Ухвала
від 23.07.2021 по справі 2-161/11
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

23 липня 2021 року

м. Київ

справа № 2-161/11

провадження № 61-4820св21

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:

Калараша А. А. (суддя-доповідач), Петрова Є. В., Ткачука О. С.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 , правонаступником якої є ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю Квас Бевериджиз , третя особа - ОСОБА_3 , про стягнення збитків, заподіяних порушенням прав інтелектуальної власності на винахід та корисну модель, якими охороняється спосіб виробництва концентрату квасного сусла,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТОВ Квас Бевериджиз , третя особа - ОСОБА_3 , про стягнення збитків, заподіяних порушенням прав інтелектуальної власності на винахід та корисну модель, якими охороняється спосіб виробництва концентрату квасного сусла.

Справа розглядалася судами неодноразово.

Останнім рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя

від 13 вересня 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Запорізького апеляційного суду від 18 березня 2021 року рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 13 вересня 2017 року

в частині стягнення шкоди у розмірі 58 542 700,00 грн скасовано та ухвалено нове судове рішення, яким позовні вимоги в цій частині задоволено.

Стягнуто з ТОВ Квас Бевериджиз на користь ОСОБА_2 , яка є правонаступником ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 58 542 700,00 грн.

Рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову про стягнення інфляційних витрат у розмірі 47 823 531,63 грн та 3 % річних у розмірі

8 132 047,00 грн змінено з підстав, викладених у мотивувальній частині постанови суду апеляційної інстанції.

У березні 2021 року ТОВ Квас Бевериджиз подало до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Запорізького апеляційного суду від 18 березня 2021 року, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Ухвалою Верховного Суду від 05 квітня 2021 року відкрито касаційне провадження та витребувано з матеріали справи з суду першої інстанції.

Зупинено виконання постанови Запорізького апеляційного суду від 18 березня 2021 року.

У квітні 2021 року ТОВ Квас Бевериджиз подало до Верховного Суду доповнення до касаційної скарги.

Ухвалою Верховного Суду від 23 квітня 2021 року прийнято доповнення до касаційної скарги та доповнено підстави касаційного оскарження.

У травні 2021 матеріали справи № 2-161/11 надійшли до Верховного Суду.

Аналіз змісту касаційної скарги свідчить про те, що ТОВ Квас Бевериджиз просить про розгляд справи за участю учасників справи.

У задоволенні вказаного клопотання слід відмовити з огляду на наступне.

Згідно з частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Абзац другий частини першої вказаної статті визначає, що у разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

Таким чином, питання виклику учасників справи для надання пояснень у справі вирішується Верховним Судом з огляду на встановлену необхідність таких пояснень.

Положення частин п`ятої та шостої статті 279 ЦПК України, якою врегульовано порядок розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження в суді першої інстанції, не застосовуються при касаційному розгляді, оскільки суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права та не вирішує питань доказування у справі і не встановлює обставин справи.

Відповідно до частини тринадцятої статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи.

Оскільки судом касаційної інстанції не приймалося рішення про виклик осіб, які беруть участь у справі, для надання пояснень у справі, і такої необхідності колегія суддів не вбачає, то підстави для розгляду справи за участю учасників справи відсутні.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду вважає, що справа підлягає призначенню до судового розгляду, оскільки доводи касаційної скарги викликають необхідність перевірки матеріалів справи.

Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

Згідно із частиною першою статті 7 ЦПК України розгляд справ у судах проводиться усно і відкрито, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Такий випадок передбачено у частині тринадцятій статті 7 ЦПК України, згідно з якою розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Оскільки Верховним Судом у складі постійної колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду не приймалося рішення про виклик учасників справи для надання пояснень у справі, то справа розглядатиметься в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами (у письмовому провадженні), а копія судового рішення у такому разі надсилається у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 272 ЦПК України.

З огляду на те, що згідно із частиною першою статті 8 ЦПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи, така інформація оприлюднюється на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, з урахуванням категорії і складності справи, справу розглянути колегією у складі п`яти суддів.

Керуючись частиною тринадцятою статті 7, частиною одинадцятою статті 34, частиною першою статті 401, частиною першою статті 402 ЦПК України, Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

Справу за позовом ОСОБА_1 , правонаступником якої є ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю Квас Бевериджиз , третя особа - ОСОБА_3 , про стягнення збитків, заподіяних порушенням прав інтелектуальної власності на винахід та корисну модель, якими охороняється спосіб виробництва концентрату квасного сусла, призначити до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, у складі колегії з п`яти суддів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: А. А. Калараш

Є. В. Петров

О. С. Ткачук

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення23.07.2021
Оприлюднено29.07.2021
Номер документу98606923
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-161/11

Постанова від 15.02.2022

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 23.07.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Постанова від 01.06.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Постанова від 01.06.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 11.05.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 11.05.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Кримська О. М.

Ухвала від 23.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 05.04.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Калараш Андрій Андрійович

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Запорізький районний суд Запорізької області

Мінгазов Р. В.

Постанова від 18.03.2021

Цивільне

Запорізький апеляційний суд

Дашковська А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні