 , (інд. код НОМЕР_1 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А (р/р НОМЕР_2 , ПАТ КБ Приватбанк , МФО 321842, ЄДРПОУ 40546694) судові витрати: судовій збір в розмірі 1921,00 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн) та витрати на юридичну допомогу в розмірі 2000 грн (дві тисячі грн).
В подальшому, ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 17.03.2021 заяву ОСОБА_1 задоволено. Заочне рішення Києво-Святошинського районного суду від 25.11.2019 у справі за позовом Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості скасовано.
В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідачка надала суду заяву про розгляд справи без її участі, просила у задоволені позову відмовити.
Суд, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній докази, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна, відповідач є власником квартири за адресою: АДРЕСА_3 та несе витрати по утримання даної квартири.
Відповідно Статуту ОСББ Машинобудівників 17А завданням та предметом діяльності об`єднання є: забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном; забезпечення належного утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території; сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання співвласниками своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Розділ 5 п. 2 Статуту ОСББ визначає, що, співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені Статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені Статутом об`єднання обов`язки перед об`єднанням.
Статутом об`єднання можуть бути встановлені інші обов`язки співвласників.
Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , їх Статутом, відповідно ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , до компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.
Згідно Протоколу від 04.03.2017 № 2 загальних зборів ОСББ Машинобудівників 17А затверджено розмір щомісячних внесків (платежів) власників (співвласників) житлових та нежитлових приміщень (членів або не членів ОСББ Машинобудівників-17А ) в розмірі 5,28 грн за 1 кв.м загальної площі житлових (квартир) та нежитлових (офісів) приміщень.
Сплата внесків здійснюється щомісячно, в термін до 5 числа поточного місяця на рахунок ОСББ.
Згідно Протоколу від 20.06.2019 № 4 загальних зборів ОСББ Машинобудівників 17А затверджено розмір щомісячних внесків (платежів) власників (співвласників) житлових та нежитлових приміщень (членів або не членів ОСББ Машинобудівників-17А ) в розмірі 7,50 грн за 1 кв. м. загальної площі житлових квартир та нежитлових (офісів) приміщень.
Розділ 6 Статуту ОСББ визначає, що відповідальність за порушення Статуту та за рішення статутних органів об`єднання визначається відповідно до статті 29 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Згідно акту звірки, у результаті неналежного виконання власником квартири положень статуту та протоколу загальних зборів осіб, у період з червня 2017 року по серпень 2019 року виникла заборгованість по внескам членів об`єднання в сумі 5507,52 грн та пеня в розмірі 1157,34 грн.
Поряд з цим, станом на момент розгляду цієї справи заборгованість за вказаний вище період відповідачкою погашена у повному обсязі.
Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно вимог ст. 32 Закону України Про житлово-комунальні послуги плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.01.2006 № 45 Про внесення змін до постанови Кабміну від 08.10.1992 № 572 , власник та наймач квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Стаття 76 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначає що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Норми ст. 81 ЦПК України визначають, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 549 згаданого Кодексу неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ч. 2 ст. 551 ЦК України якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Законодавство не містить вказівок на розмір неустойки у разі невиконання зобов`язання, якщо її розмір не визначений у договорі.
Враховуючи встановлені судом обставини, беручи до уваги, що станом на дату розгляду справи заборгованість по сплаті внески та платежі співвласників об`єднання за період з червня 2017 року по серпень 2019 року у ОСОБА_1 відсутня, однак, відповідачка сплачувала внески та платежі співвласників об`єднання за період з червня 2017 року по серпень 2019 рокуневчасно, суд приходить до переконання про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині стягнення пені в розмірі 1157,34 грн.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Згідно ст. 141 ЦПК України, з відповідачки на користь позивача необхідно стягнути понесені та документально підтверджені судові витрати у вигляді судового збору пропорційно до задоволених позовних вимог у розмірі 333,58 грн. ( 1157,34 /6664,86х1921,00).
Щодо стягнення з відповідачки на користь позивача судових витрат на професійну правничу допомогу, суд зазначає наступне.
Згідно з ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірними із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялися.
Відповідно до ч. 8 ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
З матеріалів справи вбачається що, між адвокатом Денисенком Євгеном Вікторовичем та Об`єднанням багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А укладено договір про надання правової допомоги № 25.
Відповідно до п. 4 договору, за надання юридичної допомоги Клієнт зобов`язується виплатити Представнику гонорар по домовленості сторін. Клієнт, погоджуючись на проведення інших платних послуг, компенсує Представнику інші фактичні витрати (судові витрати, проведення досліджень тощо), а в разі відсутності коштів на їх оплату своєчасно повідомляє про це Представника і погоджується з тим, що відмова в проведенні запропонованих Представником заходів може вплинути на результативність виконання функції захисту його (її) інтересів, та зобов`язується не пред`являти претензій з цього приводу до Представника.
Згідно Акту прийому-передачі наданих послуг від 20.11.2019, вбачається, що адвокат Денисенко Є. В., будучи представником позивача, здійснив претензійну роботу, складання позовної заяви та взяв участь у судових засіданнях.
Відповідно до платіжного доручення від 23.11.2019 № 729 адвокату ОСОБА_2 було сплачено кошти в розмірі 2000,00 грн.
Враховуючи складність справи, час, витрачений адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг), участь ОСОБА_2 у одному судовому засіданні в межах розгляду справи, відсутність відомостей щодо проведеної претензійної роботи, суд приходить до висновку про обґрунтованість понесених витрат позивача на професійну правничу допомогу у розмірі 900,00 грн., що включає в себе 600,00 грн. за складання та підготовку позовної заяви та 300,00 грн. за участь в одному судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 259, 264, 265, 268 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позов Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А пеню за несвоєчасну сплату внесків та платежів співвласників об`єднання за період з червня 2017 року по серпень 2019 року в розмірі 1157,34 грн. (одна тисяча сто п`ятдесят сім грн. 34 коп.).
В задоволенні іншої частини вимог - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А судові витрати: судовій збір в розмірі 333,58 грн. та витрати на професійну правничу допомогу 900 грн.
Позивач: Об`єднання багатоквартирного будинку Машинобудівників 17А , код ЄДРПОУ 40546694, адреса: 08132, Київська обл., м. Вишневе, вул. Машинобудівників, 17А.
Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_4 .
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення суде не було вручене у день його винесення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення виготовлено 11.06.2021.
Суддя Л.М. Ковальчук
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.06.2021 |
Оприлюднено | 16.06.2021 |
Номер документу | 97654273 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Ковальчук Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні