Справа № 2-585/2012
РІШЕННЯ
Іменем України
15 березня 2012 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого Літвінова В.Є.
при секретарі Зелінському Я.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вишгороді цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання об`єкту незавершеного будівництва спільною сумісною власністю подружжя, визначення розміру частки в спільному майні та про розподіл об`єкту незавершеного будівництва та земельної ділянки в натурі,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання об`єкту незавершеного будівництва спільною сумісною власністю подружжя, визначення розміру частки в спільному майні та про розподіл об`єкту незавершеного будівництва та земельної ділянки в натурі.
В обгрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що спірний на його думку об`єкт незавершеного будівництва та земельна ділянка площею 0,0500 га, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 є спільною сумісною власністю подружжя, тому 1/2 частини об`єктів належить позивачу та відповідачу у рівних частках.
У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, просить задовольнити у повному обсязі.
Представник позивача підтримав свої вимоги, просить задовольнити у повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги не визнав, просить відмовити позивачу у задоволенні позову.
Відповідно до ст. 60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Крім того, статтею 70 СК України визначено, що у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Як встановлено судом, предметом спору, що виник між сторонами по справі є будинок, який розташований за адресою АДРЕСА_1 та земельна ділянка площею 0,0500 га, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яку відповідач придбав, знаходячись у шлюбі з позивачем.
Сторонами по справі не заперечується, що право власності на об`єкт незавершеного будівництва у встановленому порядку не зареєстроване.
Відповідно до ч. 2 ст. 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі. Споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. Тобто основний акт цивільного законодавства України фактично визначив три моменти виникнення права власності на об`єкт новоствореного нерухомого майна: момент завершення будівництва, та два випадки, які діють у разі якщо вони прямо передбачені законодавством - момент прийняття майна до експлуатації та момент його державної реєстрації.
Відповідно до статті 18 Закону України Про основи містобудування новозбудовані об`єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об`єктів забороняється.
Згідно із ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Крім того, відповідно до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень підставою для реєстрації права власності на майно є акт прийому нерухомого майна.
Однак, зазначена будівля, на частину якої претендує позивач, не введена в експлуатацію і первинне право власності на неї у встановленому порядку не зареєстроване.
Відповідно до статті 60 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Керуючись статтями 3, 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, ч. 2 ст. 331, 182 ЦК України, статтями 180, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України , суд
Вирішив :
Позов задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на Ѕ частину земельної ділянки площею 0,0500 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1
В іншій частині позову відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області.
Суддя
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2021 |
Номер документу | 99737331 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Цивільне
Вишгородський районний суд Київської області
Рудюк О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні