Справа № 686/2725/19
Провадження № 1-кс/686/5068/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Хмельницькому клопотання ОСОБА_3 про вирішення долі речових доказів (повернення майна) у кримінальному провадженні № 42017000000002237,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням, в якому просив вирішити долю речових доказів, зобов`язавши слідчого Другого СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому повернути вилучене під час обшуку 20.06.2019 року майно, а саме блокнот синього кольору із написом на обкладинці «Нам 15 років ТОВ «Полістар», блокнот синього кольору із написом «2014 Boruta soft», кольоровий блокнот із написом на обкладинці «Ofice Notebook», службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 73 арк., службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 110 арк., ноутбук Apple серійний номер CO2V5PJLHV2L.
В обґрунтування даного клопотання заявник зазначає, що на даний час кримінальне провадження закрите, а тому законні підстави перебування належного йому майна у органа досудового розслідування відсутні. При закритті кримінального провадження слідчим доля речових доказів не вирішена, а тому слід передати їх власнику.
Заявник і слідчий в судове засідання не з`явились.
Від представника заявника надійшло клопотання про здійснення розгляду за його відсутності і підтримання вимог, зазначених в клопотанні.
Від слідчого надійшов лист, в якому зазначено, що на даний момент кримінальне провадження закрите, і у органу досудового розслідування відсутні підстави для подальшого зберігання майна, вилученого у ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42017000000002237.
Дослідивши додані до клопотання матеріали і матеріали кримінального провадження, приходжу до наступних висновків.
ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000002237 від 13.07.2017 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ст. 366-1, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 204, ч. 2 ст. 201-1 КК України.
В рамках даного провадження, на підставі ухвали слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду про надання дозволу на проведення обшуку, вилучене майно, про яке йдеться в клопотанні.
Постановами слідчого від 22.06.2019 року ряд вилучених предметів визнано речовими доказами, зокрема службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 73 арк., службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 110 арк., ноутбук Apple серійний номер CO2V5PJLHV2L, вказаний в постанові як планшетний комп`ютер «IPad».
При закритті кримінального провадження слідчим не вирішувалось питання про долю речових доказів.
Стаття 98КПК України визначає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст.100 КПК України, речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбаченихстаттями 160-166,170-174цього Кодексу.
Згідно з ч. 9 ст. 100 КПК України, у разі закриття кримінального провадження слідчим або прокурором питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів і документів вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається згідно із статтями 171-174 цього Кодексу. При цьому:
1) гроші, цінності та інше майно, які підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та/або зберегли на собі його сліди, конфіскуються, крім випадків, коли власник (законний володілець) не знав і не міг знати про їх незаконне використання. У такому разі зазначені гроші, цінності та інше майно повертаються власнику (законному володільцю);
2) гроші, цінності та інше майно, які призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, конфіскуються;
3) майно, що було предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з незаконним обігом, та/або вилучене з обігу, передається відповідним установам або знищується;
4) майно, яке не має ніякої цінності і не може бути використане, знищується, а у разі необхідності - передається до криміналістичних колекцій експертних установ або заінтересованим особам на їх прохання;
5) гроші, цінності та інше майно, що були предметом кримінального правопорушення або іншого суспільно небезпечного діяння, конфіскуються, крім тих, які повертаються власнику (законному володільцю), а якщо його не встановлено - переходять у власність держави в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
6) гроші, цінності та інше майно, що одержані фізичною або юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від нього, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено, конфіскуються;
6-1) майно (грошові кошти або інше майно, а також доходи від них) засудженого за вчинення корупційного злочину, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, його пов`язаної особи конфіскується, якщо в суді не підтверджено законність підстав набуття прав на таке майно.
Яквбачається зматеріалів кримінальногопровадження, на даний час досудове розслідування закінчене, що підтверджується постановами слідчого про закриття кримінальних проваджень в частині кримінальних правопорушень і витягами з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зокрема постановою слідчого Другого СВ СУ ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому ОСОБА_4 від 27.01.2021 року закрите кримінальне провадження № 42017000000002237 в частині вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України, у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, а тому законні підстави для відмови у передачі власнику майна, що визнане речовими доказами, а саме службову документацію і ноутбук відсутні, і клопотання в цій частині підлягає задоволенню.
У задоволенні клопотання в частині повернення блокнотів слід відмовити, оскільки зазначене майно речовими доказами в межах розслідуваного кримінального провадження не визнавалось, а тому слідчий суддя не уповноважений на вирішення питання щодо його долі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 98, 100, 110, 174 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання ОСОБА_3 , задовольнити частково.
Речові докази у кримінальному провадженні № 42017000000002237, а саме: службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 73 арк., службову документацію, яка стосується ТОВ «Полістар» на 110 арк., ноутбук Apple серійний номер CO2V5PJLHV2L, повернути ОСОБА_3 .
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Виконання ухвали доручити слідчому ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97885152 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Баєв С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні