Ухвала
від 16.06.2021 по справі 175/1754/20
ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 11-сс/803/885/21 Справа № 175/1754/20 Суддя у 1-й інстанції - ОСОБА_1 Суддя у 2-й інстанції - ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2021 року м. Дніпро

Колегія суддів Судової палати з розгляду кримінальних справ Дніпровського апеляційного суду у складі:

головуючого судді ОСОБА_2 ,

суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

за участю :

секретаря судового засідання ОСОБА_5 ,

адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу захисника ОСОБА_6 , в інтересах підозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на ухвалу слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 травня 2021 року про роз`яснення судового рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 травня 2021 року відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_6 , в інтересах підозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_8 про роз`яснення ухвали слідчого судді від 26.03.2021 року.

В обґрунтування прийнятого рішення слідчий суддя зазначив, що вказане судове рішення є ясним, повним і зрозумілим, не містить положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо його розуміння та відповідає вимогам ст.372 КПК України.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала.

В апеляційній скарзі захисник ОСОБА_6 просить ухвалу слідчого судді скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 372 КПК України в мотивувальній частині ухвали суду зазначається встановлені обставини із посиланням на докази, а також мотивів неврахування окремих доказів.

Саме з цих підстав і в порядку ст. 380 КПК України, адвокат звернулась із відповідною заявою роз`яснити ухвалу суду, якою було встановлено строки для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, адже заявнику зі змісту ухвали судді було не зрозуміло саме які обставини з`ясував суд, якими доказами вони підтверджені, досліджувалися судом такі докази чи ні, та чи оцінені вони відповідно до ст. 94 КПК України чи ні.

Позиції учасників судового провадження.

В судовомузасіданні захисник ОСОБА_6 підтримав апеляційну скаргу, просила її задовольнити.

Прокурор та підозрювані ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в судове засідання не з`явився, про місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Мотиви апеляційного суду.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали судового провадження та апеляційні доводи, колегія суддів вважає, що подана апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 КПК завданнями кримінального провадження є, зокрема, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу.

За положеннями ч. 1 ст. 380 КПК якщо судове рішення є незрозумілим, суд який його ухвалив, за заявою учасників судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Роз`яснення полягає у викладенні рішення у більш ясній та зрозумілій формі і, виходячи з вимог кримінального процесуального закону, може бути здійснене у разі, якщо без такого роз`яснення судове рішення складно виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної його частини. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі. При цьому суд жодним чином не вправі змінювати зміст відомостей, викладених у судовому рішенні, і торкатись тих питань, які не були предметом судового розгляду.

Отже, роз`ясненню підлягає лише незрозуміле судове рішення, зумовлене його нечіткістю за змістом, можливістю різного тлумачення висновків суду, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, та тих осіб, котрі будуть здійснювати його виконання. Це дає змогу усунути недоліки судового рішення, які стосуються недотримання його ясності та визначеності. При цьому в заяві про роз`яснення рішення повинно бути зазначено, що саме в цьому рішенні є незрозумілим, у чому полягає ця незрозумілість, які припускаються варіанти тлумачення тих чи інших формулювань та найголовніше як це впливає на неможливість реалізації судового рішення.

Аналізуючи при розгляді апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 травня 2021 року про відмову у роз`ясненні ухвали слідчого судді від 26.03.2021 року зміст останньої, колегія суддів вважає, що судове рішення викладено в доступній для його розуміння формі, мотиви прийняття такого рішення є доступними для сприйняття, не допускають подвійного тлумачення, в ухвалі містяться посилання на відповідні положення закону, якими керувався слідчий суддя, а резолютивна частина судового рішення містить зрозумілий висновок.

Разом з тим, захисник ОСОБА_6 зазначає, що їй не зрозуміло саме які обставини з`ясував суд, якими доказами вони підтверджені, досліджувалися судом такі докази чи ні, та чи оцінені вони відповідно до ст. 94 КПК України чи ні

Постановою Великої Палати Верховного Суду від 08 серпня 2019 року у справі №202/4467/14-к визначено, що роз`яснення рішення суду є засобом виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні незрозумілості судового акта і викладенні рішення суду у більш зрозумілій формі. Рішення суду може бути роз`яснено у разі, якщо без такого роз`яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення (ухвала Верховного Суду України від 13 липня 2016 року у справі N 21-452іп16).

Відтак, роз`яснення судового рішення має значення не саме по собі, а в контексті його правильного виконання з урахуванням змісту рішення і волі суду, який його ухвалив. Метою роз`яснення судового рішення є його удосконалення для правильного розуміння учасниками судового провадження, органом виконання судового рішення. Роз`яснення судового рішення спрямоване на усунення незрозумілості, що ускладнює його реалізацію. Суть роз`яснення судового рішення полягає не в роз`ясненні мотивів, які покладені в основу рішення, а в роз`ясненні рішення саме з метою наступного його виконання.

Таким чином, відмовляючи у роз`ясненні рішення слідчий суддя прийшов до вірного висновку, що в ухвалі від 26.03.2021 року наведені мотиви, з яких суд виходив при постановлені ухвали, і положення закону, яким він керувався, а формулювання є чітким за змістом, зрозумілим, викладеним з додержанням вимог кримінального процесуального закону без можливості різного тлумачення висновків суду.

Відтак, колегія суддів Дніпровського апеляційного суду погоджується з висновками оскаржуваного рішення, вважаючи, що ухвала слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 травня 2021 року постановлена з дотриманням вимог ст. 372 КПК, її положення не допускає різночитання, інших варіантів тлумачення тих чи інших формулювань та не впливає на можливість реалізації судового рішення, слідчим суддею надано належної оцінки всім аргументам та доводам заявника, у зв`язку з чим слідчий суддя обґрунтовано та правомірно відмовив захиснику ОСОБА_6 у задоволенні заяви про роз`яснення судового рішення ухвали Дніпровського районного суду Дніпропетровської області від 26 березня 2021 року.

При цьому, суд апеляційної інстанції при розгляді даної апеляційної скарги на судове рішення від 19 травня 2021 року не надає правової оцінки мотивам та підставам прийнятої 26 березня 2021 року ухвали слідчого судді.

На підставі викладеного, суд вважає ухвалу слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 19 травня 2021 року законною та обґрунтованою, прийнятою з додержанням вимог КПК, правових підстав для скасування даного судового рішення за викладеними в апеляційній скарзі заявників обставинами при апеляційному розгляді не встановлено, у зв`язку з чим залишає апеляційну скаргу без задоволення.

Керуючись ст.ст. 404, 405, 407, 419КПК України, колегія суддів, -

ПО СТ АН ОВ ИЛА:

Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_6 ,в інтересахпідозрюваних ОСОБА_7 та ОСОБА_8 залишити без задоволення.

Ухвалу слідчогосудді Дніпропетровськогорайонного судуДніпропетровської областівід 19травня 2021року пророз`яснення судовогорішення залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудДніпровський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено31.01.2023
Номер документу97731702
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —175/1754/20

Ухвала від 16.06.2021

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Пістун А. О.

Ухвала від 19.05.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Ребров С. О.

Ухвала від 31.03.2021

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Ухвала від 30.03.2021

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Онушко Н. М.

Ухвала від 26.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Ребров С. О.

Ухвала від 26.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Ребров С. О.

Ухвала від 26.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Ребров С. О.

Ухвала від 26.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Ребров С. О.

Ухвала від 22.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

Ухвала від 22.03.2021

Кримінальне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Бойко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні