Справа № 216/431/20
Провадження № 1-кс/216/1884/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про дозвіл на тимчасовий доступ до документів
26.08.2021 місто Кривий Ріг
Дніпропетровської області
Слідчий суддя Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Криворізької центральної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступдо речейі документів у кримінальному провадженні № 12020040230000127 від 16.01.2020 року за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 2 ст.191 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВКриворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з указаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке мотивував таким. Слідчим відділом Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020040230000127 від 16.01.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.191 КК України.
Оперативне супроводження у кримінальному провадженні № 12020040230000127 від 16.01.2020 здійснює відділ у м. Кривому Розі Управління служби безпеки України у Дніпропетровській області.
16.01.2020 року СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області внесено відомості до ЄРДР на підставі матеріалів Управління Служби безпеки відповідно до яких, управлінням, у рамкам протидії загрозам діяльності організацій, окремих груп та осіб, спрямованої на зниження рівня безпеки критичної інфраструктури держави, отримано дані щодо вчинення кримінального правопорушення у сфері господарської та службової діяльності з боку посадових осіб АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). Посадові особи вказаних підприємств за попередньою змовою організували злочину схему розкрадання коштів державного підприємства АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом постачання у 2018-2019 роках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » недоброякісних товарно-матеріальних цінностей, а саме бувших раніше у використанні засувок для трубопроводу, під виглядом нових на загальну суму 9,2 млн. грн. Попередньо вказану продукцію було придбано за готівку у невстановлених фізичних осіб. У якості супровідних документів на вказану продукцію посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » використовувались підроблені супровідні документи щодо її якості та походження, згідно з якими виробниками матеріальних цінностей нібито є підприємство реального сектору економіки. З метою конвертації у готівку отриманих від державного підприємства коштів, які у подальшому були привласнені учасниками оборудки посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
В ході досудового розслідування встановлено, що в період часу з грудня 2018 року по липень 2019 року, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », маючи умисел, спрямований на заволодіння шляхом обману (укладення договору купівлі-продажу на поставку Артматури трубопровідної: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої з потенційним покупцем з використанням завідомо підроблених документів та подальшим заволодінням отриманими в такий спосіб грошовими коштами) державними коштами, у невстановленому місці виготовили завідомо підроблений документ - паспорти на поставлену продукцію, видані на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». У подальшому, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння чужим майном шляхом обману, переслідуючи при цьому корисливу мету, посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » підшукали потенційно добросовісного покупця АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », який не був обізнаний у його злочинних намірах. Після чого посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надали АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » завідомо підроблений документ щодо якості продукції для укладення договорів про закупівлю товару.
10.12.2018 між АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено договір про закупівлю №41/18 на поставку «Арматури трубопровідної: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої» та 03.06.2019 укладено договір про закупівлю №108 між АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на поставку «Арматури трубопровідної: крани, вентилі, клапани та подібні пристрої».
16.06.2020 року слідчим СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_5 за участю експерта ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 та представників АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проведено огляд засувок, поставлених ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », які знаходились на території АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». На підставі проведеного огляду засувок 20.07.2019 року експертом торгово промислової палати України ОСОБА_6 надано експертний висновок № Е-69, відповідно до якого встановлено, що:
? в усіх засувок замикаючі елементи встановленні в положенні « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що не відповідає вимогам ДСТУ ГОСТ 5762:2004 (ГОСТ 5762-2002) «Арматура трубопровідна промислова. Засувки на номінальний тиск не більший PN 250, п.5.5.2;
? пред`явлені засувки мають численні дефекти та механічні пошкодження, окремі засувки є такими, що мають ознаки експлуатації та ремонту;
? виробник однієї засувки , яка знаходиться на центральному складі АО НПО « ІНФОРМАЦІЯ_7 », м. Алексін, Російська Федерація. Виробник був встановлений згідно маркування товарного знаку на корпусі. Виробника інших засувок встановити не є можливим;
? 24 засувки мають маркування, що не відповідають вимогам ГОСТ 4666-75;
? усі пред`явлені засувки мають ознаки тривалого зберігання, окремі ознаки експлуатації розбирання та виконання ремонтних робіт.
Також в ході досудового розслідування слідчим за участю інженера технолога ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_7 було проведено огляд 76 паспортів якості на поставлену продукцію по договору № 48/18 та №108. Інженером технологом зазначено, що паспорти не відповідають встановленому зразку паспорта якості ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Даний факт підтверджує факт використання посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » підроблених офіційних документів, з метою привласнення грошових коштів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до ч. 1 ст. 222 КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 160 КПК України в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч.ч. 6, 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі вищевикладеного, в органа досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, з метою встановлення відомостей про обставини кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його скоєння, які, беззаперечно, будуть використанні як речові докази, а також мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, встановлення причетних до його скоєння осіб, а саме у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка розміщена за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до документів реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ).
Посилаючись на викладене, слідчий просив надати йому дозвіл на тимчасовий доступ до зазначених документів з можливістю вилучення їх копій. та на підставі ч.2 ст.163 КПК України розглянути клопотання без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, надавши заяву про розгляд клопотання за його відсутності, при цьому просив клопотання задовольнити з наведених у ньому підстав.
На підставіч.2ст.163КПК Українипредставник особи, у володінні якої знаходяться документи, у судове засідання не викликався.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно дост.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідноз положеннямич.2ст.160КПК Україниу клопотанніпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,зокрема,зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Частиною 5 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Наведені в клопотанні обставини та додані до нього матеріали дають слідчому судді достатні підстави вважати, що зазначені в клопотанні документи перебувають (можуть перебувати) у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і не становлять собою та не включають документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За встановлених обставин слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є достатньо обґрунтованим, тому його слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-165, 369-372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати слідчому СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому відділу у м. Кривому Розі УСБУ у Дніпропетровській області старшому лейтенанту ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 , що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ідентифікаційний код НОМЕР_3 ), з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій.
Зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_8 , що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 , надати слідчому СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому відділу у м. Кривому Розі УСБУ у Дніпропетровській області старшому лейтенанту ОСОБА_8 тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій.
Строк дії ухвали встановити до 26.09.2021 року.
Роз`яснити,що відповіднодо частини1статті 166КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Надати слідчому СВ Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому відділу у м. Кривому Розі УСБУ у Дніпропетровській області старшому лейтенанту ОСОБА_8 оригіналухвали протимчасовий доступдо документівдля пред`явлення,а копію длявручення посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_8 , що розташовано за адресою: АДРЕСА_1
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99914782 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Онопченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні