Дата документу 15.06.2021 Справа № 554/1094/21
Справа №554/1094/21
1-кс/554/9395/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.06.2021 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання захисника - адвоката ОСОБА_5 поданого в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про зміну запобіжного заходу , -
ВСТАНОВИВ:
10.06.2021 року до слідчого судді Октябрського районного суду м.Полтави надійшло клопотання захисника ОСОБА_5 подане в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про зміну запобіжного заходу у кримінальному провадженні №42020170000000186 внесеному в ЄРДР 31.08.2020 р. з застави на більш м`який запобіжний захід, а саме особисте зобов`язання.
Клопотання захисник підозрюваного обґрунтовує тим, що у провадженні слідчих СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020170000000186 від 31.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.
30 квітня 2021 року ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави задоволено клопотання слідчого СВ розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області та застосовано до ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 363 200 грн., у межах строку досудового розслідування до 09.05.2021 року.
07.05.2021 року ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави задоволено клопотання слідчого СВ розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області та продовжено ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 363 200 грн.
01 червня 2021 року Полтавським апеляційним судом було закрито провадження за апеляційною скаргою сторони захисту на ухвалу суду від 07.05.2021 року.
У ході розгляду справ, як у суді першої інстанції, так і в апеляційному суді, підозрюваним та його захисником було наголошено, що матеріальний стан гр. ОСОБА_4 не дозволяє йому виконати ухвалу суду та внести вказані кошти у якості застави. Про це слідчому судді в судовому процесі надавалися відповідні документи про матеріальний стан підзахисного.
Звертав увагу на те, що в матеріалах справи наявні лише припущення щодо неправомірності дій ОСОБА_4 . Прямі докази неправомірності дій його підзахисного відсутні, у зв`язку з чим, застосування запобіжного заходу у вигляді застави немає жодної правової підстави.
Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків. Свої процесуальні обов`язки ОСОБА_4 виконує належним чином: від суду не ховається, вчасно прибуває у судові засідання, за межі області не виїжджає, постійно мешкає за однієї адресою, із свідками у справі стосовно їх показань не спілкується.
При цьому з часу обрання застави відносно ОСОБА_4 він по першому телефонному дзвінку з`являвся до слідчого та суду.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені відповідною статтею. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Ризиками у кримінальному провадженні можуть бути наступні: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Жодний із цих ризиків не існує на даний час, оскільки у суду немає законних підстав вважати, а прокурор ніяким чином не довів, що його підзахисний буде переховуватися від суду, оскільки його попередня поведінка говорить про інше; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, він не може, оскільки всі докази стороною обвинувачення вже зібрані і найближчим часом справа буд скерована до суду для розгляду по суті.
Ризик незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні також не підтверджений належними доказами.
Вчиняти інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому він обвинувачується, я також не збираюся, і протилежному немає жодних доказів.
Одночасно сторона захисту наголошує на тому, що не внесення застави ОСОБА_4 в розмірі 363 200 грн., викликане не небажанням виконувати ухвалу суду, а фізичною неспроможністю зібрати відповідну суму коштів. Цьому перешкоджає невеликий розмір заробітної плати самого ОСОБА_4 , його дружини яка працює вчителем у школі, а також наявністю на утриманні двох малолітніх дітей.
У судовому засіданні підозрюваний та його захисник клопотання підтримали з підстав, викладених в клопотанні та просили його задовольнити.
Прокурор у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання сторони захисту.
Дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення підозрюваного, захисника, та прокурора, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно дост. 194 КПК Українипід час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводяться наданні сторонами кримінального провадження докази обставин, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального провадження; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначених у клопотанні.
Згідност. 177 КПК Україниметою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідност.178 КПК Українипри вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених устатті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: 1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; 3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; 4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; 5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; 6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого; 7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; 8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; 9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; 10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; 11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Слідчим суддею встановлено, що в СУ ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020170000000186 від 31.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 КК України.
30.04.2021 року ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду м. Полтави відносно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Відповідно до ч.1ст.201 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, до якого застосовано запобіжний захід, його захисник, має право подати до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, клопотання про зміну запобіжного заходу, в тому числі про скасування чи зміну додаткових обов`язків, передбачених ч.5ст.194КПК Українита покладених на нього слідчим суддею, судом чи про зміну способу їх виконання.
Відповідно до ч.5ст. 194 КПК Україниякщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті, слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов`язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов`язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором, а саме: 1) прибувати до визначеної службової особи із встановленою періодичністю; 2) не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватися від спілкування з будь-якою особою, визначеною слідчим суддею, судом, або спілкуватися з нею із дотриманням умов, визначених слідчим суддею, судом; 5) не відвідувати місця, визначені слідчим суддею або судом.
У клопотанніпро змінузапобіжного заходусторона захистувказує, з часу обрання застави відносно ОСОБА_4 він по першому телефонному дзвінку з`являвся до слідчого та суду, жодних ризиків не існує на даний час, його попередня поведінка говорить що знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, він не може, оскільки всі докази стороною обвинувачення вже зібрані і найближчим часом справа буде скерована до суду для розгляду по суті.
Виходячи з наведеного та враховуючи те, що кримінальне провадження, яке є з точки зору його розслідування по своїй суті є нескладним, не потребує проведення великого обсягу слідчих дій, з чого можливо зробити висновок про проведення по ньому майже всього обсягу запланованих слідчих дій, також окремої уваги заслуговує роль ОСОБА_4 в даному кримінальному правопорушенні, ставлення підозрюваного ОСОБА_4 до наслідків правопорушення, беручи до уваги вказані дані про особу підозрюваного, а саме: раніше не судимий, до кримінальної відповідальності не притягувався, має постійне місце проживання та міцні соціальні зв`язки, суд вважає, що існують достатні підстави для зміни щодо підозрюваного запобіжного заходу з недоцільного вже на даний час застави на особисте зобов`язання, оскільки заявлені стороною захисту обставини в сукупності з тяжкістю злочину та даними про особу підозрюваного, можуть слугувати виключною підставою для зміни йому запобіжного заходу.
На підставі викладеного, керуючисьст..201 КПК України, слідчий суддя,-
ухвалив:
Клопотання захисника - адвоката ОСОБА_5 поданого в інтересах підозрюваного ОСОБА_4 , про зміну запобіжного заходу - задовольнити.
Змінити підозрюваному ОСОБА_4 , запобіжний захід у вигляді застави на запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання строком на 2 місяці.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 такі обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора, за викликом;
- не відлучатися із населеного пункту, в якому він тимчасово проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання або роботи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 99494204 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про зміну запобіжного заходу |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Бугрій В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні