Ухвала
від 02.08.2021 по справі 903/869/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

02 серпня 2021 року Справа № 903/869/15 Господарський суд Волинської області у складі судді Дем`як В.М., за участі секретаря судового засідання Русинчук М.М. розглянувши матеріали заяви Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області

про заміну сторони виконавчого провадження

по справі №903/869/15

за позовом: Ратнівського міжрайонного управління водного господарства, смт. Ратне

до відповідачів:

- Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації, м. Луцьк

- Залухівської сільської ради Ратнівського району, Ратнівський р-н, с. Залухів

- Любохинівської сільської ради Старовижівського району, Старовижівський р-н, с. Любохини

третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів: Головне управління державної казначейської служби України у Волинській області, м.Луцьк

про стягнення 187 019,89 грн.

уповноважені представники сторін в судове засідання не прибули;

встановив:

14.07.2021 через відділ документального забезпечення та контролю суду Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області подав заяву за вх. №01-77/61/21, в якій просить замінити сторону стягувача у наказі Господарського суду Волинської області № 903/869/15-1 від 07.12.2015 на іншу юридичну особу на Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області (43005, Волинська область, м. Луцьк, вул. 8-го Березня, код ЄДРПОУ 13345605).

Ухвалою суду від 16.07.2021р. заяву призначено до розгляду в судовому засіданні на 02.08.2021.

28.07.2021 через відділ документального забезпечення та контролю суду представник заявника подав клопотання за вх. №01-57/4385/21, у якому просить здійснювати розгляд даної заяви без його участі, заяву підтримує в повному обсязі.

22.07.2021 через відділ документального забезпечення та контролю суду Управління агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації подало:

1) заяву за вх.№01-57/4197/21 про зміну найменування та місцезнаходження відповідача з Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (43000, м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 00730282) на Управління агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (43016, м. Луцьк, вул. Шевченка, 41, код ЄДРПОУ 00730282). На підтвердження зміни найменування та місцезнаходження відповідач надав суду розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 07.02.2020 №59 та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 23.03.2021 від 08.08.2019р.,

2) клопотання за вх.№01-57/4198/21 в якому просить здійснювати розгляд заяви з врахуванням нової назви відповідача Управління агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації та нової юридичної адреси управління: 43016, м. Луцьк, вул. Шевченка, 41, без участі його представника.

У визначений господарським судом день та час учасники судового процесу в судове засідання своїх уповноважних представників не направили.

Розглянувши заяву Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, оцінюючи заяву та мотивацію в її обґрунтування за своїм переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог, дійшов до висновку про підставність відповідної заяви та необхідність її задоволення. Викладена позиція суду пов`язана з наступними обставинами:

Рішенням Господарського суду Волинської області від 03.11.2015 у справі №903/869/15 постановлено стягнути з Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (43000, м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 00730282) на користь Ратнівського міжрайонного управління водного господарства (44100, смт. Ратне, вул. Шевченка, 36, код ЄДРПОУ 05430343) 187 019,89грн. заборгованості, з них: 103 791,71 грн. - основного боргу, 78 570,80грн. - інфляційних втрат, 4657,38 грн. - 3% та 3 740,41 грн. в повернення витрат по сплаті судового збору. В задоволенні позову до Залухівської сільської ради Ратнівського району відмовлено. В задоволенні позову до Любохинівської сільської ради Старовижівського району відмовлено.

На примусове виконання вказаного рішення 07.12.2015 Господарським судом Волинської області видано наказ №903/869/15-1.

Судом встановлено, що згідно п. 1-2 Наказу Державного агентства водних ресурсів України від 01.06.2020р. №485 Про реорганізацію Ратнівського міжрайонного управління водного господарства визначено, реорганізувати Ратнівське міжрайонне управління водного господарства (код ЄДРПОУ 05430343, вул. Шевченка, 36, смт. Ратне, Ратнівський район, Волинська область, 44100) шляхом приєднання до Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області (код ЄДРПОУ 13345605, вул. 8-го Березня, 1, м. Луцьк, Волинська область, 43005).

Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу; усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив; про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.

Частинами 1, 2 статті 334 ГПК України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником; заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив. У разі якщо сторона виконавчого провадження змінила найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім`я чи по батькові (для фізичної особи), виконавець, за наявності підтверджуючих документів, змінює своєю постановою назву сторони виконавчого провадження.

Частиною 3 статті 334 ГПК України визначено, що суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб; неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 25.04.2018р. по справі №2-н-148/09.

За приписами ч. 6 ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Відповідно до ч. 4 ст. 236 ГПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Верховний Суд в постанові №643/4902/14-ц від 05.02.2018р. зазначив, що судові рішення, які набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Вибуття первісного кредитора і заміна його новим не скасовує обов`язковості виконання рішення суду, при цьому реалізувати право на примусове стягнення присуджених судом сум можливо лише шляхом заміни сторони стягувача у виконавчому провадженні, оскільки новий кредитор, без вирішення питання про заміну сторони у зобов`язанні, не має права звернутися до органу державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду.

Таким чином, процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником), тому у кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права, які мали місце.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.

Перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми; у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов`язки попередньої юридичної особи (ст. 108 ЦК України).

Отже, Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області є правонаступником Ратнівського міжрайонного управління водного господарства, до якого з моменту припинення діяльності переходять усі майнові права та обов`язки Ратнівського міжрайонного управління водного господарства.

Враховуючи вище викладене, заява Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області про заміну сторони стягувача - Ратнівського міжрайонного управління водного господарства на Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області (Наказ Державного агентства водних ресурсів України від 01.06.2020р. №485 "Про реорганізацію Ратнівського міжрайонного управління водного господарства") є підставною та підлягає до задоволення.

Щодо клопотання відповідача про зміну найменування та місцезнаходження відповідача, суд зазначає, що сама лише зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи.

Водночас зміна найменування юридичної особи та адреси її місцезнаходження тягнуть за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів. У разі коли така зміна сталася у процесі вирішення спору господарським судом, про неї обов`язково зазначається в описовій частині рішення (при цьому у мотивувальній частині, за необхідності, також зазначається нове найменування учасника судового процесу) або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи.

Судом встановлено, що належним відповідачем (боржником) у даній справі, з огляду на відповідне клопотання сторони та документи в його обґрунтування, є Управління агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації (43016, м. Луцьк, вул. Шевченка, 41, код ЄДРПОУ 00730282).

Керуючись ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 52, 232-235, 334 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Заяву Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області за №01-77/61/21 про заміну сторони стягувача його правонаступником задоволити.

2. Замінити сторону (стягувача) щодо примусового виконання наказу Господарського суду Волинської області від 07.12.2015 за №903/869/15-1, виданого на виконання рішення Господарського суду Волинської області від 03.11.2015 у справі №903/869/15: Ратнівське міжрайонне управління водного господарства (44100, смт. Ратне, вул. Шевченка, 36, код ЄДРПОУ 05430343) на Регіональний офіс водних ресурсів у Волинській області (м. Луцьк, вул. 8-го березня, 1, код ЄДРПОУ 13345605).

Відповідно до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Відповідно до ч.1 п.26 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України ухвала про заміну чи відмову у заміні сторони у справі (процесуальне правонаступництво) або сторони виконавчого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Повний текст ухвали складено 03.08.2021

Суддя В. М. Дем`як

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення02.08.2021
Оприлюднено05.08.2021
Номер документу98748788
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/869/15

Ухвала від 02.08.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 16.07.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 13.07.2021

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 29.11.2016

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 08.11.2016

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 28.10.2016

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Судовий наказ від 07.12.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 26.11.2015

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Бучинська Г.Б.

Рішення від 03.11.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.09.2015

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем`як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні