Яготинський районний суд Київської області
Справа № 2-145/2011
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
21.09.2021 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Кисіль О. А.
при секретарі Твердохліб Г. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія СІТІ ФІНАНС про заміну стягувача у виконавчому листі,
ВСТАНОВИВ:
В заяві до суду представник заявника вказав, що у провадженні Яготинського районного суду Київської області перебувала справа за позовом ПАТ Комерційний банк НАДРА до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 50 671 грн. 81 коп. та витрат по сплаті судового збору в розмірі 506 грн. 72 коп.. 21.03.2011 року Яготинським районним судом Київської області ухвалено рішення по справі № 2-145/11 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ Комерційний банк НАДРА заборгованості за кредитним договором у розмірі 50 671 грн. 81 коп. та витрат по сплаті судового збору в розмірі 506 грн. 72 коп.. Дане рішення набрало законної сили 07.04.2011 року. На виконання рішення Яготинським районним судом Київської області 07.04.2011 року видано виконавчий лист зі стороком його пред`явлення до 07.04.2012 року. 06.05.2020 року між Банком та ТОВ ФК СІТІ ФІНАНС укладено Договір GL6N016600 про відступлення прав вимоги. За умовами Договору відступлення Банк за результатами відкритих торгів (аукціону) з продажу майнових прав, оформлених протоколом електронного аукціону, передав, а новий кредитор прийняв у власність право вимоги за кредитним договором. Враховуючи вказане, просив замінити сторону стягувача у виконавчому листі по справі № 2-145/11 щодо стягнення з боржника, яким є ОСОБА_1 , на користь ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА заборгованості за кредитним договором в розмірі 50 671,81 грн. та замість Стягувача ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА , вказати Стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ СІТІ ФІНАНС (ЄДРПОУ 39508708), р/р № НОМЕР_1 в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК у м. Києві (МФО 380805).
В судове засідання представник заявника не з`явився, в заяві до суду просив розглядати заяву за відсутності заявника, підтримав заявлені вимоги.
ОСОБА_1 на розгляд справи не зявилася, про день та час розгляду справи повідомлялася відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України.
Стягувач в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлений.
Відповідно до ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
У ч. 1 ст. 512 ЦК України передбачено заміну кредитора іншою особою у зобов`язанні внаслідок: 1) передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); 2) правонаступництва; 3) виконання обов`язку боржника поручителем або заставодавцем (майновим поручителем); 4) виконання обов`язку боржника третьою особою.
Згідно ст. 513 ЦК України правочин щодо заміни кредитора у зобов`язанні вчиняється у такій самій формі, що і правочин, на підставі якого виникло зобов`язання, право вимоги за яким передається новому кредиторові.
У відповідності до ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, враховуючи, що неявка викликаних в судове засідання осіб не перешкоджає вирішенню поставленого питання, суд приходить до висновку, що заява підлягає до часткового задоволення.
Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником.
У відповідності до правової позиції, яка сформульована у постанові Верховного Суду від 16 травня 2018 року у справі № 10/56-08, якщо заявник звернувся із заявою про заміну сторони виконавчого провадження - стягувача поза межами відкритого виконавчого провадження стосовно боржника, то це не позбавляє його права звернутися із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні та не є підставою для відмови судом у задоволенні такої заяви, у разі якщо судом не встановлено обставин закінчення виконавчого провадження у справі належним виконанням судового рішення. У протилежному ж випадку правонаступник стягувача - сторони виконавчого провадження, набувши таке право згідно з договором про відступлення права вимоги в порядку ст. 512 ЦК України, позбавляється можливості та права реалізувати таке право у виконавчому провадженні у порядку, передбаченому Законом України Про виконавче провадження .
Аналогічна позиція міститься і у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі від 21 березня 2018 року по справі № 6-1355/10 провадження № 61-1207.
Судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Європейський суд з прав людини вказу, що право на суд було б ілюзорним якби правова система держави допускала, щоб остаточне судове рішення, яке має обов`язкову силу, не виконувалося на шкоду одній стороні. Важко уявити щоб ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод детально описувала процесуальні гарантії, які надаються сторонам у спорі, - а саме: справедливий, публічний і швидкий розгляд, - і водночас не передбачала виконання судових рішень. Якщо вбачати у статті 6 тільки проголошення доступу до судового органу та права на судове провадження, то це могло б породжувати ситуації, що суперечать принципу верховенства права, який Договірні держави зобов`язалися поважати, ратифікуючи Конвенцію. Отже для цілей ст. 6 Європейської конвенції виконання рішення, ухваленого будь-яким судом, має розцілюватися як складова частина судового розгляду (рішення Європейський суд з прав людини від 19.03.1997 року у справі Горнсбі проти Греції ).
Враховуючи вищезазначене та позицію Верховного Суду, заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу.
Керуючись ст. 442 ЦПК України, ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія СІТІ ФІНАНС про заміну стягувача у виконавчому листі, задовольнити частково.
Замінити стагувача по справі № 2-145/11 за позовом ПАТ КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК НАДРА до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 50 671 грн. 81 коп. та витрат по сплаті судового збору в розмірі 506 грн. 72 коп., а саме на стягувача - Товариство з обмеженою відповідальністю ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ СІТІ ФІНАНС (код ЄДРПОУ 39508708), р/р № НОМЕР_1 в АТ РАЙФФАЙЗЕН БАНК у м. Києві, МФО 380805, 04053, м. Київ вул. Січових Стрільців, 37-41).
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Яготинський районний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
СуддяО. А. Кисіль
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2021 |
Оприлюднено | 22.09.2021 |
Номер документу | 99765659 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Кисіль О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні