Справа №:755/939/18
Провадження №: 1-кс/755/2682/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" червня 2021 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу представника власника майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 , яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, у межах кримінального провадження за №32018100040000007 від 12.01.2018 року, -
в с т а н о в и в:
Представник власника майна ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_4 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з вищевказаною скаргою, яка мотивована тим, що 27.05.2021 року, на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва від 19.05.2021 року, проведено обшук приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого вилучені речі та документи, які є особистим майном ОСОБА_3 і не мають ніякого відношення до кримінального провадження, у межах якого проведено обшук, тому просить повернути тимчасово вилучене майно.
У судове засідання учасники кримінального провадження не з?явилися, представник власника майна - адвокат ОСОБА_4 просив скаргу задовольнити у його відсутність.
Слідчий суддя, дослідивши надані учасниками процесу докази, приходить до наступного.
У відповідності до положень ст.22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Згідно п.7 ч.2 ст.131 КПК України, одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
У силу ч.5 ст.171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, яка полягає у неповернені тимчасово вилученого майна, згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу.
Статтею169 КПК України передбачено, що тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: 1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.168 КПК України, тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час обшуку, огляду.
Як вбачається з матеріалів скарги у провадженні четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві перебуває кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018100040000007 від 12.01.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205-?, ч.5 ст.27, ч.2 ст.205-?, ч.3 ст. 212, ч.3 ст.212 КК України.
19.05.2021 року, ухвалою слідчого судді Дніпровського районного суду міста Києва, було задоволено клопотання старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 про проведення обшуку офісних приміщень за адресою: АДРЕСА_1 , які належить на праві власності право власності згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна зареєстровано за ОСОБА_3 та фактично використовуються ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , з метою відшукання і вилучення документів у печатному та електронному вигляді, які відображають фінансово-господарські взаємовідносини між підприємствами та суб`єктів господарювання задіяних у незаконній діяльності; установчих документів зазначених підприємств; документів, що свідчать про кількість та обсяги придбаних, виготовлених товарів/робіт для виробництва та переобладнання автомобільних транспортних засобів, фактичних виробників товарів, виконавців робіт, послуг; документів, щодо замовлення, переобладнання, виготовлення та поставки транспортних засобів; товарно-транспортних накладних та документів на перевезення обладнання, частин, деталей та комплектуючих до них; журналів (книг) проведення інструктажів; журналів (книг) видачі перепусток; журналів (книг) входу/виходу осіб на об`єкти виробництва та виконання робіт; журналів складського обліку; паспортів, проектної, конструкторської та технічної документації на виготовлені (переобладнані) транспортні засоби (продукцію); кошторисів на виготовлення (переобладнання) транспортних засобів (продукції); оборотно-сальдових відомостей, журналів-ордерів та карток за рахунками; чорнових записів, відомостей про перерахування та переведення в готівку безготівкових грошових коштів, документів, що свідчать про отримання та розпорядження грошовими коштами; відомостей, що свідчать про осіб, якими відкривались банківські рахунки, осіб якими здійснювалось зняття, передача грошових коштів з рахунків; засобів мобільного зв`язку,?які використовувались при здійсненні злочинної діяльності; магнітних носіїв інформації; USB флеш-накопичувачів інформації; комп`ютерної техніки та носіїв інформації на яких можуть зберігатись зазначені відомості, частин, деталей, комплектуючих до транспортних засобів.
27.05.2021 року під час обшуку, за адресою: АДРЕСА_1 , було вилучено майно ОСОБА_3 .
У той же час, органом досудового розслідування слідчому судді не надано доказів того, що вилучене майно, у межах кримінального провадження №32018100040000007 від 12.01.2018 року, є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, також не надано доказів того, що по ньому призначено експертизу.
У ст.1 Першого протоколу до Конвенції зазначено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Згідно вимог ч.5 ст.9 КПК України, слідчий суддя враховує, що виходячи з положень Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, дотримання принципу верховенства права є однією з підвалин демократичного суспільства.
У силу положень кримінального процесуального законодавства України на учасників судового процесу покладається обов`язок щодо доведення правомірності своїх дій, а тому слідчий суддя оцінюючи розумність і співрозмірність обмеження права власності з метою запобігання порушення справедливого балансу між інтересами власника майна, гарантованими йому законом і завданням цього кримінального провадження, вважає, що вилучене під час обшуку, за адресою: АДРЕСА_1 , майно має статус тимчасово вилученого, а тому підлягає поверненню особі, у якої воно було вилученого.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Скаргу представника власника майна ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_4 на бездіяльність старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 , яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна, у межах кримінального провадження за року - задовольнити.
Зобов`язати старшого слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_5 у кримінальному провадженні за №32018100040000007 від 12.01.2018 року, повернути ОСОБА_3 вилучене під час обшуку 27.05.2021 року, за адресою: м. Київ, вул. Коновальця Євгена, 34-А, прим.№275, майно, а саме: ноутбук Acer s/n LXRMU0C0351320D6531601 із зарядним пристроєм до нього; печатку ТОВ «Сіті Челендж» (код 39422364); носій інформації (флеш накопичувач) «Data Traveler G4» 8GB.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97780103 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні