Справа № 547/528/20
В И Р О К Провадження №1-кп/548/38/21
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 серпня 2021 року м.Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисника адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судукримінальне провадження№
12020170320000098 за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця тамешканця АДРЕСА_1 , українця,громадянина України, освітазагальна середня,одруженого,маючогона утриманніодну неповнолітнюдитину, непрацюючого,неінваліда, раніше не судимого, -
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст.249 ч. 1КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 у адміністративних межах с.Дем`янівка Семенівського району Полтавської області скоїв кримінальний проступокпри слідуючих обставинах.
Так, ОСОБА_4 23квітня 2020року унічний часдоби (точного часу встановити не вдалося), маючи умисел, спрямований на незаконне зайняття рибним добувним промислом, маючи при собі заборонене для любительського рибальства знаряддя лову, прибув до берега річки Сула на території НПП «Нижньосульський», який входить до складу природно-заповідного фонду України, розташованого в адміністративних межах с.Дем`янівка Семенівського району Полтавської області, після чого, на гумовому човні марки «BARK» з двома металевими веслами із полімерними лопастями вийшов на водний простір річки Сула, де виставив одну риболовецьку мисинову сітку: довжиною 70 м, висотою 1,5 м, розмір вічка 50х50 мм.
24.04.2020 року у нічний час доби, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_4 на гумовомучовні «BARK»з двомаметалевими веслами із полімернимилопастями,повернувся наводний простіррічки Сула до виставленоїраніше сітки,після чогопідняв їїіз водита поклавна дночовна,таким чиномнезаконно добуврибу різнихпорід унаступній кількості: лящ 20 шт., плітка 15 шт., карась 36 шт., судак 5 шт., товстолоб 1 шт., загальною вагою 26 кг, чим завдав водним біоресурсами шкоду у розмірі 14 316 грн., що згідно «Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства у межах території та об`єктів природно-заподіяного фонду України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 541 від 24.07.2013 року, є істотною шкодою.
Після цього, ОСОБА_4 разом із піднятою з води риболовецькою сіткою та рибою в ній на гумовому човні підплив до берега річки Сула, де о 04 год. 49 хв. був виявлений працівниками Семенівського відділення поліції Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 підтвердив всі обставини скоєння кримінального проступку, свою вину в скоєному визнав повністю, щиро розкаявся у скоєному, просить його суворо не карати.
Крім повного визнання своєї вини обвинуваченим, його вина підтверджується зібраними по справі доказами, дійсність та достовірність яких учасниками судового розгляду не оспорюється.
Обвинувачений ОСОБА_4 свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, в суді заявив, що сумнівів у достовірності доказів по справі, зібраних під час досудового розслідування кримінального провадження, він не має, ніякі обставини не оспорює, тому як обвинувачений, так і прокурор вважали недоцільним дослідження судом доказів, які ніким не оспорюються. За таких обставин після роз`яснень обвинуваченому та іншим учасникам судового провадження положень та наслідківст. 349 КПК України, судове слідство по справі було обмежене допитом обвинуваченого, дослідженням матеріалів кримінального провадження стосовно речових доказів, а також відомостей, які характеризують особу обвинуваченого.
Отже, своїми умиснимидіями,які виразилисяу незаконному зайняттірибним добувнимпромислом,що заподіялоістотну шкоду, обвинувачений ОСОБА_4 вчинив умисний кримінальний проступок, передбачений ч.1 ст. 249 КК України, а тому його дії вірно кваліфіковані за цією статтею Кримінального кодексу України.
Призначаючи вид та міру покарання обвинуваченому ОСОБА_4 за ст. 249 ч.1 КК України, суд враховує дані про особу обвинуваченого, обставини, що обтяжують та пом`якшують покарання.
Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_4 відповідно ст.66 КК України є щире каяття, що передбаченоч.1ст.66КК України.Суд визнаєвідповідно доположень ч.2ст.66КК Україниупом`якшуючою обставиноюте,що обвинувачений ОСОБА_4 повністю визнав вину в скоєному, кримінальне правопорушення скоїв вперше, раніше до кримінальної відповідальності не притягався, має на утриманні одну неповнолітню дитину.
Обставин,які обтяжуютьвідповідно ст.67КК Українипокарання обвинуваченого ОСОБА_4 , немає.
Суд враховує, що обвинувачений ОСОБА_4 вчинив кримінальнийпроступок,кримінальне правопорушення скоїв вперше, раніше до кримінальної відповідальності не притягався, щиро розкаявся в скоєному. Враховуючи вищенаведене та відсутність обставин, які обтяжують покарання, суд прийшов до висновку, що обвинуваченому ОСОБА_4 слід призначитипокаранняу виді штрафу.
Обрані обвинуваченому вид та міра покарання, за переконанням суду, відповідають не тільки тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, обставинам справи, але й особі обвинуваченого, є обґрунтованими та будуть відповідати цілям покарання.
Враховуючи особу обвинуваченого ОСОБА_4 , суд приходить до висновку про відсутність підстав для обрання відносно нього запобіжного заходу.
По даному кримінальному провадженню начальником Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області подано цивільний позов до обвинуваченого ОСОБА_4 провідшкодування збитків,завданих кримінальним правопорушенняму виглядізаподіяння шкоди навколишньому природномусередовищу, де прокурор просить суд стягнути з ОСОБА_4 14316, 00 грн. матеріальної шкоди.
В судовому засіданні встановлено та не заперечувалося учасниками судового процесу, що Погребняківська сільська рада Семенівського району Полтавської області, в інтересах якої подано даний цивільний позов, припинила свою діяльність, як юридична особа. Отже, на даний час у прокурора немає повноважень наведення справив частиніцивільного позовув інтересахнеіснуючої сільськоїради,а томувідповідно доп.1ч.2ст.257ЦПК України слід залишити без розгляду вищевказаний цивільний позов.
Судові витрати по даному кримінальному провадженню відсутні.
Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської областівід 28.04.2020 року на гумовий човен марки «BARK», два металевих весла з полімерними лопатями, двигун марки «MERCURY 3.3», одну риболовецьку мисинову сітку: довжиною 70 м, висотою 1,5 м, розмір вічка 50х50 мм.,рибу: лящ 20шт.,плітка 15шт.,карась 36шт.,судак 5шт.,товстолоб 1шт. на підставіст.174КПК України слід скасувати.
Питання про речові докази слід вирішити у відповідності до ст. 100 КПК України.
В ході судового розгляду на знайшло свого підтвердження використання ОСОБА_4 під час скоєння кримінального правопорушення двигуна марки «MERCURY 3.3», а отже немає підстав вважати, що вказаний речовий доказ є знаряддям вчинення цього кримінального правопорушення.
В ході судового розгляду встановлено та доведено належність двигуна марки «MERCURY3.3»саме ОСОБА_4 , а не ОСОБА_6 .
Так, з показань даних суду попереднім власником цього двигуна - свідком ОСОБА_7 слідує, що він продав двигун за грошові кошти саме ОСОБА_4 , а пізніше на прохання ОСОБА_6 він написав останньому формальну розписку, що продав цей двигун йому, але грошових коштів від нього не отримував. Крім того з показань суду свідка ОСОБА_8 слідує, що ОСОБА_4 володіє вказаним двигуном близько 10 років.
Таким чином, показаннями вищевказаних свідків спростовано дані, вказані в ухвалі слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської областівід 28.04.2020 року про належність двигуна саме ОСОБА_6 , який в подальшому був переданий останньому 29.04.2020 року на відповідальне зберігання.
За таких обставин двигун марки «MERCURY 3.3» не підлягає спеціальній конфіскації і його слід повернути власнику ОСОБА_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.31,176-179,369 - 371,373 - 376,394,395 КПК України, суд
З А С УД И В:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, та за цією статтею призначити йому покарання у виді штрафу на прибуток держави в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1 700, 00 грн.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 не застосовувати.
Цивільний позов, заявлений начальником Семенівського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 в інтересах держави в особі Погребняківської сільської ради Семенівського району Полтавської області до обвинуваченого ОСОБА_4 провідшкодування збитків,завданих кримінальним правопорушенняму виглядізаподіяння шкоди навколишньому природному середовищу залишити без розгляду.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Семенівського районного суду Полтавської областівід 28.04.2020 року на гумовий човен марки «BARK», два металевих весла з полімерними лопатями, двигун марки «MERCURY 3.3», одну риболовецьку мисинову сітку: довжиною 70 м, висотою 1,5 м, розмір вічка 50х50 мм.,рибу: лящ 20 шт., плітка 15 шт., карась 36 шт., судак 5 шт., товстолоб 1 шт.
Відповідно до ст.100 КПК речові докази по даному кримінальному провадженню
гумовий човенмарки «BARK»та дваметалевих веслаз полімернимилопастями,які знаходятьсяна зберіганнів ОСОБА_6 , залишити йому у власність;
двигун марки «MERCURY 3.3», який знаходиться на зберіганні в ОСОБА_6 , передати увласність ОСОБА_4 ;
рибу: лящ 20шт.,плітка 15шт.,карась 36шт.,судак 5шт.,товстолоб 1шт загальною вагою 26 кг., яку передано на зберігання НПП "Нижньосульський" - передати у власність НПП «Нижньосульський»;
застосувати спеціальну конфіскацію та конфіскувати в дохід держави на підставі ст.ст.96-1,96-2КК України одну риболовецьку мисинову сітку: довжиною 70 м, висотою 1,5 м, розмір вічка 50х50 мм.,яка знаходиться в кімнаті зберігання речових доказів Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області.
Згідно зі ч. ч. 6, 7 ст. 376 КПК України копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляції через Хорольський районний суд Полтавської області за виключенням оскарження обставин, які ніким не оспорювалися та не досліджувалися в суді.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Хорольський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99252344 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Хорольський районний суд Полтавської області
Миркушіна Н. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні