Кількість померлих від хвороб органів дихання за вересень зросла на 37%

Спалах смертей у цьому періоді найбільший за останні три роки

У вересні кількість померлих від хвороб органів дихання зросла на 37% у порівнянні з попереднім місяцем. Зазвичай у цьому місяці кількість смертей зростає не більше ніж на 4%.

За вересень від хвороб органів дихання померло 1213 людей, з них 794 — від грипу та пневмоній. Це одні з найвищих показників по смертності за останні роки. Більше ставалися лише в січні 2019 (1770 смертей від хвороб органів дихання, з них 908 — грип та пневмонії).

«Зазвичай епідемії ОРЗ та грипу починається з жовтня. А найбільший пік по захворюваності й, відповідно, смертності від хвороб органів дихання приходиться на січень, лютий та березень. Але у цьому році кількість смертей вже перевищує найгірші показники попереднього сезону. Ймовірно, далі ситуація буде лише погіршуватися»,
коментує сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська.

Загальна смертність також зросла у цьому році. У вересні всього загинуло 48 372 особи. В вересні 2019 було 41 914 загиблих, у вересні 2018 — 41 870.

Дані про смертність — це база для прийняття рішень держави та громади. Дані Держстату досі запізнюються на два місяці, й ми не можемо реально оцінити масштаби смертності в Україні на даний момент

Ми оновлюватимемо дані одразу, як тільки служба статистики буде оприлюднювати показники смертності.