Ухвала
від 29.06.2021 по справі 11/101
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області

Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а

e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://zk.arbitr.gov.ua


УХвала

"29" червня 2021 р. м. Ужгород Справа № 11/101

Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригара Л.І.,

розглянувши заяву Управління Державної казначейської служби України у Воловецькому районі Закарпатської області про заміну боржника (відповідача) у справі № 11/101 за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , м. Ужгород до відповідача Воловецької районної ради, смт. Воловець про стягнення 161 586 гривень,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 10.03.2010 року припинено провадження у справі № 11/101 у зв`язку із затвердженням мирової угоди між сторонами спору.

На примусове виконання ухвали суду від 10.03.2010 року у справі № 11/101 Господарським судом Закарпатської області видано відповідний наказ від 19.07.2019 року .

На адресу Господарського суду Закарпатської області надійшла заява Управління Державної казначейської служби України у Воловецькому районі Закарпатської області про заміну боржника (відповідача) у справі № 11/101 на його правонаступника Мукачівську районну раду.

Дослідивши подану заяву, суд приходить до висновку, що заява підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.

Частиною 1 статті 170 Господарського процесуального кодексу України визначено, що будь - яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

У відповідності до п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, заявник в якості належних доказів надіслання іншим учасникам справи копії заяви про заміну боржника (відповідача у справі) у справі № 11/101, має подати розрахунковий документ (касовий чек, поштову квитанцію), який підтверджує факт прийняття для пересилання поштового відділенням зв`язку разом з описом вкладення кореспонденції у цінний лист, який підтверджує зміст поштового відправлення.

Проте, заявником не подано доказів, які б підтверджували надіслання боржнику - Воловецькій районній раді поданої до суду заяви про заміну боржника на його правонаступника у справі № 11/101. Долучені до заяви фіскальні чеки на адресу ОСОБА_1 та Мукачівської райради не підтверджують надіслання саме поданої до суду заяви про заміну боржнику його правонаступником.

Крім того, заявником не подано суду документальних доказів правонаступництва Мукачівської районної ради за правами та обов`язками Воловецької районної ради (як вбачається із Витягу з ЄДР Воловецька районна рада не виключена з ЄДРЮОФОПтаГФ; у витязі навіть не зазначено про будь-який процес реорганізації ради).

Відповідно до ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Враховуючи те, що заява Управління Державної казначейської служби України у Воловецькому районі Закарпатської області про заміну боржника (відповідача) у справі № 11/101 не відповідає вимогам ст. 170 Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку, що така підлягає поверненню без розгляду.

Керуючись ст. ст. 170, 234 Господарського процесуального кодексу України,

СУД ПОСТАНОВИВ:

1. Повернути Управлінню Державної казначейської служби України у Воловецькому районі Закарпатської області заяву про заміну боржника (відповідача) у справі № 11/101 на 5 аркушах з додатками на 4 аркушах.

2. На підставі ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду згідно ст. 256 Господарського процесуального кодексу України подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без участі учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (ухвали). Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду.

3. Ухвалу надіслати сторонам у справі.

4. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Ухвалу складено та підписано 29.06.2021 року.

Суддя Пригара Л.І.

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення29.06.2021
Оприлюднено30.06.2021
Номер документу97961947
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/101

Ухвала від 24.11.2021

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Якимчук Л.М.

Ухвала від 03.11.2021

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Якимчук Л.М.

Ухвала від 29.06.2021

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Якимчук Л.М.

Постанова від 20.04.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 25.03.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 23.02.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 01.02.2021

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 03.12.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 04.11.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Західний апеляційний господарський суд

Бонк Тетяна Богданівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні