ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________________________________________________________________

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"10" вересня 2021 р. м ХарківСправа № 922/3615/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Смірнової О.В.

розглянувши матеріали

Фермерського господарства "Лідія" Хлевняк А.П., 62002, Харківська область, Краснокутський район, смт. Краснокутськ, вул. Партизанська, 2, код ЄДРПОУ 21223879 до 1. Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, 61145, м. Харків, вул. Космічна, 21, 2 під`їзд, 8, 9 поверхи; , 2. Краснокутської селищної ради Богодухівсього району Харківської області, 62000, Харківська область, Богодухівський район, смт. Краснокутськ, вул. Охтирська, 1 про визнання незаконним наказу

ВСТАНОВИВ:

07 вересня 2021 року до Господарського суду Харківської області з позовною заявою звернувся Позивач - Фермерське господарство "Лідія" ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та до Краснокутської селищної ради Богодухівсього району Харківської області, в якій просить суд:

- Відновити становище, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб`єктів господарювання - Фермерського господарства "Лідія" Хлевняк А.П., а саме відновити межі земельної ділянки в натурі шляхом усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, яка надана для ведення селянського (фермерського) господарства відповідно до Державного акту на право постійного користування землею серії Б№047928 1993 загальною площею 12,83 га ріллі (земельна ділянка площею 10,01 га, розташована за межами населеного пункту на території Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області, земельна ділянка площею 2,82 га - розташована в межах населеного пункту на території Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області) та зобов`язати внести відомості до Державного земельного кадастру пр. власності та речові права на земельну ділянку відомості щодо визнання за Фермерським господарством "Лідія" ОСОБА_1 право постійного користування земельною ділянкою, яка надана для ведення селянського (фермерського) господарства відповідно до Державного акту на право постійного користування землею серії Б№047928 1993 загальною площею 12,83 га ріллі (земельна ділянка площею 10,01 га, розташована за межами населеного пункту на території Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області, земельна ділянка площею 2,82 га - розташована в межах населеного пункту на території Краснокутської селищної ради Краснокутського району Харківської області);

- Визнати незаконним наказ Головного управління Держгеокадастру у Харківській області № 1296-СГ "Про відмову в наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою" та зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області виконати певні дії щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою Фермерському господарству "Лідія" Хлевняк А.П.

Дослідивши матеріали вказаної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч. 2 ст. 164 ГПК України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 4 ст. 162 ГПК України у разі, якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви немайнового характеру - один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Станом на 01.01.2021 р., прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2270,00 грн.

З підстав поданого Позивачем позову, останній повинен був сплатити за подання позову як за дві вимоги немайнового спору 4540,00 грн.

В порушення вимог ст. 164 ГПК України, Позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору за подання до господарського суду позовної заяви.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, оскільки позивач до позовної заяви не подано доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235, 254 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Фермерського господарства "Лідія" Хлевняк А.П. до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області та до Краснокутської селищної ради Богодухівсього району Харківської області - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк 10 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку.

3. Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

4. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

6. Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 10.09.2021 р.

Суддя О.В. Смірнова

Дата ухвалення рішення 10.09.2021
Зареєстровано 16.09.2021
Оприлюднено 17.09.2021

Судовий реєстр по справі 922/3615/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Рішення від 14.12.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 06.12.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 25.11.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 16.11.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 02.11.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 23.10.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 12.10.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 27.09.2021 Господарський суд Харківської області Господарське
Ухвала від 10.09.2021 Господарський суд Харківської області Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 922/3615/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону