Справа №752/10614/21. Провадження № 11п/824/486/2021. Суддя-доповідач у апеляційній інстанції ОСОБА_1
Категорія: ст. 34 КПК України.
УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
1 вересня 2021 року м. Київ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні в місті Києві, клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє у захист прав та інтересів ОСОБА_6 , про направлення матеріалів клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 , за погодженням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України з Голосіївського районного суду міста Києва до Печерського районного суду міста Києва,
у с т а н о в и л а:
17 серпня 2021 року до Київського апеляційного суду надійшло клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє у захист прав та інтересів ОСОБА_6 , про направлення матеріалів клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 , за погодженням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України з Голосіївського районного суду міста Києва до Печерського районного суду міста Києва.
В обґрунтування клопотання вказано, що територіально підсудне клопотання про продовження строків досудового розслідування якого перебуває в провадженні ТУ ДБР, що розташоване в м. Києві (адреса: м. Київ, бул. Л. Українки, 26) та підсудне Печерському районному суду міста Києва. Вказано, що 26.04.2021 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набув статусу підозрюваного у вказаному кримінальному провадженні.
Зазначено, що територіальна підсудність визначається за місцем знаходження (реєстрації) відповідного державного органу, який є юридичною особою та в складі якого знаходиться слідчий підрозділ.
В клопотанні зазначено, що подано до суду апеляційної інстанції до початку слухання клопотання по суті.
Враховуючи викладене, просить визначити підсудність клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 , за погодженням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України за Печерським районним судом міста Києва; направити матеріали клопотання до Печерського районного суду міста Києва для їх розгляду по суті.
У судове засідання учасники кримінального провадження не з`явилися, про час та місце розгляду подання були повідомлені належним чином, проте їх неприбуття у відповідності до ч. 4 ст. 34 КПК України не перешкоджає розгляду питання.
Заслухавши доповідь головуючого судді, вивчивши матеріали кримінального провадження, проаналізувавши доводи клопотання, колегія суддів прийшла до висновку, що вказане клопотання підлягає задоволенню.
Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, як це передбачено ч. 2 ст. 34 КПК України,вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 34 КПК Україникримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо: 1) провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду; 3) обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження; 4) ліквідовано суд або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який здійснював судове провадження.
Вказаний перелік підстав для направлення кримінального провадження з одного суду до іншого є вичерпним.
До початку судового розгляду у виняткових випадках кримінальне провадження (крім кримінальних проваджень, що надійшли на розгляд Вищого антикорупційного суду) з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження може бути передано на розгляд іншого суду за місцем проживання обвинуваченого, більшості потерпілих або свідків, а також у разі неможливості здійснювати відповідним судом правосуддя (зокрема, надзвичайні ситуації техногенного або природного характеру, епідемії, епізоотії, режим воєнного, надзвичайного стану, проведення антитерористичної операції).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно відомостей, наданих захисником в судовому засіданні 31.08.2021 року при розгляді клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 , про направлення клопотання слідчого першого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_9 , у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. на розгляд до Печерського районного суду міста Києва, у складі головуючого судді ОСОБА_3 , суддів: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , а саме копій повісток про виклик до слідчого Першого слідчого відділу ТУ ДБР, розташоване у м. Києві, ОСОБА_10 , ОСОБА_6 запрошувався на допит у приміщення ТУ ДБР, каб. 46, розташоване у м. Києві, за адресою: бульвар Лесі Українки, 26.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 ЗУ "Про Державне бюро розслідувань" систему Державного бюро розслідувань складають центральний апарат, територіальні управління, спеціальні підрозділи, навчальні заклади та науково-дослідні установи. У складі Державного бюро розслідувань діють слідчі, оперативні підрозділи, підрозділи внутрішнього контролю та інші підрозділи. Організаційна структура Державного бюро розслідувань визначається Президентом України.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 ЗУ "Про Державне бюро розслідувань" для забезпечення виконання завдань Державного бюро розслідувань утворюються сім територіальних управлінь, кожне з яких поширює свою діяльність на кілька областей. При цьому Територіальні управління Державного бюро розслідувань є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням (ч. 5 ст. 9 цього Закону).
У складі кожного територіального управління створено такі органи досудового розслідування:
- Перший слідчий відділ (відділ з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції);
- Другий слідчий відділ (відділ з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя);
- Третій слідчий відділ (відділ з розслідування військових злочинів).
Крім того, на відміну від органів досудового розслідування територіальних підрозділів Національної поліції, які мають чітко визначену адресу свого розташування та територію, на яку поширюється їх юрисдикція, органи досудового розслідування територіальних управлінь Державного бюро розслідувань є структурним підрозділами відповідного територіального управління Державного бюро розслідувань, юрисдикція якого поширюється одразу на кілька областей. В ЗУ "Про Державне бюро розслідувань" та в Указі Президента України від 5 лютого 2020 року №41/2020 "Про затвердження організаційної структури Державного бюро розслідувань" не передбачено створення відокремлених (територіальних) структурних підрозділів у рамках територіальних управлінь Державного бюро розслідувань.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 132 КПК України, розташування органів досудового розслідування як структурних підрозділів територіальних управлінь Державного бюро розслідувань визначається виходячи саме з місця знаходження (розташування) відповідного територіального управління Державного бюро розслідувань.
З офіційного сайту Державно бюро розслідувань вбачається, що ТУ ДБР розташоване у місті Києві, та зареєстроване за адресою: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26.
Крім того, як вище зазначено, підозрюваний ОСОБА_6 викликався на допит до кабінету слідчого, який розташований за тією ж адресою.
За таких обставин, враховуючи вище викладене та ЗУ "Про державне бюро розслідувань", Указ Президента "Про затвердження організаційної структури Державного бюро розслідувань" розташуванням слідчого підрозділу - першого слідчого відділу ТУ ДБР, розташованого у м. Києві, є адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, що є юрисдикцією Печерського районного суду міста Києва.
З огляду на це, колегія суддів Київського апеляційного суду вважає необхідним задовольнити клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє у захист прав та інтересів ОСОБА_6 , та передати матеріали клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 , за погодженням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України на розгляд до Печерського районного суду міста Києва в порядку ст. 34 КПК.
Керуючись ст. ст. 32, 34 КПК України, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду
п о с т а н о в и л а:
Клопотання адвоката ОСОБА_5 , яка діє у захист прав та інтересів ОСОБА_6 , задовольнити.
Матеріали клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Києві) Територіального управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_7 , за погодженням прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_8 , про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №6902110001000087 від 24.03.2021 р. за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1 ст. 366 КК України направити нарозгляд до Печерського районного суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.
С У Д Д І:
ОСОБА_11 з ю б і н ОСОБА_12 Ш р о л ь
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 99401959 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Дзюбін В'ячеслав Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні