Ухвала
від 25.06.2021 по справі 535/676/21
КОТЕЛЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 535/676/21

Провадження № 2/535/229/21

УХВАЛА

25 червня 2021 року смт Котельва

Суддя Котелевського районного суду Полтавської області Шолудько А.В., розглянувши заяву позивача Товариства з обмеженою відповідальністю Зоря 2016 про забезпечення позову за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Зоря 2016 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики,

ВСТАНОВИВ:

24.06.2021 року представник позивача - адвокат Іванова Олена Ігорівна, яка діє на підставі ордера на надання правничої (правової) допомоги серії ВІ №1046728 від 01.06.2021 року, звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики на загальну суму 94483,91 грн.

Разом з позовною заявою до суду від представника позивача - адвоката Іванової О.І. надійшла заява про забезпечення позову шляхом накладання арешту на земельну ділянку площею 2,8918 га, за кадастровим номером 5322283000:00:001:1348, яка розташована на території Милорадівської сільської ради Котелевського району Полтавської області, яка належить ОСОБА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 24.10.2017 року, зареєстрованого в реєстрі за №985, та заборонити іншим особам вчиняти будь-які дії щодо вказаної земельної ділянки, до виконання рішення у справі.

У заяві про забезпечення позову представник позивача зазначив, що предметом спору є стягнення грошових коштів у розмірі 94483,91 грн., розмір боргу у відповідача перед позивачем є значим, а отже є ймовірність невиконання відповідачем рішення суду щодо повернення боргу. Позивачеві відомо про наявність у відповідача земельної ділянки, грошова вартість якої становить 116606,89 грн., у зв`язку з відкриттям ринку землі з 01.07.2021 року землі сільськогосподарського призначення можуть відчужуватися власниками. Є підстави вважати, що дана земельна ділянка, що є у власності відповідача може бути відчуженою на користь третіх осіб, та у разі невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду

Суд, дослідивши подану заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

На підставі пп. 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується, в тому числі забороною вчиняти певні дії.

Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Згідно з ч. 5, ч. 6 ст. 153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволенні позовних вимог.

Інститут забезпечення позову являє собою сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо у них існують побоювання, що виконання ухваленого у справі рішення виявиться у майбутньому утрудненим чи неможливим.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року Про практику застосування цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи-підприємця; вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку з застосуванням цих заходів.

Таким чином, невжиття заходів забезпечення позову не повинно мати наслідком заподіяння шкоди позивачу, а вжиття таких заходів не повинно мати наслідком заподіяння шкоди заінтересованим особам. Однією з підстав задоволення заяви про забезпечення позову є спроможна вірогідність повідомлених обставин, що можуть перешкодити виконанню судового рішення. Тобто, підстави для забезпечення позову є оціночними та враховуються судом в залежності до конкретного випадку. Заходи щодо забезпечення позову мають застосовуватися відповідно до їх мети, з урахуванням безпосереднього зв`язку між предметом позову та заявою про забезпечення позову.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідальності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права, про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Обрані заходи до забезпечення позову не повинні мати наслідком повне припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання, якщо така діяльність, у свою чергу, не призводитиме до погіршення стану належного відповідачеві майна чи зниження його вартості.

Забезпечення позову є однією з найважливіших гарантій захисту прав, свобод та інтересів юридичних осіб, певним заходом для створення можливості реального виконання рішення суду, у разі задоволення позовних вимог; прийняття передбачених законом заходів щодо забезпечення позову є правом суду, який розглядає спір. Заходи про забезпечення позову застосовується судом, виходячи з обставин справи, змісту заявлених позовних вимог.

Враховуючи вищевикладене, умовою застосування заходів забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що невжиття таких заходів може утруднити або унеможливити виконання рішення по суті позовних вимог.

Однак, із заяви вбачається, що представник позивача просить вжити заходи забезпечення позову з метою недопущення у подальшому вчинення дій із земельною ділянкою, яка є власністю ОСОБА_1 , що може призвести до збитків та/або неодержання доходу власнику.

Крім того, суд враховує, що представником позивача не обґрунтовано необхідності забезпечення позову у зв`язку з подією, яка ймовірно настане або може настати в майбутньому, а тому наявність чи відсутність підстав для забезпечення позову оцінюються судом з урахуванням фактичних обставин справи і змісту позовних вимог.

Аналізуючи викладені обставини, приймаючи до уваги норми процесуального законодавства, виходячи з оцінки доводів, наданих представником позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності і обґрунтованості вимог заявника щодо забезпечення позову, забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовних вимог, у зв`язку з недоведеністю, що невжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст.149-153,260 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви позивача Товариства з обмеженою відповідальністю Зоря 2016 про забезпечення позову за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Зоря 2016 до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики, шляхом накладання арешту на земельну ділянку площею 2,8918 га, за кадастровим номером 5322283000:00:001:1348, яка розташована на території Милорадівської сільської ради Котелевського району Полтавської області, яка належить ОСОБА_1 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 24.10.2017 року, зареєстрованого в реєстрі за №985, та заборонити іншим особам вчиняти будь-які дії щодо вказаної земельної ділянки, до виконання рішення у справі - відмовити повністю.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Котелевський районний суд Полтавської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя

СудКотелевський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.06.2021
Оприлюднено25.06.2021
Номер документу97895990
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —535/676/21

Рішення від 21.04.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Рішення від 21.04.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 27.02.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 25.01.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 01.12.2021

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 12.08.2021

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 12.08.2021

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 04.08.2021

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Котелевський районний суд Полтавської області

Шолудько А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні