ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"25" серпня 2021 р. Справа№ 910/5520/21
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Євсікова О.О.
суддів: Сітайло Л.Г.
Мартюк А.І.
розглянувши матеріали апеляційної скарги
Міністерства юстиції України
на рішення Господарського суду міста Києва від 05.07.2021 (повний текст складено 15.07.2021)
у справі № 910/5520/21 (суддя Гумега О.В.)
за позовом ОСОБА_1 ,
ОСОБА_2
до Міністерства юстиції України,
третя особа-1 , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивачів:
державний реєстратор Чабанівської селищної ради Фастівського району Київської області Коваленко Дмитро Вікторович,
третя особа-2 , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:
ОСОБА_3 ,
третя особа-3 , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:
ОСОБА_4 ,
про визнання протиправним та скасування наказу,
в с т а н о в и в :
Рішенням Господарського суду міста Києва від 05.07.2021 позов задоволено повністю.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Міністерство юстиції України звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.08.2021 та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.08.2021 апеляційну скаргу передано колегії суддів у складі: головуючий суддя Євсіков О.О., судді Мартюк А.І., Сітайло Л.Г.
Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення її без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень; 2) докази сплати судового збору; 3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі; 4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів встановила, що до скарги не додано доказів сплати судового збору в установленому порядку і розмірі.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір .
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1) п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставку судового збору встановлено у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставку судового збору встановлено у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ).
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Підпунктом 4) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно із Законом України Про державний бюджет на 2021 рік один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає 2 270,00 грн.
Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору (ч. 4 ст. 258 ГПК України).
Міністерство юстиції України у поданій апеляційній скарзі просить рішення Господарського суду міста Києва від 05.07.2021 скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову повністю.
Встановлено, що рішенням Господарського суду міста Києва від 05.07.2021 визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства юстиції України від 02.04.2021 року №1222/5 "Про задоволення скарги".
За текстом апеляційної скарги Міністерство юстиції України не вказує, що є особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону.
Таким чином за подання апеляційної скарги на рішення суду у цій справі підлягає сплаті 3 405,00 (2 270,00 х 150%) судового збору.
Міністерство юстиції України з апеляційною скаргою докази сплати судового збору встановленому порядку та розмірі не надало, що підтверджується Актом Господарського суду міста Києва № 248/21 від 06.08.2021 складеним про те, що під час розкриття конверта (апеляційна скарга № б/н по справі № 910/5520/21), який надійшов від Міністерства юстиції України, не виявилось вказаного у додатках документа, а саме: платіжного доручення.
Таким чином, Міністерство юстиції України сплатити за подання апеляційної скарги 3 405,00 грн судового збору.
Згідно зі ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки до апеляційної скарги не додані докази сплати судового збору в установленому законодавством розмірі, то така скарга не відповідає вимогам, визначеним ст. 258 ГПК України, та підлягає залишенню без руху із встановленням строку на усунення недоліків. У випадку не усунення у встановлений термін вказаних вище недоліків апеляційної скарги, апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Керуючись ст. ст. 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Міністерства юстиції України на рішення Господарського суду міста Києва від 05.07.2021 у справі № 910/5520/21 залишити без руху.
2. Надати Міністерству юстиції України строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме:
- надання доказів сплати судового збору в сумі 3 405,00 грн у встановленому порядку.
3. Попередити Міністерство юстиції України, що у випадку не усунення у встановлений термін недоліків, апеляційну скаргу буде повернуто скаржнику.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ПІК України ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Головуючий суддя О.О. Євсіков
Судді Л.Г. Сітайло
А.І. Мартюк
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2021 |
Оприлюднено | 27.08.2021 |
Номер документу | 99200756 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Євсіков О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні