ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
09.07.2021 р. Справа № 914/1582/21
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І. розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Управління безпеки міста Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик", м. Львів,
предмет позову: стягнення 55 383,72 грн.,
підстава позову: порушення зобов`язань по договору № 21 про закупівлю товару від 08.04.2020 року,
встановив:
07.06.2021 року до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Управління безпеки міста Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондор Логістик" про стягнення 55 383,72 грн.
Ухвалою суду від 14.06.2021 року позовну заяву залишено без руху та встановлено Управлінню безпеки міста Львівської міської ради строк 10 днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви у спосіб надання доказів надіслання позовної заяви іншій стороні справи, доказів на підтвердження зазначених у позовній заяві обставин щодо того, що сторонами було укладено специфікацію до договору № 21 про закупівлю товару від 08.04.2020 року; що факт передачі паливних карток підтверджується підписаними між сторонами актами прийому-передачі карток; що при черговій подачі картки на отримання палива позивача повідомлено про те, що решта талонів на дизпаливо на 1246 л на суму 26 988,36 грн. та бензин А-95 на 1252 л на загальну суму 28 395,36 грн. пусті і по них неможливо отримати товар, інформації стосовно наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, та попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Ухвала суду від 14.06.2021 року отримана позивачем 22.06.2021 року, відповідно, останнім днем для усунення недоліків було 02.07.2021 року.
07.07.2021 року позивачем подано заяву про усунення недоліків позовної заяви та клопотання про поновлення пропущеного строку. Позивач зазначає, що у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви не видалось можливим у зв`язку із перебуванням основного працівника, головного спеціаліста-юрисконсульта загально-організаційною відділу управління безпеки міста А.Семесюк у додатковій відпустці як матері двох дітей віком до 15 років, в період з 20.06.2021 р. по 02.07.2021р., згідно з Кодексом законів про працю України, Законом України Про відпустки .
Відповідно до ч. 1 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Суд звертає увагу, що відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантовано право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною. У такий спосіб здійснюється право на суд , яке відповідно до практики ЄСПЛ включає не тільки право ініціювати провадження, але й право отримати вирішення спору судом (рішення у справі Кутіч проти Хорватії , заява №48778/99).
Україна як учасниця конвенції повинна створювати умови для забезпечення доступності правосуддя як загальновизнаного міжнародного стандарту справедливого судочинства. Рішеннями ЄСПЛ визначено, що право на доступ до суду має застосовуватися на практиці і бути ефективним (рішення у справі Белле проти Франції ). Для того щоб право на доступ було ефективним, особа повинна мати реальну можливість оскаржити дію, що порушує її права (рішення у справах Белле проти Франції від 4.12.95 та Нун`єш Діаш проти Португалії від 10.04.2003).
Суворе трактування національним законодавством процесуального правила (надмірний формалізм) може позбавити заявників права звертатися до суду (рішення ЄСПЛ від 28.10.98 у справі Перес де Рада Каванил`єс проти Іспанії ).
Враховуючи, що строк усунення недоліків, допущених при поданні позовної заяви, закінчився 02.07.2021 року (п`ятниця), а клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку та заява про усунення недоліків подані 07.07.2021 року, враховуючи наведені вище норми, суд вважає за необхідне поновити позивачу пропущений ним процесуальний строк на подання заяви про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. Як передбачено ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи ціну даного позову, на час відкриття провадження у даній справі суд зазначає, що доцільним є здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін (ч.5 ст.252 ГПК України). Відповідно до ч.5 ст.252 ГПК України суд з власної ініціативи для повного та всебічного встановлення обставин справи, вважає за необхідне здійснювати розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. ст. 12, 20, 119, 162, 164, 176, 178, 181, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Задовольнити клопотання Управління безпеки міста Львівської міської ради про поновлення строку для усунення недоліків позовної заяви.
2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 914/1582/21.
3. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
4. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 28.07.21 року о 11:40 год. у приміщенні Господарського суду Львівської області адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
5. Сторонам забезпечити обов`язкову явку представників в судове засідання.
6. Встановити відповідачу строк - 15 днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7. Встановити позивачу строк - 5 днів з дня отримання відзиву на позов для подання відповіді на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
8. Встановити відповідачу строк - 5 днів з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення. Копія заперечення та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) запереченням до суду.
9. Відзив на позовну заяву (відповідь на відзив, заперечення) із відповідними доказами про їх відправку іншій стороні мають бути в зазначені терміни надіслані на адресу Господарського суду Львівської області або подані через канцелярію суду.
10. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на сторінці Господарського суду Львівської області https://court.gov.ua/sud5015/ на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суд повідомляє, що учасники справи, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та інші особи мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі "Електронний суд" після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Детальнішу інформацію про переваги Електронного суду можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015 /.
Для осіб, які зареєстровані в системі Електронний суд , повідомлення, повістки, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично.
Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами в електронному вигляді учасникам справи необхідно повідомити суду свої електронні адреси одночасно із поданням відповідної письмової заяви про надіслання документів виключно в електронному вигляді, а державним (місцевим) органам влади - надати згоду на можливість надсилання судових рішень на електронні адреси, вказані на їх офіційних сайтах чи на бланках документів.
Суддя Р.І. Матвіїв
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2021 |
Оприлюднено | 12.07.2021 |
Номер документу | 98202338 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні