Справа № 496/1895/17
Провадження № 6/496/125/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2021 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області Горяєв І.М., вивчивши матеріали заяви Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Маяківської сільської ради про зміну способу виконання рішення суду, -
В С Т А Н О В И В:
Представник відповідача звернувся до суду з заявою про зміну способу виконання рішення суду, яку згодом уточнив, в якій просить змінити спосіб виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 19 червня 2018 року у справі 496/1895/17, в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді директора Маяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Біляївського району Одеської області, постановивши ухвалу, якою визнати ОСОБА_1 такою, що звільнена 08 листопада 2019 року з посади директора Маяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Біляївського району Одеської області за п.1 ч. 1 ст. 40 КЗпП України у зв`язку з ліквідацією Маяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Біляївського району Одеської області.
Вивчивши заяву представника заявника, оцінивши надані докази, суд прийшов до наступного висновку.
Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так, відповідно до положень ч. 1 ст. 435 ЦПК України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно до ч. 3 ст. 435 ЦПК України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Поняття спосіб і порядок виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке розраховане на виконавче провадження. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, що встановлено ст. 16 ЦК України.
Під зміною способу виконання рішення суду слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений.
Отже, зміна способу та порядку виконання рішення суду - це визначена законом послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання рішення суду визначається на підставі ст. 16 ЦК України.
При вирішенні питання про зміну способу виконання рішення суду, суд має з`ясувати обставини, що свідчать про абсолютну неможливість виконання рішення суду. При цьому у будь-якому випадку при зміні способу і порядку виконання рішення суду суд не може змінювати останнє по суті.
Положеннями ст. 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Відповідно до п. 2 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 13.12.2012р. №18-рп/2012, виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, визначений у законі комплекс дій, спрямованих на захист і поновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави.
Як вбачається з матеріалів заяви, представник просить змінити спосіб виконання постанови апеляційного суду Одеської області від 19 червня 2018 року у справі 496/1895/17.
Тобто у даному випадку, на час ухвалення рішення по справі, апеляційний суд Одеської області виступав, як суд першої інстанції.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заява про зміну способу виконання рішення суду підлягає поверненню заявнику, оскільки повинна бути подана до відповідного суду, відповідно до вимог ч. 1 ст. 435 ЦПК України, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Керуючись ст. 435 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву Управління освіти, молоді, спорту, культури і туризму Маяківської сільської ради про зміну способу виконання рішення суду - повернути позивачу з усіма доданими до нього документами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Біляївський районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Суддя Горяєв І.М.
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2021 |
Оприлюднено | 25.06.2021 |
Номер документу | 97885971 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Горяєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні