ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

справа №619/2745/19

провадження №1-кс/619/780/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2021 року м. Дергачі

Слідчий суддя Дергачівського районного суду Харківської області Калиновська Л.В., розглянувши матеріали скарги представника ОСОБА_1 - адвоката Головко Аліни Ігорівни на постанову слідчого про закриття кримінального провадження, -

ВСТАНОВИВ

Так, представник ОСОБА_1 - адвокат Головко Аліна Ігорівна звернулася до слідчого судді Дергачівського районного суду Харківської області зі скаргою на постанову про закриття кримінального провадження №12019220280000891 від 06.07.2019.

Слідчий суддя, вивчивши скаргу, приходить до висновку про наявність підстав для повернення скарги, виходячи з наступного.

Порядок звернення до суду за судовим захистом у кримінальному провадженні врегульований Кримінальним процесуальним кодексом України.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду. Проте, право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Відповідно до вимог частини 1 статті 304 КПК України, скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого, дізнавача чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно статті 116 КПК України, процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту, або передано особі, уповноваженій їх прийняти.

Право на суд, одним із аспектів якого є право на доступ до суду, не є абсолютним. Право на суд, особливо щодо умов прийнятності скарги, може бути обмеженим настільки, щоб не було порушено саму сутність цього права, тобто, обмеження повинні мати законну мету і зберігати пропорційність між використаними засобами та досягнутими цілями.

Правовий строк існує у багатьох своїх різновидах, характер яких залежить від мети встановлення строку, його функцій, порядку регулювання відносин, яких він стосується і на які він має вплив. Одним із різновидів строків у кримінальному провадженні є строки за визначенням, до них належать абсолютно визначені, відносно визначені, не визначені, альтернативні (загальні та виключні).

Встановлення в законі порядку обчислення, продовження і поновлення строків обумовлюється необхідністю досягнення завдань кримінального провадження та забезпечення законних інтересів і прав суб`єктів кримінального процесу. Приписи КПК про строки регламентують тривалість строків, порядок їх обчислення та наслідки закінчення строків. У кримінальному процесуальному законодавстві України строки встановлюються, продовжуються і поновлюються.

Суворе дотримання строків у кримінальному процесі неможливе без чіткого знання правил їх обчислення. Для правильного обчислення строку важливого значення набувають приписи правових норм, які стосуються визначення початкового моменту перебігу строку, обставин, що впливають на його перебіг, і встановлення моменту його закінчення. При визначенні початку обчислення строку важливо точно знати момент, з якого починається його перебіг. Не викликає труднощів визначення його тоді, коли він прямо зазначений у законі. У тих випадках, коли початок перебігу строку не позначено, ним слід вважати момент учинення тієї процесуальної дії або настання події, що спричиняє виникнення відповідного процесуального обов`язку, для виконання якого і встановлюється цей строк.

Зважаючи на вищенаведене, суд дійшов висновку, що для особи, яка оспорює постанову про закриття кримінального провадження початком (початковим моментом) перебігу строку для подання скарги про оскарження постанови була дата дня отримання особою її копії.

Між іншим, ОСОБА_1 зазначає у поданій скарзі, що про існування оскаржуваної постанови йому стало відомо 25.04.2021 з Єдиного державного реєстру судових розслідувань.

Водночас, заявником не надано слідчому судді жодного належного доказу на підтвердження того, коли саме ним отримано оскаржувану постанову, окрім власноруч вказаної дати у тексті скарги. При цьому також слід зазначити, що скаржник не був позбавлений права протягом тривалого часу, а саме з 05.03.2021 року на отримання інформації про закриття кримінального провадження.

З наведених підстав, слідчий суддя прийшов до переконання про необхідність повернення скарги.

Також слідчий суддя вважає за необхідне роз`яснити скаржнику положення ч.7 ст.304 КПК України, а саме - повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому цим Кодексом.

З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст.ст.304, 372 КПК України

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Головко Аліни Ігорівни на постанову слідчого про закриття кримінального провадження - повернути скаржнику.

Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати скаржнику разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз`яснити скаржнику, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Харківського апеляційного суду. Оскільки ухвалу слідчого судді постановлено без виклику особи, яка може її оскаржити, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя Л. В. Калиновська

Дата ухвалення рішення 06.07.2021
Зареєстровано 08.07.2021
Оприлюднено 09.07.2021

Судовий реєстр по справі 619/2745/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 06.07.2021 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 14.04.2021 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 13.04.2021 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 17.12.2020 Харківський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 20.11.2020 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 19.11.2020 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 28.07.2020 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне
Ухвала від 23.07.2019 Дергачівський районний суд Харківської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону