Ухвала
від 17.08.2021 по справі 592/10246/21
КОВПАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 592/10246/21

Провадження № 1-кс/592/4931/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2021 року м.Суми

Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Окружної прокуратури м. Суми ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12021200480001658, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України,

встановив:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту в якому просить накласти арешт на наступні предмети, речі та документи, що були вилучені під час обшуку, який проводився у нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 на підставі ухвали слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми (справа № 592/10199/21, провадження № 1-кс/592/4906/21): 1) Фішки (чіпи) для гри в покер, зокрема: Фішки (чіпи) зеленого кольору, номіналом 25, у кількості - 200 од.; Фішки (чіпи) чорного кольору, номіналом 100, у кількості - 199 од.; Фішки (чіпи) рожевого кольору, номіналом 500, у кількості - 200 од.; Фішки (чіпи) синього кольору, номіналом 1000, у кількості - 200 од.; Фішки (чіпи) сірого кольору, номіналом 5000, у кількості - 200 од.; 2) 9 пластикових лотків для зберігання фішок (чіпів); 3) Системний блок чорного кольору на якому відсутні його назва, модель, а також серійний номер; 4) 106 карт для гри в покер; 5) 7 колод гральних карт, запакованих у прозорі полімерні упаковки; 6) Стіл для гри в покер чорного кольору з кольоровими малюнком та написами «Moonlight RFID Poker Table» (умовно № 1) з серійним номером GB-141; 7) Стіл для гри в покер червоно-чорного кольору (умовно № 2) на ігровій поверхні якого зображені цифри від «1» до «10» по колу та логотипи закладу «VISАVI» жовтого кольру; 8) 18 стільців з тканинним покриттям червоного кольору та металевою основою чорного кольору, які обладнанні місцем для сидіння, спинкою та підлокітниками, а також бирками чорно-жовтого кольору з написами «GameBridge.ua»; 9) 2 стільці з тканинним покриттям чорного кольору, що обладнані місцем для сидіння, спинкою, 5-а колесами у нижній частині, а також бирками чорно-жовтого кольору з написами «GameBridge.ua»; 10) Документи, якими керується заклад у своїй діяльності, а саме : Копія Положення про проведення спортивних змагань зі спортивного покеру ГО «Федерація спортивного покеру Сумщини» на 2 арк.; Копія протоколу № 1 установчих зборів ГО «Федерація спортивного покеру Сумщини» від 15.07.2021 на 2 арк.; Копія протоколу № 1907-21 від 19.07.2021; Копія Статуту ГО «Федерація спортивного покеру Сумщини» на 6 арк.; Аркуш паперу формату А-4 із заголовком «Громадська організація Федерація спортивного покеру Сумщини», Турніри по спортивному покеру на серпень 2021, у лівому верхньому куті якого міститься відтиск печатки синього кольору ГО «Федерація спортивного покеру Сумщини»; Аркуш формату А-4 із заголовком «Турнир по спортивному покеру» без реквізитів (дати, вих. номеру, підпису тощо); Відомість обліку стартових внесків до турніру Баунти 500+200, дата 12.08.2021. У графі «Сума стартового внеску» вказано число «700», який виконано рукописом на 1 арк.

Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у Кримінально процесуальному кодексі України.

Відповідно до ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач. У клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень статті 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності ;арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати , або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до частини шостої статті 170 цього Кодексу. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання. У клопотанні цивільного позивача, слідчого, прокурора про арешт майна підозрюваного, обвинуваченого, юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, третіх осіб для відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, повинно бути зазначено: 1) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір позовних вимог; 2) докази факту завдання шкоди і розміру цієї шкоди.

Ухвалою слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми від 13.08.2021 надано слідчомуСВ СумськогоРУП ГУНПв Сумськійобласті ОСОБА_3 або іншиміз групислідчих дозвіл напроведення обшукунежитлового приміщенняза адресою: АДРЕСА_1 ,загальною площею280кв.м,правокористувачем якогоє ОСОБА_5 ,що орендуєйого напідставі договору№ 06/21від 08.06.2021,що укладенийз фізичноюособою підприємцем ОСОБА_6 (орендодавець),з метоювиявлення тафіксації матеріальнихоб`єктів,які булизнаряддям вчиненнякримінального правопорушення,зберегли насобі йогосліди абомістять іншівідомості,які можутьбути використаніяк доказфакту чиобставин,що встановлюютьсяпід часкримінального провадження,в томучислі предмети,що булиоб`єктом кримінальнопротиправних дій,гроші,цінності таінші речі,набуті кримінальнопротиправним шляхомабо отриманіюридичною особоювнаслідок вчиненнякримінального правопорушення,а саме - обладнання та інвентар для гри в покер (гральні карти, фішки, чіпи тощо), столи та стільці для гри в покер, імітуючі гральний процес програмні продукти, фінансово-господарські документи з відображенням ведення незаконної діяльності щодо отримання прибутків та понесених витрат, чеки/талони, що підтверджують факт сплати гравцями грошових коштів з метою участі у грі, відомості щодо осіб залучених в якості працівників незаконного закладу з проведення азартних ігор, документів щодо оренди (власності) приміщення, списки постійних гравців, документи, якими керується заклад у своїй діяльності (статут, регламенти, накази, розпорядження тощо), комп`ютерна техніка та інше технічне обладнання на яких може міститися зазначена інформація та за допомогою якого надаються незаконні послуги з організації абопроведення азартнихігор (відео-реєстратори, маршрутизатори тощо), боргові розписки, щодо невиплачених виграшів як на паперових, так і магнітних носіях, відомості щодо осіб причетних до організації та діяльності підпільних закладів гральних закладів, грошові кошти і матеріальні цінності, отримані внаслідок злочинної діяльності, а також інші речі і документи, що містять відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 203-2 КК України.

Подане клопотання не відповідає вимогам статті 171 КПК України, оскільки до клопотання не додано документів, які підтверджують право власності на речі, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження цими речами станом на час звернення з клопотанням до слідчого судді.

У клопотанні не зазначено: підстави і мету відповідно до положень частини 1 та 2 статті 170 КПК України та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна.

Крім того, стаття 98 КПК України передбачає, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність, можливість спеціальної конфіскації майна; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Клопотання слідчого не містить відомостей яким саме критеріям ч.1 ст.98 КПК України відповідають речі (кожнаокремо) у даному кримінальному провадженні та яка мета накладення арешту на речі та яким саме ознакам відповідають.

Також, слідчим не зазначено інформації про власника майна, тобто слідчий суддя позбавлений можливості належним чином повідомити власника та володільця майна про розгляд клопотання про накладення арешту.

Згідно ч. 3 ст. 172 КПК України слідчий суддя, суд, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу, повертає його прокурору, цивільному позивачу та встановлює строк в сімдесят дві години або з урахуванням думки слідчого, прокурора чи цивільного позивача менший строк для усунення недоліків, про що постановляє ухвалу. У такому разі тимчасово вилучене в особи майно підлягає негайному поверненню після спливу встановленого суддею строку, а у разі звернення в межах встановленого суддею строку з клопотанням після усунення недоліків - після розгляду клопотання та відмови в його задоволенні.

Аналізуючи вищезазначені положення КПК України, встановивши, що клопотання про арешт майна подано без додержання вимог статті 171 цього Кодексу.

Більше того відповідно до ч. 2 ст. 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно з Положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженим наказом Генерального прокурора від 30 червня 2020 року № 298 (далі - Положення), Реєстр - створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюються збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у пункті 1 глави 2 цього розділу, які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесені до Реєстру, з дотриманням вимог кримінального процесуального законодавства та законодавства, яким врегульовано питання захисту персональних даних та доступу до інформації з обмеженим доступом.

Відповідно до п. 1 глави 2 Положення до Реєстру вносяться відомості, у тому числі, про прізвище, ім`я, по батькові керівника органу прокуратури, прокурора, керівника органу досудового розслідування, слідчого, детектива, керівника органу дізнання, дізнавача (уповноваженої особи інших підрозділів), який вніс відомості до Реєстру та/або розпочав досудове розслідування та/або здійснює досудове розслідування чи процесуальне керівництво.

Так, слідчим у клопотанні зазначено, що слідчий декілька разів було здійснено огляд приміщення за адресою м. Суми вул. Г. Кондратьєва, 8, однак до ЄРДР зазначені відомості внесені не було.

Враховуючи вищезазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання сторони обвинувачення про арешт майна, у відповідності до ч. 3 ст. 172 КПК України, підлягає поверненню прокурору для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 171 - 172, 309 КПК України,

постановив:

Клопотання слідчого Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 погоджене з прокурором Окружної прокуратури м. Суми ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12021200480001658, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України повернути прокурору та встановити строк в сімдесят дві години з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКовпаківський районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення17.08.2021
Оприлюднено23.05.2024
Номер документу99021920
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —592/10246/21

Ухвала від 28.04.2023

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 07.02.2022

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 07.02.2022

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 22.09.2021

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Рунов В. Ю.

Ухвала від 23.08.2021

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Литовченко О. В.

Ухвала від 23.08.2021

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Литовченко О. В.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Ковпаківський районний суд м.Сум

Литовченко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні